Независима вентилация

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 4.11.2009
Пол: Мъж

Независима вентилация

Мнение от stenli83 » 16 Ное 2009, 17:17

Привет,
колата е Е60, 2008г, има я в раздел продава ;) , но това не пречи да си задам въпроса, който ме мъчи.
Има функция independent ventilation, която не мога да си обясня с какво приложение е. Настроих таймера и тръгна вентилация, но какво от това. Каква е идеята?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: Независима вентилация

Мнение от bvv1 » 16 Ное 2009, 17:39

Това мисля е някаква функция към печката обаче не грее ами само обдухва поне на моята кола е така.
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Независима вентилация

Мнение от da6ip » 16 Ное 2009, 17:57

това е през лятото като идеш на работа и оставиш колата отпред на паркинга на слънце, да си настроиш вентилацията за да не стане като в пещ на дървени въглища като се качваш после пак :yes:

дори си има таймер кога да се пусне (т.е. примерно 30 мин преди да излезеш от офиса), и освен това мисля че има функция да се изключва тая вентилация ако вземе да пада акумулатора :smoke:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Независима вентилация

Мнение от BMW120 » 16 Ное 2009, 18:18

Ебати гъзарийката :lalala:
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Независима вентилация

Мнение от da6ip » 16 Ное 2009, 21:25

не знам за вентилатора ама гласовите команди каква маниакална гъзарийка са.. :mhihi: :lalala: :driving:

няма такава дискотека - казваш и да пусне радио еди-кое си, изпълнява и потвърждава, ако не разбере - пита :mrgreen: няма такава играчка просто... само на немския много хора се чудят, ама ше свикнат :smoke: ЙАВОЛ ХЕР КОМИСАР
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 4.11.2009
Пол: Мъж

Re: Независима вентилация

Мнение от stenli83 » 18 Ное 2009, 9:02

До колкото знам печка нямам. Явно е лятна печка :D . Но ми е интересно, ако навън е 43+ градуса на слънце, какъв въздух ще вкрава в купето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Независима вентилация

Мнение от g.petrow » 18 Ное 2009, 9:09

Независимата вентилация обдухва купето през лятото, през зимата отопля. Може да се наглася определен час за включване от менюто, може да се стартира ръчно преди да заключиш колата, може да се стартира и чрез дистанционното. Обдухването е "лятната" функция на печката, така да се каже ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Независима вентилация

Мнение от da6ip » 18 Ное 2009, 10:16

stenli83 написа:До колкото знам печка нямам. Явно е лятна печка :D . Но ми е интересно, ако навън е 43+ градуса на слънце, какъв въздух ще вкрава в купето.


вентилацията няма нищо общо със печката. независимата вентилация е просто функция на климатика в Е60.

а на втория ти въпрос - ми ако се замислиш поне малко, ако навън е 43 градуса на слънце, в колата ти ще е поне 53 (примерно) градуса заради нагряването на черните тапицерии и затвореното пространство, така че вентилацията със сигурност ще доведе до охлаждане.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Независима вентилация

Мнение от da6ip » 18 Ное 2009, 10:18

g.petrow написа:Независимата вентилация обдухва купето през лятото, през зимата отопля. Може да се наглася определен час за включване от менюто, може да се стартира ръчно преди да заключиш колата, може да се стартира и чрез дистанционното. Обдухването е "лятната" функция на печката, така да се каже ;)


колега има независима вентилация която е просто функция на климатика и няма нищо общо с печката. така че в този случай няма топлене и няма дистанционно. има просто вентилатор с таймер и тва е...
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Независима вентилация

Мнение от g.petrow » 19 Ное 2009, 16:17

Възможно е, аз имам печка и мисля, че вървят заедно с нея .... Може и да греша :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Независима вентилация

Мнение от flame » 19 Ное 2009, 17:02

g.petrow написа:Възможно е, аз имам печка и мисля, че вървят заедно с нея .... Може и да греша :dunno:

А аз не знам :mrgreen: Може ли някой да потвърди дали ако има такава вентилация, то ЗАДЪЛЖИТЕЛНО има и печка? :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Независима вентилация

Мнение от lusienk » 19 Ное 2009, 18:45

flame написа:
g.petrow написа:Възможно е, аз имам печка и мисля, че вървят заедно с нея .... Може и да греша :dunno:

А аз не знам :mrgreen: Може ли някой да потвърди дали ако има такава вентилация, то ЗАДЪЛЖИТЕЛНО има и печка? :wave:

Не е задължително да има печка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d
Детайли за колата: 520d 177p.s. E60

Re: Независима вентилация

Мнение от sinbad0 » 20 Ное 2009, 11:30

Когато климатика ти е с разширени функций,го има и не е обвързано с печка,аз нямам печка но тази опция я имам /5 серия/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520D, 11.2005'

Re: Независима вентилация

Мнение от Be Brave » 23 Ное 2009, 15:19

И при мен не е обвързано с печката, трябва само да настроиш час на включване и изключване, ако желаеш. Честно казано не съм ползвал тази функция, т.к. не знам дали няма да изсмуче много бързо акумулатора 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Независима вентилация

Мнение от lusienk » 23 Ное 2009, 16:24

Be Brave написа:И при мен не е обвързано с печката, трябва само да настроиш час на включване и изключване, ако желаеш. Честно казано не съм ползвал тази функция, т.к. не знам дали няма да изсмуче много бързо акумулатора 8)

Колата си следи волтажа на акумулатора и ако усети , че той спада, се изключва тази фукция. Същото е и при печката, където консумацията е доста по-голяма.
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook