Смяна на маслото и др. след като гаранцията е изтекла

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.11.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Детайли за колата: M-ка, 2007

Смяна на маслото и др. след като гаранцията е изтекла

Мнение от yordanovx3 » 07 Мар 2010, 16:13

Здравейте! Карам Е83 (Х3 с 3.0Д) и гаранцията изтече преди няколко месеца. Брояча ми показва, че след 2000 км. трябва да сменя масло, а с него и филтри. Попитах в Камор, колко би струвало и ми казаха около 800-900 лева. Нещо ми се виждат множко, още повече и ми е интересно Вашето мнение, къде другаде мога да си направя тази сервизна подръжка и има ли рискове? Например дали на друго място ще могат да ми нулират боряча, които сега услужливо ми показва колко км. мога да измина до смяна? Споделете още на колко км. или време трябва да се сменя спирачната течност, антифриза и въздушният филтър? Какво друго е важно да се сменя редовно за да върви колата без грижи?
Предварително благодаря на всички, които се отзоват!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Смяна на маслото и др. след като гаранцията е изтекла

Мнение от stankata777 » 07 Мар 2010, 22:05

Здравей колега!На мен в оторизиран дилър ми взимат 600лв за смяната на масло и филтри-Е90 2.0д,така че 800-900лв е напълно реална цена при тях.Общо взето можеш да спестиш половината сума,ако не се възползваш от услугите им.Например:маслото при тях е около 40-45лв литъра,а в магазини можеш да намериш същото оригинално БМВ масло за малко под 20лв литъра(дори някои колеги от форума продават),същите оригинални филтри на МАН можеш да намериш в магазинната мрежа за 35-45% по ниска цена,например в Авто Плюс.....

Броячът може да ти го нулира всеки сервиз виждал БМВ като твоето,става от борд компа,спирачната течност се препоръчва да се сменя на с маслото на 20-30к км или на 2 год,оригиналният антифриз на БМВ на всеки 4 год,възд филтър с маслото на 20-30к км,ако не е оригинален на 8-10к км :D ,филтъра на турбото(т.нар. филтър подкартерни газове) на 60-80к км да ти е мирна главата,горивният филтър ако сипваш само премиум дизел на 60-80к км,ако ли пък не- на 40-50к км.......
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 8.04.2004
Местоположение: Sofia

Re: Смяна на маслото и др. след като гаранцията е изтекла

Мнение от S_GonzaLes » 07 Мар 2010, 22:56

Колега купуваш си оригинално масло и си го сменяш за 10 лв след което си нулираш сам. там където ще ти сменят маслото ще ти сменят и филтрите за по 10тина лева. Афтермаркет части има много, но дори да си купиш такив с марката на БмВ пак няма да стигнеш 900 лв. При оторизираните сервизи частите за поддръжка са изкуствено завишени заради гаранцията, понеже от няма на къде си при тях. Маслото върви по 17-18 лева за литър, масления филтър е към 20-30 въздушния е не повече от 80. Спирачната течност трябва да са я сменили скоро, така че за сега не я пипай. За антифриза просто провери нивата. прегледай по компютър какво ти дава да сервизираш и го направи другото като му дойде времето. Успех и не ги храни тия изедници !!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: Смяна на маслото и др. след като гаранцията е изтекла

Мнение от pkw08 » 07 Мар 2010, 22:57

Колегата по-горе ти е дал изчерпателен и пълен отговор, но ако имаш приятел познат монтьор и той може да ти смени филтрите и маслото и ще ти излезе най-евтино. Заноляването ако неможеш ти и монтьора - отиваш в някой сервиз и ти го зануляват за 5-10лв., от това по-тънко няма колега това е. :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Смяна на маслото и др. след като гаранцията е изтекла

Мнение от icog » 08 Мар 2010, 0:04

stankata777 написа:Броячът може да ти го нулира всеки сервиз виждал БМВ като твоето,става от борд компа,спирачната течност се препоръчва да се сменя на с маслото на 20-30к км или на 2 год,оригиналният антифриз на БМВ на всеки 4 год,възд филтър с маслото на 20-30к км,ако не е оригинален на 8-10к км :D ,филтъра на турбото(т.нар. филтър подкартерни газове) на 60-80к км да ти е мирна главата,горивният филтър ако сипваш само премиум дизел на 60-80к км,ако ли пък не- на 40-50к км.......
Той хубаво му е дал изчерпателен отговор, ама не е много верен.

Брояча можеш да си го нулираш и сам - потърси във тоя подфорум, обсъждано е.
Спирачна течност се сменя на 2 години, ако някой те накара да си я сменяш с маслото му кажи да се гръмне.
Филтъра на турбото се сменя веднъж - последния им модел е една вечна пластмаса. Потърси в тоя подфорум.
Горивния филтър май всички го сменяме при смяна на маслото (освен ако някой не забрави).

Изобщо всички тия въпроси са обсъждани в пъти и пробвай чудния бутон "търсене" - ще си спестиш Пари и Време.

Жив и здрав.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: Смяна на маслото и др. след като гаранцията е изтекла

Мнение от pkw08 » 08 Мар 2010, 23:45

Прав е колегата, я разгледай това :nono: viewtopic.php?f=40&t=41775

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е90 320d, е70 3.0d

Re: Смяна на маслото и др. след като гаранцията е изтекла

Мнение от borisov1979 » 09 Мар 2010, 11:02

"НЕ" на обирджиите в оторизираните сервизи. Щом не е в гаранция по-добре не ходи там големи са кожодери.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 29.06.2009
Пол: Мъж
Кара: квото му падне :)

Re: Смяна на маслото и др. след като гаранцията е изтекла

Мнение от chocaseto85 » 09 Мар 2010, 23:29

здр колега на пръв поглед мога да ти кажа че филтри мале който оригиналните на бмв и масло бмв 5в30 няма да е повече от 300-350 лв :))ти ако имаш повече давай ама няма смисал ?
Оригинални масла,консумативи и авточасти:)ПРОМО МАСЛА И ФИЛТРИ-
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 3&t=172196

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Re: Смяна на маслото и др. след като гаранцията е изтекла

Мнение от grnka » 10 Мар 2010, 7:45

даже и по време на гаранцията можеш да направиш обслужване във всеки сервиз който е оторизиран от майката-завод (европейска директива). не е нужно да го направиш при представителя. това знам от опита в гърция. сега кой от тези сервизи е оторизиран, не знам.
масло кастрол или мобил не ми се вярва да е на повече от 30 лв литъра. филтрите на МАН (най-добрите според мене) се намират в авто-плюс. сервизи можеш да намериш и от тук на форума. има колеги фанатици на тема бмв и държат сервизи и са професионалисти (според това което чета от тук защото не съм им използвал услугите). така че 900 лв ги смятам за подигравка с тебе. максимум 500 лв при условие че оставяш на всеки магазин бакшиш за служителя който те обслужва :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Re: Смяна на маслото и др. след като гаранцията е изтекла

Мнение от ясен николов » 11 Мар 2010, 19:04

колега докараи колата и за около 500 лв всичко ще е ново :yes: масла филтри работа инспекция и т.н. ;)
Изображение

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook