проблем с демпферна шайба

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Sofia

проблем с демпферна шайба

Мнение от badman » 01 Ное 2009, 15:08

Колеги, дайте съвет... Карам Е90 320д на 50000 км автоматик... преди няколко дни при спускане на директа скорост по нанадолнище изведнъж като че ли изключи и почна да вдига обороти и да се форсира като на празен ход...спрях и дадох на Паркинг после пак на Драйв и всичко беше ок...не съм имал досега проблем с кутията,но не знам дали това е знак за проблем? Освен това, напоследък колата трака доста шумно като съм на скорост и спирачка, като стоя на светофар трака шумно, все едно нещо натоварва мотора и вибрира...като подам газ и тръгна отслабва вибрацията... чух че имало някаква демпферна шайба която може да е причина, но ме е страх да не са скорости, дайте съвет?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 21.12.2006

Re: проблем с демпферна шайба

Мнение от vladi_the_boss » 01 Ное 2009, 19:10

На мене на Е60 ми смениха демпферна шайба,оба4е при мен нямаше вибрации,а когато колата работеше на место се чуваше едно адски досадно виене и както при тебе като потегля и преставаше.А най-неприятното беше,че като се прееба въпросната шайба колата беше една на 2000 и нещо километра :nono:
Но при мене нямаше вибрации и менене на обороти,така че не знам дали твоя проблем е свързан с демпферната шайба

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: проблем с демпферна шайба

Мнение от flame » 02 Ное 2009, 17:08

Колега, демпферната шайба просто се чупи и пада - поне според мен я няма опцията да е 'лабава и да дрънчи на едно място ;)

Това за дрънченето го имаше при мен - не ми бяха затегнали пластмасовия капак на двигателя :lol:


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Re: проблем с демпферна шайба

Мнение от quickshare » 03 Ное 2009, 23:19

flame написа:Колега, демпферната шайба просто се чупи и пада - поне според мен я няма опцията да е 'лабава и да дрънчи на едно място ;)

Това за дрънченето го имаше при мен - не ми бяха затегнали пластмасовия капак на двигателя :lol:

И при мен го имаше този проблем както и при повечето коли......дрънка все едно клапаните чукат в таблото
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: проблем с демпферна шайба

Мнение от flame » 04 Ное 2009, 17:48

quickshare написа:
flame написа:Колега, демпферната шайба просто се чупи и пада - поне според мен я няма опцията да е 'лабава и да дрънчи на едно място ;)

Това за дрънченето го имаше при мен - не ми бяха затегнали пластмасовия капак на двигателя :lol:

И при мен го имаше този проблем както и при повечето коли......дрънка все едно клапаните чукат в таблото

При мен дрънкането беше НЕ от демпферната шайба, а от незатегнатия пластмасов капак на двигателя ;)
Когато се счупи демпферната шайба сервото отказа и ремъците свиреха като на стара Астра :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Re: проблем с демпферна шайба

Мнение от ясен николов » 04 Ное 2009, 22:23

колега ела да я прегледам и ще знаеш какъв е проблема ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: проблем с демпферна шайба

Мнение от gkgeorgiev » 04 Ное 2009, 23:04

BTW от няколко дена от време на време усещам и моята как се тресе и то цялото купе на ляво-дясно се клати...много странно. Усещам го само когато съм спрял на светофар :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: проблем с демпферна шайба

Мнение от flame » 05 Ное 2009, 10:25

gkgeorgiev написа:BTW от няколко дена от време на време усещам и моята как се тресе и то цялото купе на ляво-дясно се клати...много странно. Усещам го само когато съм спрял на светофар :dunno:

При мен немаше такъв филм ;) Просто се счупи предната половина на демпферна шайба и съответно падна ремъка на сервото, който беше закачен там. Останалите ремъци продължиха да си работят (климатик и др.), но свиреха, тъй като като падна единия ремък останалите не се опъваха както трябва ;) НО ТРЕСЕНЕ НИКОГА НЕ Е ИМАЛО ;)


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Re: проблем с демпферна шайба

Мнение от quickshare » 07 Ное 2009, 18:10

flame написа:
quickshare написа:
flame написа:Колега, демпферната шайба просто се чупи и пада - поне според мен я няма опцията да е 'лабава и да дрънчи на едно място ;)

Това за дрънченето го имаше при мен - не ми бяха затегнали пластмасовия капак на двигателя :lol:

И при мен го имаше този проблем както и при повечето коли......дрънка все едно клапаните чукат в таблото

При мен дрънкането беше НЕ от демпферната шайба, а от незатегнатия пластмасов капак на двигателя ;)
Когато се счупи демпферната шайба сервото отказа и ремъците свиреха като на стара Астра :lol:

И аз имах предвид пласмасовия капак ама не се изразих както трябва
Изображение

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook