Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от kriso85 » 04 Яну 2010, 23:55

NeoPrint написа:..........

Ако си БМВ фен, няма как да не те изкефи усещането зад волана на Х6. Дори с тоя убит дизелоф мотор.
Рейнджа е доста аристократична машина, ама си е кубче на колела, мнооооооооооГо далече от бруталната мощ на Х6.
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от ivo1bg » 05 Яну 2010, 0:14

Колеги, това е линк от миналия март от един друг форум. Темата се разви във времето и стана много интересна, като голяма част от участниците промениха мнението си относно Х6 (а в офроуд форума мнението за такива коли, не само за BMW, е покъртително). Ако Ви се чете нещо на български и с голяма доза компетентност и дори професионализъм, то прочетете: Тест BMW X6 ;).
Пък нека телевизионните предавания ни служат за "забавление, забавление и .......още нещо" ;).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от acho.rs » 05 Яну 2010, 0:22

NeoPrint написа:Че Х6 е недоразумение на всеки нормален човек му е ясно. И да ми го подарят моментално го продавам. Има нещо наречено "добър вкус" и за мен Рейндж Ровера се вписва в него, а Х6 определено НЕ! Независимо колко е стабилно и с великолепен мотор. Х6=чалга на колела, мое си мнение.
Друг е въпроса за пристрастията на Джереми и компания, които наистина понякога надхвърлят добрия тон и границата, но пък и всеки автомобилен фен с бенз в гъза лесно може да ги разпознае и игнорира.
Не е нормално да се ръсят толкова крайни оценки за предаване доказало се в световен мащаб с най-голямата аудитория. Предаването е направено да се гледа с кеф, не го приемайте чак толкова навътре.

Я кажи , сега това как го измъдри ? Или ти си нормалния - феновете и собствениците на Х6 са глупаци и комплексари :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 820
Регистриран на: 7.06.2006

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от add1cted » 05 Яну 2010, 2:42

acho.rs написа:
NeoPrint написа:Че Х6 е недоразумение на всеки нормален човек му е ясно. И да ми го подарят моментално го продавам. Има нещо наречено "добър вкус" и за мен Рейндж Ровера се вписва в него, а Х6 определено НЕ! Независимо колко е стабилно и с великолепен мотор. Х6=чалга на колела, мое си мнение.
Друг е въпроса за пристрастията на Джереми и компания, които наистина понякога надхвърлят добрия тон и границата, но пък и всеки автомобилен фен с бенз в гъза лесно може да ги разпознае и игнорира.
Не е нормално да се ръсят толкова крайни оценки за предаване доказало се в световен мащаб с най-голямата аудитория. Предаването е направено да се гледа с кеф, не го приемайте чак толкова навътре.

Я кажи , сега това как го измъдри ? Или ти си нормалния - феновете и собствениците на Х6 са глупаци и комплексари :kuku:

От постовете ти, които последно време гледам нарастват доста бързо виждам, че си поредния, който от всичко разбира. Човека изказва мнение и аз не виждам защо трябва да му се нахвърляш така, а и всеки си има вкус и това, че неговият не съвпада с твоя какво го прави? Ненормален? В България всичко е изкривено до n-та степен и колата за масата е много по-важна от това къде живееш и веднага давам примера с един, който живее през няколко преки и кара vette z06 обаче няма да обяснявам в каква съборетина живее и жалкото е, че е далеч от единичен случай.
Аз лично не мога да кажа, че х6 не ми харесва, даже напротив - бях един от първите, които защитаваха модела преди да излезе официално, а всичко го хранеха обилно, но все пак съм на същото мнение с колегата NeoPrint. Х6 се превърна в баш "чалга" автомобил и всичките дупета му се метнаха и дори сред тях и да има фенове на марката, които се броят на пръсти масата го кара, защото в момента е много "фешАн". Другото, което искам да добавя е, че класата и лукса, който предлага Рейнджа е несравнима, а въобще да не добавяме и уникалната и строго мъжка визия. Не знам дали си се качвал в такъв автомобил, но аз лично съм фен на Рейнджовете от край време, но до скоро не се бях докосвал до такъв автомобил. Много наскоро се качих в почти чисто нов MY2010 Range Rover Vogue с V8 3.6 би-турбо дизеловия двигател, който несравнимо е далече от 35д двигателя на БМВ, но е достатъчен за тази машина. Интериорът и за Спорт и за големия Рейндж бяха преработени с много по-високо качествени материали за 2010 модела и мога смело да твърдя, че интериорът и като дизайн, и като качество са светлинни години напред. Мисля, че е абсолютно излишно да намесваме оффроуд уменията и на двата автомобила, въобще джип без бързи и бавни е ясно колко се цели да е ДЖИП, а не просто по-висока спортна кола. Виждам поне, че масата са на едно мнение и то е - Х6 е невероятен като технически данни и визия автомобил, но е безмислен. Не е джип, не е кола, а какво е? Аз лично ако исках джип никога не бих избрал Х6, а на всичко е ясно, че новата М5, дори старата ще го превъзхожда като спортни качества и затова това превозно средство е просто един много добре изигран маркетинг трик и затова жъне такъв успех, но както всяко чудо за три дни ще отшуми рано или късно.
А относно ТГ ти препоръчвам на теб и на всички други, които толкова много се палят да я карат малко по-спокойно с фанатизма. На всеки нормално мислещ човек му е ясно, че ТГ е далеч от обективно предаване, и който го пусне за да гледа "ревютата" на колите с идеята да си избере кола е просто нередовен. ТГ е шоу и те са там за да ни забавляват. Като тръгнеш да купуваш кола отиваш, караш и преценяваш, не Джеръми и Ко ще карат колата, а ти. ТГ е шоу, а не предаване и не го забравяйте никога това и просто го приемайте такова каквото е.
There is no replacement for displacement

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от Sharo » 05 Яну 2010, 2:56

Между Х5 и Х6 бих си избрал Х5-то и пак, и пак, и пак и пак.... Поне гумите мога си натоваря като тръгна да му сменям зимни летни ... Х6-цата няма никъв багажник и с тия 4 места доста непрактична работа ... Ако ти трябва нещо спортно има Z4, M3.
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от MaXimal » 05 Яну 2010, 9:44

Много смешно ми е като чуя нещо от рода Х6 е безсмислен. Като е безсмислен защо се продава, защо е измислен(произведен)? Явно има смисъл.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от Fear » 05 Яну 2010, 10:25

MaXimal написа:Много смешно ми е като чуя нещо от рода Х6 е безсмислен. Като е безсмислен защо се продава, защо е измислен(произведен)? Явно има смисъл.

Прочети мнението на add1cted. ;)
Особено в нашата мила родина, Х6 се купува именно, защото е фЬешън! :mhihi:
Като гледам отзивите из форума, май и самите фенове на BMW не са много очаровани от автомобила. :)

Колкото до TopGear, това наистина е ШОУ, гледайте и се радвайте на простотиите на водещите, аз така правя.
Отделно от това, материалите им за суперколите са направени и поднесени винаги по страхотен начин, просто да му е кеф на човек да гледа и слуша тези автомобили. :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от MaXimal » 05 Яну 2010, 10:38

Fear написа:
MaXimal написа:Много смешно ми е като чуя нещо от рода Х6 е безсмислен. Като е безсмислен защо се продава, защо е измислен(произведен)? Явно има смисъл.

Прочети мнението на add1cted. ;)
Особено в нашата мила родина, Х6 се купува именно, защото е фЬешън! :mhihi:
Като гледам отзивите из форума, май и самите фенове на BMW не са много очаровани от автомобила. :)


Какво да му чета мнението? Вие колите заради хората ли си ги купувате или заради това, че ви харесват?

Аз досега не съм видял някой от форума да се оплаква от качествата на Х6? - Да подчертая - някой, който го е карал или притежава.



Добре, да речем, че заглавието на темата не е написано правилно. Всички знаем, че е шоу и т.н. - В такъв случай нека формулираме името на темата така "Защо от ТопГиър винаги се гаврят с БМВ?"
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от Е.Димитров » 05 Яну 2010, 10:53

Много ме радва X6,радва ме и като го погледнеш изозадзе огромните валяци,няма възможност за сега,но бих се метнал на подобна машина,дизайна е агресивен,мъжкарска кола,незнам защо го сравняват с роувъра,това е друг автомобил,роден като сув,традиции на сув и типичен представител на автомобили 4x4,докато x6 е представител на така наречените "паркетни лъвове",ако искате да ходите по горите си взимате тойота ланд крузер,иначе в града,зад града и по некой курорти-X6

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от flame » 05 Яну 2010, 10:58

NeoPrint написа:Х6=чалга на колела

Буахахахахаха!
:lol: :lol: :lol:
Колега, объркАл си АлУди форумо с тоя на БМВ :mhihi:
Аз лично се гордея, че БМВ е премиум марката с най-малко селяни-поклонници ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от Fear » 05 Яну 2010, 11:04

MaXimal написа:Вие колите заради хората ли си ги купувате или заради това, че ви харесват?

Автомобилните ентусиасти си купуват това, което им харесва. Защо според теб Е30 е най-великата кола и на почит във форума? :mhihi:

За Х6 обаче нещата стоят по доста различен начин, например:
На фолкдивата Цецка гаджето й мутра й купува Х6. Следва рев на фолкдивата Радка (съпруга на известен "футболист" от роден "гранд" :mhihi: ), че и тя иска Х6 като на Цецка, ама червен.
Оттам вече нищо не може да спре вълната на родните госпожички с богати тактковци/гаджета, чиито кумири са въпросните Радка и Цецка и искат да са като тях и следователно и те получават Х6. Voila!

В подкрепа на горното ще кажа, че досега съм видял само едно Х6, карано от мъж и явно човека е фен, защото беше 5.0i (X6M още не беше излязло). :bowdown:

На чалга певачките и фенките им, им е все тая какъв е мотора и обикновено се кандилкат в 3.0d, 'щото все пак не са чак толкова добри в леглото, а големите двигатели са скъпи. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от MaXimal » 05 Яну 2010, 11:08

Fear написа:
MaXimal написа:Вие колите заради хората ли си ги купувате или заради това, че ви харесват?

Автомобилните ентусиасти си купуват това, което им харесва. Защо според теб Е30 е най-великата кола и на почит във форума? :mhihi:



Мога да ти дам редица отговори на тоя въпрос, но ще излезна аз лошия.



А за това кой каква кола си купува - какво те бърка? Всеки да си гледа в своята паница.



Ще дам един пример... имаш много спортна кола, да речем двуместна, но пък искаш и даи маш малко по-голяма за зимата - Х6 е перфектен екземпляр за тази ситуация.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от Fear » 05 Яну 2010, 11:34

MaXimal написа:
Fear написа:
MaXimal написа:Вие колите заради хората ли си ги купувате или заради това, че ви харесват?

Автомобилните ентусиасти си купуват това, което им харесва. Защо според теб Е30 е най-великата кола и на почит във форума? :mhihi:



Мога да ти дам редица отговори на тоя въпрос, но ще излезна аз лошия.



А за това кой каква кола си купува - какво те бърка? Всеки да си гледа в своята паница.



Ще дам един пример... имаш много спортна кола, да речем двуместна, но пък искаш и даи маш малко по-голяма за зимата - Х6 е перфектен екземпляр за тази ситуация.

Toва за Е30 съм го написал с най-добри чувства, мисля че не си ме разбрал правилно. Не е заяждане, а напротив. Исках да кажа, че истинските фенове си купуват каквото им е на сърцето, а не това, което са видяли по рекламите, TopGear или нещо такова. ;)

Иначе ти поиска обяснение, кой си купува Х6 и аз се опитах да ти го дам. Защото наистина, всички Х6, които съм виждал без едно, както вече споменах, се карат от разни русички (предимно) девойчета на крехка възраст.
Нали не смяташ, че те са представителна извадка на BMW ентусиастите? ;)

А че Х6 е добър автомобил, в това спор няма. Това обаче не означава, че трябва всички да го харесваме. ;)

Не мога да се съглася обаче, че Х6 е перфектен екземпляр за зимата. :)
Ако ще е 4х4 автомобил, бих предпочел някой истински такъв - Х6, Cayenne, Touareg, Q7 и подобни според мен не са такива. :)

дере дънки сред голи мадами
Аватар
Мнения: 2242
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Sofia

Re: Защо от топ гиър толкова много се ГАВРЯТ с новите БМВта?

Мнение от Mamouk » 05 Яну 2010, 11:59

Обърнахте го на спор относно Х6. Може да се отвори специална тема, където да се обсъдят характеристиките и качествата на Х6- всички плюсове и минуси.



П.С. Аз лично бих си купил Х6, ама ще го обсъждам само в друга тема :)
Legends may sleep...but they never die!
Плюй си на гъза и се пързаляй!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: UK
Кара: от грешната страна

Re: Защо от топ гиър толкова много мразят новите БМВта?

Мнение от martoto » 05 Яну 2010, 12:43

add1cted написа:... Х6 е невероятен като технически данни и визия автомобил, но е безмислен. Не е джип, не е кола, а какво е? Аз лично ако исках джип никога не бих избрал Х6, а на всичко е ясно, че новата М5, дори старата ще го превъзхожда като спортни качества и затова това превозно средство е просто един много добре изигран маркетинг трик и затова жъне такъв успех, но както всяко чудо за три дни ще отшуми рано или късно.
:yes: По добре едва ли може да се каже. Всеки има право да харесва каквото си иска но това не отменя абсурдността на X6. Този автомобил нито притежава функционалността на истинско 4x4, нито истинския комфорт, представителност и стабилност на лимузина от висок клас, нито пък качествата на някое спортно купе като М3/М5 (защо не и Porsche което е в сходна на X6 ценова категория). Показателно е също, че в София за ден виждам повече X6 отколкото в Лондон за една година. Освен да демонстрира "мъжественост", благосъстояние и усещане тип "гледам от високо и съм голям и тежък" в изкривено общество като наш'то друго реално приложение на X6 ми е трудно да видя. И в тази връзка TopGear са усетили правилната възможност да се подиграят с модела, разбира се силно преувеличено за целите на шоуто.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook