скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.11.2009
Пол: Жена

скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от vesper » 11 Ное 2009, 11:44

Здравейте на всички,

От доста време карам само бвм, но вчера смених старата ми количка с 320 дизел (януари 2006). Моля за помощ и съвети, защото вчера щях да ревна - количката е страхотна, с всички възможни екстри и е в отлично състояние, направо е като нова, обаче като тръгнах да я карам се чува ужасно скърцане и пукане във вратите. Може би малко намалява като се спуснат стъклата.

Моля за помощ и съвети - как може да се оправи това? Продавачът е много свестен пич и твърди че той не го бил чувал и най вероятно е от гумените уплътнения и трябвало да се намажат с нещо, но не знам с какво. Ако някой е имал същия проблем и може "да ме успокои" че това се оправя направо ще черпя!

Ако не - тези гуми сменят ли се и скъпо ли е това?

Благодаря предварително и се извинявам ако вече е коментирана темата. Моля да помогнете със съвети/мнения защото от това ми отдие на кино цялото щастие от новата количка.

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от absix » 11 Ное 2009, 13:21

Gummi Pflege е решението. Мажеш уплътненията редовно и така.

Това си е детска болест при тоя и много други модели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от da6ip » 11 Ное 2009, 14:26

точно така, или просто ги мажеш със силикон, подобен на безцветния който се продава в бмв. той е нещо като смазка за гуми, пластмаси и.т.н.

ситуацията е същата с някои Е60-ки, и пукането в някои случаи е много силно. БМВ са разработили някви нови уплътнения с тефлоново покритие и в "нормалните" държави на гаранционните коли ги сменят с такива, но редовно мазане (3-6 месеца) също решава проблема.

при Е60 се маже най-горното уплътнение, което е с профил на клин, гума отвън и като набук от вътрешната страна към тавана. при Е90 трябва да провериш дали така стои въпроса.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.11.2009
Пол: Жена

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от vesper » 11 Ное 2009, 14:32

Мерси много, това сигурно го има в Дару кар?

Дано да помогне че иначе е много неприятно, колата скърца като кошница. При теб проблемът изцяло ли се оправи с това или само понамаля?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 27.03.2008
Местоположение: Пловдив

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от gecko » 11 Ное 2009, 14:36

И аз имам същият проблем и полудявам направо.Ужасно е ...и все си мисля,че от тъпите павета се е получило това скърцане :(
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от da6ip » 11 Ное 2009, 14:51

vesper написа:Мерси много, това сигурно го има в Дару кар?

Дано да помогне че иначе е много неприятно, колата скърца като кошница. При теб проблемът изцяло ли се оправи с това или само понамаля?


сигурен съм че го има, друг е въпросът дали искаш да плащаш техните цени или можеш да си намериш същата химична съставка под друга форма. това че те са го нарекли Gummipflege или Silikonspray не значи че някой специално го е разработвал точно за тази цел. аз мисля че е генеричен продукт това.

аз този проблем по принцип го нямам, само когато си мия колата и ги изчистя със гъба тия уплътнения и поскърцват леко и закратко щото са съвсем чисти. но това което казвам е синтезирана информация от няколко теми на които попаднах в един друг форум специално за Е60.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от lusienk » 11 Ное 2009, 14:55

Аз използувам силиконов шпрей на Valvoline , цената е около 11лв за 300мл. Има го по магазините за авточасти и аксесоари. Аз го ползувам преди зимата за да не ми замръзват уплътненията на вратите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от MaXimal » 11 Ное 2009, 15:06

Между другото тоя проблем го имат и моделите на Опел и Ситроен. Явно е масово явление.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.10.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 325xi

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от Vallvall » 11 Ное 2009, 15:40

Колкото и нелогично да звучи при мен проблема се оправи единствено когато почистих уплътненията с коресилин. Преди това бях пробвал с какви ли не мазила и резултатът беше еднинствено задълбочаване на скърцането.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от pkw08 » 11 Ное 2009, 17:33

Колега трябва идеално почистване с кореселин ,а и не само - за да се махнат наслоени евентоално боклуци,прахоляк и т.н. които се получават в повечето случаи когато ав-ла се кара или стои с отворени прозорци - по принцип лятото и зимата започва скърцането и така. После с готовите препарати които са описали колегите по горе.

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от GaD » 12 Ное 2009, 0:06

бре, имало и другио като мен...

значи при мен също проблема е ужасен! Направо полудвам особенно някоя студена сутрин, бахти доката изкарам колата от гаража и се побърквам! Още повече ме е яд, че и на бащата бмв-то го права а имаме едно ауди дето никога не съм имал подобен проблем!

Ако намажа хубаво с гуми пфлеге - всичко е ок няколко часа, после пак почва да скърца...

ще пробвам с кероселин...

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.11.2009
Пол: Жена

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от vesper » 12 Ное 2009, 9:39

Мерси много на всички за съветите, все се надявах че някой ще се похвали че по някакъв начин глобално е решил проблема, ама на :cry:

Засега ще пробвам да със смазки, дано да подейства. Иначе май като вариант остава да се сменят с нови гумените уплътнения които скърцат - някой има ли идея колко горе-долу струва това удоволствие?

Направо не е за вярване че такава количка като тройката, при това сравнително нова скърца като някоя корейска кошница... :confused:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от lusienk » 12 Ное 2009, 16:04

Мисля , че са по около 160лв. за врата
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от galant » 12 Ное 2009, 20:26

На мен ми скърца и на колоната между вратите,пластмасите.
Изображение

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от GaD » 12 Ное 2009, 22:34

и на мен?!

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook