Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от da6ip » 01 Мар 2010, 19:58

Вижте видеото долу (знам че е Ауди това :yes: ) - моя шум е от точно същия тип, но много по-слаб засега, и само се появява в началото на завъртането на кормилото от изправено положение - първите 45 градуса изквичава леко и после спира. Ако го завъртя в обратната посока - същото.

Какво може да е това? За пръв път днес го чувам. Ровя се из форумите в момента и най-честото решение е или смяна на течността и "изплакване" на системата, или смазване на рейката по някакъв по-елементарен начин, и ако това не проработи се сменя цялата рейка :conf:

Знаете ли за някакво по-българско решение на проблема че предпочитам да си сменя рейката чак като и свърши механичния живот.. :mhihi:

http://www.youtube.com/watch?v=9tBqpYmBAaA&NR=1
Последна промяна da6ip на 01 Мар 2010, 22:34, променена общо 1 път
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Re: Странно "скърцане" от кормилото - от какво може да е?

Мнение от dan1el » 01 Мар 2010, 20:22

Това скърцотене от цепката между кормилото и таблото ли идва? Защото при мен скърцаше по същия начин от там. В Камор ми смениха "спирала", но след въпросната смяна скърцането продължи. Поправих го с тези смазки на спрей.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от da6ip » 01 Мар 2010, 22:42

ми горе долу оттам идва, но не е скърцане или тракане от пластмаси, нищо общо няма. сега смених и заглавието на темата на "виене".

виж видеото - става дума за шум идващ от самото серво, или от механиката на кормилната колона, и звучи все едно някакви гумени елементи се трият един в друг като завъртиш волана. шума се чува от тази цепка, но според мен възниква някъде много по-надълбоко.

ти какво точно си смазал със смазка?

по западните форуми е масово срещано това, само че там колите им са лизингови в гаранция и дилъра първо сменя течността, а после направо сменя рейката. та затова никой от тия хора не знае в какво е същността на проблема и как може да се реши без да се сменя рейката. ще питам и в секцията Е39 че там са по-стари колите и сигурно са го срещали това..
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Re: Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от dan1el » 01 Мар 2010, 23:56

Извинявай, моя е грешката. Линкът с клипа незнайно защо съм го пропуснал.
Звукът определено е от някои от чарковете отпред. Няма нищо общо със скърцането при мен. Смазах там където е цепката между волана и пластмасовата кутия след него. Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от LUCIFER'S » 02 Мар 2010, 0:33

качи някой да върти волана, а ти се заври при двигателя.... би трябвало да вие от хидравличната помпа... или е заминала вече, или сменяй масло, може и загуба на масло да имаш само, което трябва да се види от къде тече.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от da6ip » 02 Мар 2010, 12:54

LUCIFER'S написа:качи някой да върти волана, а ти се заври при двигателя.... би трябвало да вие от хидравличната помпа... или е заминала вече, или сменяй масло, може и загуба на масло да имаш само, което трябва да се види от къде тече.


мерси колега, подобен род насока ми трябваше. ще минавам тия дни вероятно и през дару кар та ще видим и те какво имат да кажат освен "цената на новата рейка е само..."
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: UK
Кара: от грешната страна

Re: Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от martoto » 02 Мар 2010, 19:44

А каква е колата всъщност, щото някои нови модели са с електро-механична рейка и има специфичен шум. Макар че трудно се чува това в купето...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от da6ip » 02 Мар 2010, 20:17

martoto написа:А каква е колата всъщност, щото някои нови модели са с електро-механична рейка и има специфичен шум. Макар че трудно се чува това в купето...


нямам такова. 2004-та е, без активно управление.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от BMW120 » 05 Мар 2010, 8:02

ебати кура....пичове и на мене ми се появи тая хуйня....доста е дразнещо ако не работи радиото....
но мисля че е нещо от търкането на пласмаси или гуми...едва ли е нещо по самата хидравлика...как мислите?
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от da6ip » 05 Мар 2010, 10:04

абе в първия момент звучи като триене на гумени уплътнения. ама ей сега преди 15 минути пробвах на изгасен двигател, и тогава го няма тоя звук. значи трябва да е от сервото.

не се стряскай - рових се доста по темата и на никой не му се е счупило сервото или рейката от тоя звук. единственото е че е дразнещ. като ида на сервиз за други неща ще видя дали не ми е хидравличната течност за смяна и дали това ще помогне.

кажи ако откриеш нещо друго.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от pkw08 » 07 Мар 2010, 22:32

Колега, просто в системата ти е попаднал Въздух. Долей хидравлична течност и обезвъздуши хидравликата - според мен е това. Няма да е лошо да се проверят всички мъркучи и съединения и ако някъде е хлабаво да се достегне защото след обезвъздушаването може да се появи отново. Получава се въздушна възглавница в хидравличната течност и от там ти е проблема. Дано съм ти помогнал - пиши после това ли е било. :wave: :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от BMW120 » 08 Мар 2010, 23:08

pkw08 написа:Колега, просто в системата ти е попаднал Въздух. Долей хидравлична течност и обезвъздуши хидравликата - според мен е това. Няма да е лошо да се проверят всички мъркучи и съединения и ако някъде е хлабаво да се достегне защото след обезвъздушаването може да се появи отново. Получава се въздушна възглавница в хидравличната течност и от там ти е проблема. Дано съм ти помогнал - пиши после това ли е било. :wave: :bchug:



а това нещо трябва ли да се прави в сервиз или може и ние да си го оправиме...
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от pkw08 » 08 Мар 2010, 23:31

Колега, може и ти да си обезвъздушиш с-мата, но трябва и човек който да ти помага и да го е правил. Почти всеки обикновен по-грамотен гаражен(квартален монтьор) може да ти помогне и да обезвъздушите не е трудно. Подобно е на обезвъздушаване на спирачките примерно, но не е точно същото, а само е подобно. Когато в хидравличната с-ма има въздух се тормози хидр. помпа и свири, като в бъдеще започва и да заяжда по време на маневри на място. При теб е много слаб за сега проблема и го оправи не чакай защото ако ти свърши помпата - ще предпочетеш да караш без хидравлика. Помпата е много скъпа. Когато въртиш пълен ляв/десен волан като усетиш, че си навъртял до край винаги връщай малко хода /получава се голямо налягане в с-мата и може да се спука тръбопровод или да глътне въздух (при обратния ход) /.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 2.09.2009
Местоположение: stamboliiski

Re: Странно "виене" от кормилната уредба - от какво може да е?

Мнение от klitur4o_m » 09 Мар 2010, 1:07

колеги и на мен ми се получи това виене но само когато набия спирачките и вклучи абс и почжа да вие но като мина 500 метра и се оправя и ас незнам от какво е карам така внимажам сас спирачките .Ако може да споделите от какжо може да е ште сам ви много благодарен :roll:

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook