Работа на празен ход-дизел

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от Dimitroff » 20 Дек 2009, 11:34

OxoBoxo написа:Подгряването на седалките му е майката :bowdown:


Тук никой не говори за отопление на седалищните ни части - става въпрос за мотора на колата.
Добре ли е да поработи малко на място или е зле.

Слизам долу, подгрявам си, паля си, излизам отвън чистя си стъклата и тръгвам - 2-3минутки.
Докато не излезе стабилно от синята зона - 2000 оборота ми е тавана.

Не смятам, че колата трябва да работи на място 15-20 минути :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от kronos » 20 Дек 2009, 15:32

Производителите не препоръчват да работи на място защото се задръстват катализаторите, но е добре да поработи поне 2-3мин. и после по леко с оборотите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 29.06.2009
Пол: Мъж
Кара: квото му падне :)

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от chocaseto85 » 28 Дек 2009, 10:16

аз сам говорил с доста майстори и всичките казват че е желателно дизела да работи няколко минути просто да почука на празен ход :)
Оригинални масла,консумативи и авточасти:)ПРОМО МАСЛА И ФИЛТРИ-
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 3&t=172196

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от pkw08 » 28 Дек 2009, 19:58

Няма бензин, няма дизел колеги, БМВ от Е-30 НАСАМ, А МОЖЕ И ОТ ПО-РАНО ПРЕПОРЪЧВА ПАЛИШ ДВГ И ВЕДНАГА ПОТЕГЛЯШ И СЕ ДВИЖИШ С УМЕРЕНА СКОРОСТ ДО ДОСТИГАНЕ НА НОРМАЛНАТА РАБОТНА температура на ДВГ. Тойоти,фордове,опели и т.н. тука от 2-3г. насам взеха и те това да препоръчват, а БМВ това го казва от 20-30 години.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 28.10.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от saskoko » 28 Дек 2009, 20:08

здарвеите колеги точно днес опсаждахме това с един мои приятел.тои ми каза че в новия брои на аутобилд пишше че колата не трябва да работи на място далго време.аз лично оставям моята да работи но вече няма да е така.Тои ми каза че в новия браои пише и защо не трябва да работи на място.(дано някои не си помисли че правя реклама на списанието).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 26.11.2009

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от xristo » 28 Дек 2009, 20:22

Колата както жената,как я свикнеш така. :) :) :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от @ndro » 28 Дек 2009, 23:16

според мен не е необходимо двигателят да работи на място дълго време. по-важно е да се кара плавно и на ниски обороти в началото, докато не позагрее (и двигателя, и скоростната кутия, и турбината - ако има такава).
ако е много ниска температурата (5-10 под нулата) може да се изчака половин-една минута, защото маслото е много гъсто, но повече едва ли е необходимо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от lusienk » 29 Дек 2009, 11:10

В ръководстовото в раздел "Шофиране", много ясно си пише-"Не подгрявайте двигателя докато сте в престой, потеглете възможно най-скоро с умерена скорост". Какво повече има да се разсъждава какво е казал този и онзи "Баш майстор".
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от galant » 29 Дек 2009, 13:07

lusienk написа:В ръководстовото в раздел "Шофиране", много ясно си пише-"Не подгрявайте двигателя докато сте в престой, потеглете възможно най-скоро с умерена скорост". Какво повече има да се разсъждава какво е казал този и онзи "Баш майстор".



Тръгвам аз веднага като запаля и след 30сек съм на "Черни връх" и там си седя минимум 10-15мин и същата работа,дали седя пред нас,дали на булеварда все си пърка на място.Въпроса е какво се прецаква,защото аз нещо невдявам какво може да се случи или прецака от работа на място.Единствената логика която намирам производителя да не го препоръчва е екологията!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 12.05.2008

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от Snyder232 » 29 Дек 2009, 14:08

saskoko написа:здарвеите колеги точно днес опсаждахме това с един мои приятел.тои ми каза че в новия брои на аутобилд пишше че колата не трябва да работи на място далго време.аз лично оставям моята да работи но вече няма да е така.Тои ми каза че в новия браои пише и защо не трябва да работи на място.(дано някои не си помисли че правя реклама на списанието).

Може ли да питаш твоят приятел кой точно брой е.

Това което казвате ако вярно аз да съм скапал двигателя значи.
Моята тактика е следната слизам долу паля заключвам с алармата колата. Ключа си е ватре колата си работи парното на макс. Слизам след 1 час колата е топла снега се разтопил от всякаде. Незнам дали е правилно или грешно но е удобно, с огледа,че за момента изгореното гориво не ме притеснява. (Джипа е бензин десняк :D )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от lusienk » 29 Дек 2009, 14:53

Според мен причините да не се чака на място са следните:
Двигателя загрява по-бързо в движение.
Освен маслото в двигателя , има масло в скоростните кутии и диференциала, които съшо трябва да загреят и това се случва, когато колата се движи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от Koliu » 29 Дек 2009, 15:13

galant написа:
lusienk написа:В...............................quote]


Тръгвам аз веднага като запаля и след 30сек съм на "Черни връх" и там си седя минимум 10-15мин и същата работа,дали седя пред нас,дали на булеварда все си пърка на място.Въпроса е какво се прецаква,защото аз нещо невдявам какво може да се случи или прецака от работа на място.Единствената логика която намирам производителя да не го препоръчва е екологията!


Не го препоръчва, защото дори и сега, когато пише, че НЕ Е добре да стои на място половината от разбирачите "подгряват" по 10 мин. пред блоковете, а ако пишеше, че Е добре щтяха да стоят по половин час. То така или иначе в тия задръствания си работи на място доста...
Много по-важно е да не вдигаш високи обороти в началото...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от LUCIFER'S » 29 Дек 2009, 16:28

chocaseto85 написа:аз сам говорил с доста майстори и всичките казват че е желателно дизела да работи няколко минути просто да почука на празен ход :)

:yes:
Всеки който при начален /студен старт лято или при ниски температури и то минусови пали и веднага тръгва направо Е***майката на триещите се части в мотора, и турбото. Също има по-голяма вероятност за пукане на изпускателния колектор и горещия охлюв на турбото. Хубаво е не само дизела, а и бензина да поработят на место 2-3 мин, а при много ниски температури около 5 да се омаже двигатела хубаво с масло и чак тогава се тръгва с минимални обороти, докато не загрее. ;) За бензина се усеща още по лесно, като паднат оборотите от "автоматичния смукач" може да тръгваш ;)....
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от acho.rs » 29 Дек 2009, 19:43

LUCIFER'S написа:
chocaseto85 написа:аз сам говорил с доста майстори и всичките казват че е желателно дизела да работи няколко минути просто да почука на празен ход :)

:yes:
Всеки който при начален /студен старт лято или при ниски температури и то минусови пали и веднага тръгва направо Е***майката на триещите се части в мотора, и турбото. Също има по-голяма вероятност за пукане на изпускателния колектор и горещия охлюв на турбото. Хубаво е не само дизела, а и бензина да поработят на место 2-3 мин, а при много ниски температури около 5 да се омаже двигатела хубаво с масло и чак тогава се тръгва с минимални обороти, докато не загрее. ;) За бензина се усеща още по лесно, като паднат оборотите от "автоматичния смукач" може да тръгваш ;)....

:yes: и аз така на бензина - тръгвам след като паднат оборотите - това зимата.Лятото чакам макс. минута - избирам си песни , претърквам таблото с морки кърпички и една минута вече е минала :D За дизел - мисля , че трябва - все пак турбината се смазва от маслото и заради това се препоръчва и да работи около минута преди да се изгаси .

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 24.09.2009
Пол: Мъж
Кара: От новите кошници ! Мухихи
Мечтае да кара: Служебен бензинояд !

Re: Работа на празен ход-дизел

Мнение от Cristal_Water » 29 Дек 2009, 21:30

Колеги според мен , няма никаква логика колата да не работи на място.... единственото нещо е екологията ! То тая екология е*а мамата на цялото автомобилостроене :censored: Като се почне от ефтините пластмаси дето слагат навсякъде , и колите едва ли не еднодневки , до това да не си подгрявам колата. То и за маслото на скоростите казват , че e вечно (Long life) , ама ние си го сменяме за да се застраховаме :winky: Немога да си представя да тръгна рано сутрин с неподгрята кола :no:

П.С. Тая тема , май ще стане като някой други.... Предно или задно , бензин или дизел , ръчка или автомат :winky:
Продавам 4 зимни гуми Nokian WR G2 на 7000км !!! Инфо на ЛС.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook