Вентилирани седалки + активна шофьорска + още едни екстри

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Вентилирани седалки + активна шофьорска + още едни екстри

Мнение от X5 E70 » 05 Апр 2010, 13:35

icog написа:Та въпроса относно адаптив драйв-а за мен по-скоро е "доколко помага при дупки и неравности по пътя, има ли разлика с обикновеното окачване". Останалите "бонуси" изобщо няма да ги усетя.

Макар че колегата Х5 ми звучи правилно като казва, че помага да се избегнат лайната. При една Много рязка маневра за промяна посоката на движение, това купе би имало доста силна инерция в посока обратна на завоя. Ако адаптив драйва не му позволи да се наклони и в същото време скоростта не е прекалена (тоест на гумите има останало сцепление), автомобила просто и безболезнено ще промени посоката си на движение. Докато едно подобно "лашкане" без тази система би могло да доведе до много изненадващ резултат от типа "лунгур по покрив".


Ами точно това имам в предвид в комбинация Адаптив драйв-а с Актив сееринг-а. Дори рязко да врътнеш волана, дори при висока скорост маневрата с Актив стееринг-а е точна а Адаптив Драйв-а не позволява лашкане на каросерията която мани че е тежка ма е и висока.
Именно Адаптив драйв-а прави така че тези слонове да са динамични кат лека кола

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Re: Вентилирани седалки + активна шофьорска + още едни екстри

Мнение от GaD » 05 Апр 2010, 17:59

:OT:

Тате ще каре Х6 а малкия ще е без закуска... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Вентилирани седалки + активна шофьорска + още едни екстри

Мнение от X5 E70 » 05 Апр 2010, 18:15

GaD написа::OT:

Тате ще каре Х6 а малкия ще е без закуска... :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Да, ама и малкия ше се вози в Х6 :bowdown:
А за Х6 тате май повече е изрезал МОЛ-бюджета на мама :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Вентилирани седалки + активна шофьорска + още едни екстри

Мнение от icog » 05 Апр 2010, 20:55

То всеки може да удари парите на масата и айде Х6. Друго е обаче да си ипотекираш къщата, да спреш детето от градина, да намериш на майка му втора работа и да причакваш бабичката след пенсия :twisted:.

А иначе изобщо не харесвам джипове. Май основната причина да си сменям красавицата в момента е Сигурност. Предпочитам купчината пеераси по пътищата да се трепят под двигателя а не в предното ми стъкло:D.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Вентилирани седалки + активна шофьорска + още едни екстри

Мнение от X5 E70 » 05 Апр 2010, 20:59

icog написа:То всеки може да удари парите на масата и айде Х6. Друго е обаче да си ипотекираш къщата, да спреш детето от градина, да намериш на майка му втора работа и да причакваш бабичката след пенсия :twisted:.

А иначе изобщо не харесвам джипове. Май основната причина да си сменям красавицата в момента е Сигурност. Предпочитам купчината пеераси по пътищата да се трепят под двигателя а не в предното ми стъкло:D.


И аз мислех така ма едва ли Х3/Х5/Х6 са по-сигурни
По-скоро никой не ти се мотае в краката предвид размерите на СУВ-а и се съобразяват да стоят отстрани.
Да не говорим че за нашенските ями са по-правилния избор от леката кола

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: Вентилирани седалки + активна шофьорска + още едни екстри

Мнение от absix » 06 Апр 2010, 8:51

Адаш, да не ме забравиш като имаш новини ;)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Вентилирани седалки + активна шофьорска + още едни екстри

Мнение от alx » 06 Апр 2010, 14:32

X5 E70 написа:А иначе изобщо не харесвам джипове. Май основната причина да си сменям красавицата в момента е Сигурност. Предпочитам купчината пеераси по пътищата да се трепят под двигателя а не в предното ми стъкло:D.

И аз мислех така ма едва ли Х3/Х5/Х6 са по-сигурни
По-скоро никой не ти се мотае в краката предвид размерите на СУВ-а и се съобразяват да стоят отстрани.
Да не говорим че за нашенските ями са по-правилния избор от леката кола


всъщност сув-а е доста по сигурен по две причини.

1. тегло- теглото е най-основния критерии за сигурност при една катастрофа. по-тежкия винаги мачка а по-лекия е мачкан...

2. място на удар при катастрофа - както каза колега по-горе- едно е да те удари някой във вратата на нивото на гърдите ти, друго е да ти строши стъпенките или изкриви ауспусите... нали.. това е особено очевадно като седиш на светофара в някоя екзотика и гледаш до тебе джипа и осъзнаваш, че на него бронята му е на нивото на главата ти.

затова.. аз не ги обичам камионите, но като возя скъпи за мене хора - ги возя в 3 тона камион.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Вентилирани седалки + активна шофьорска + още едни екстри

Мнение от X5 E70 » 07 Апр 2010, 21:03

alx написа:
X5 E70 написа:А иначе изобщо не харесвам джипове. Май основната причина да си сменям красавицата в момента е Сигурност. Предпочитам купчината пеераси по пътищата да се трепят под двигателя а не в предното ми стъкло:D.

И аз мислех така ма едва ли Х3/Х5/Х6 са по-сигурни
По-скоро никой не ти се мотае в краката предвид размерите на СУВ-а и се съобразяват да стоят отстрани.
Да не говорим че за нашенските ями са по-правилния избор от леката кола


всъщност сув-а е доста по сигурен по две причини.

1. тегло- теглото е най-основния критерии за сигурност при една катастрофа. по-тежкия винаги мачка а по-лекия е мачкан...

2. място на удар при катастрофа - както каза колега по-горе- едно е да те удари някой във вратата на нивото на гърдите ти, друго е да ти строши стъпенките или изкриви ауспусите... нали.. това е особено очевадно като седиш на светофара в някоя екзотика и гледаш до тебе джипа и осъзнаваш, че на него бронята му е на нивото на главата ти.

затова.. аз не ги обичам камионите, но като возя скъпи за мене хора - ги возя в 3 тона камион.


Всъщност си прав :bchug:

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook