Първи стъпки към по-добрите снимки

В този форум всеки един от Вас ще има възможност да представи автомобила си, но по начин, който хората да оценят като красив и неповторим. За повече информация се обръщайте към модератoрите на този раздел.

Модератори: err0r, SpUd3r, Kroki, Raya

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Мнение от Владо » 11 Май 2009, 12:44

ами с камера роу не съм раборил пък аз, щото изобщо не ползвам шопа, така че не знам... но мога да те посъветвам да си свалиш траял версията на лайтрума от сайта на адобе... важи за месец, и сам ще разбереш как е...
при мене беше тегаво с оригиналния софт на фуджи, щото е много бавен и ресурсопоемащ, файловете са големи , 25мб... но рума ми харесва много как работи 8)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 27.02.2008
Местоположение: Sofia

Мнение от mislead » 11 Май 2009, 12:59

чудена тема :) аз също се занимавам с фотография и пхотошоп :) между другото ще дам някоя информация и за апарати Lumix FS ;] ако някой има желание и има такъв апарат разбирасе ще е от голяма полза :) поздравления за темата !!! :ok: :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 05 Юни 2009, 13:05

Ето едно интересно линкче за снимане с цифров апарат :D Някои неща се припокриват с тези в темата, но има и още :D

От известно време се запалих да се науча да снимам с лентов фотоапарат. За целта разполагам с фотоапарат Praktica TL NOVA, обективи JENA 2.8/50 и PENTACON auto 2.8/135. На PENTACON-а му засича скачащата бленда и може да се снима само на постоянно застопорена, да знаете къде може да го отремонтират и дали има смисъл? Виждам, че във форума има доста хора, фотографи, та ако може да дадат някакви насоки за снимане и с този вид фотоапарати :D С какъв вид филми да се снима при черно-бели и цветни, и всякакви други съвети за бленда, скорост, позиция и т.н.? Също така нямам възможност да си проявявам сам филмите, а и досега съм проявявал само печатарски филми, и къде да носа да ги проявяват и има ли възможност филма да се сканира качествено, и качи на диск? Какво още ще трябва да си набавя сега и по-натам във времето?

Поздрави :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Мнение от Владо » 08 Юни 2009, 22:09

ами изключваш на цифрака автофокуса, и на практика това е практиката ти :D
апарата има автоматично мерене, но няма автофокус... така че какви параметри да сложиш, е все едно с цифровия... но фокуса е друга бира, и трябват бая тренировки и похабени ленти...
за ремонт в софия са 2 пътя:
зентекс /не съм ги ползвал/ и бате наско на дондуков /опирах до него, човека е много точен/... какво ще избереш, е твой избор... координатите из фотофорума се намират...
къде ще проявяваш и сканираш, в началото може и да не е толкова важно... имам 3 лентови апарата, и ползвам кварталното фото...
за лентите става все по зле... отказват се производители да правят тези неща, а и таз криза спомага много в това отношение
ами това е ... практикувай ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 08 Юни 2009, 22:49

Благодаря за отговора :yes:
В практиката му е майката :D , сега забелязвам стари снимки, които на пръв поглед изглеждат супер, но като се загледаш фокуса не е там където трябва.Имам и още един въпрос: Какво значи тва 2.8 на обектива Да не е свързано с отвора на блендата и кога се използват обективи с такава стойност, и съответно с по-голяма 3.5 - 4 Да разбирам ли, че колкото е по-малко числото, толко е по-универсален обектива :?:
Последна промяна Valentin_Peev на 08 Юни 2009, 23:54, променена общо 2 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 4.09.2003
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Детайли за колата: Е46 M47N20

Мнение от Ludmil » 08 Юни 2009, 23:41

Valentin_Peev написа:Благодаря за отговора :yes:
В практиката му е майката :D , сега забелязвам стари снимки, които на пръв поглед изглеждат супер, но като се загледаш фокуса не е там където трябва. Имам и още един въпрос: Какво значи тва 2.8 на обектива :?: :uups: Да не е свързано с отвора на блендата :roll: и кога се използват обективи с такава стойност, и съответно с по-голяма 3.5 - 4 :?: Да разбирам ли, че колкото е по-малко числото, толко е по-универсален обектива :?:


Да, сжързано е с отвора на блендата спрямо дължината на обектива.
т.е. ако максимално отворена бленда ти е 2 при 50мм обектив, тогава имаш диаметър на отвора на блендата 25мм. Ако ти е 5 имаш максимален диаметър 10мм......
Колкото е по-малко числото толкова по светлосилен ще е обектива. За универсалност ..... зависи какво искаш да постигнеш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 21 Юни 2009, 12:29

Много интересна книга - National Geographic Photography Secret BG

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 01 Юли 2009, 19:35

една тема пълна със снимки показващи що е то арт снимка на кола
http://forums.motivemag.com/zerothread? ... 32&page=71
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 8.12.2008

Мнение от M///Sport » 01 Юли 2009, 21:11

Sharo написа:една тема пълна със снимки показващи що е то арт снимка на кола
http://forums.motivemag.com/zerothread? ... 32&page=71
мнго добри снимки и наистина можеш да добиеш представа какво е арт :twisted: евалла великодушието си да го споделиш и с нас :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 752
Регистриран на: 16.01.2005
Местоположение: лондон
Кара: е46 м3 х2, mustang GT, viper RT/10

Мнение от oxam » 17 Юли 2009, 16:51

само да допълня че за нощни снимки ако няма статив може да сложите апарата подпрян на нещо друго - кола, кофа и т.н. и да използвате self-timera - по този начин няма да разклащате апарата, за да натиснете копчето и пак стават добри неразмазани снимки...и ако все пак трябва да държите апарата - усучете лентата за носене околко лакътя и го контрирайте и пак self-timer
Изображение Изображение Изображение Изображение

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Мнение от SpUd3r » 17 Юли 2009, 20:20

е ако се усуче ремъка си мисля, че е все едно дали е на селф таймер или на нормално щракане :roll:
Tux0 Ca !
Изображение

с две лица
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: село Мегаполис, обл.Абсурдистан
Пол: Мъж
Кара: на задно предаване

Мнение от Vlados » 17 Юли 2009, 23:38

spdrrk0 написа:е ако се усуче ремъка си мисля, че е все едно дали е на селф таймер или на нормално щракане :roll:

Ти не умувай, а слушай човека, аз например никога не бих се сетил да опра апарата на нещо стабилно... ако нямам статив - свършено е!
Изображение

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Мнение от SpUd3r » 18 Юли 2009, 10:50

Аз пиша за ремъка, а не затова дали си се бил сетил да подпираш апарата. Снимъл съм десетина пъти с усучен ремък около ръката и според мен дали тогава ще е на таймер или направо на щракане е едно и също. Затова го написах горното ако има няква друга хватка с таймера oxam да я обясни ;)
Tux0 Ca !
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Мнение от Владо » 19 Юли 2009, 0:18

че са техники, техники са... има и още една - с 6мм болт и конец, дето да му застъпиш другия край ;)
но ако си заделил пари да си купиш камера, то статив и дистанционно са си задължителни атрибути, които няма да те натоварят много... всъщност като сложиш филтри, +1 батерия минимум, зарядни за кола, чанти, раници, монопод, почистващи препарати и кърпи, някои и друг обектив, и работата отече ... :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 752
Регистриран на: 16.01.2005
Местоположение: лондон
Кара: е46 м3 х2, mustang GT, viper RT/10

Мнение от oxam » 20 Юли 2009, 12:04

Владо написа:че са техники, техники са... има и още една - с 6мм болт и конец, дето да му застъпиш другия край ;)
но ако си заделил пари да си купиш камера, то статив и дистанционно са си задължителни атрибути, които няма да те натоварят много... всъщност като сложиш филтри, +1 батерия минимум, зарядни за кола, чанти, раници, монопод, почистващи препарати и кърпи, някои и друг обектив, и работата отече ... :help:


абсолютно съм съгласен...просто често ми се случва да си разнасям камерата без никакви други екстри и това горе беше едно от решенията...а наскоро си взех 20 см гъвкаво триподче в жабката за всеки случай..тия дни ще ходя да пастирам зедката и да и направя една сесия че тъкмо има нови фарове за показване 8)
Изображение Изображение Изображение Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към BMW арт фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook