е30 проблем със спирачки и табло

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 16.05.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E30
Мечтае да кара: бмв м

е30 проблем със спирачки и табло

Мнение от Dokicha » 17 Сеп 2015, 14:44

Здравейте колеги от около седмица съм горд собственик на е30 м40б16, но както всяка стара кола така и тази има своите проблеми, които тук не са малко :) . Първия и много важен проблем е че задните спирачки не бяха обезвъздушени и като се пробвахме да обезвъздушим от задните тръбички изобщо не достигна до там течността... следователно са запушени. Какъв съвет ще ми дадете, надувахме ги с компресор и пак не премина, от къде мога да си купя такива тръбички от Бургас? Или да търся 2-ра употреба?
Другият ми проблем е че таблото не свети и по точно двете големи крушки които са, за да осветяват цялото табло, свалих таблото и като пробвах самите крушки си светят, явно проблема е в таблото може би не достига ток до там... или има две батерии в самото табло възможно ли е да е от тях? И последното нещо е че не отчита км които изминавам, вътре разглобих самия километраж и видях че едното колелце което върти метрите е със счупени зъбчета, имате ли идея от къде може да си купя такова колелце ? Видях че ги продават в ибей само че доставката е 1 месец... :?: :help: :help:

:roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: е30 проблем със спирачки и табло

Мнение от KPETEH » 19 Сеп 2015, 22:34

Здравей, проследи тръбичките чак до тройника който се намира около съединяването на кардана и дифа. Развий там и виж дали ще потече. Ако там тече, най-добре е да си намериш комплект носачи с дискове за около 250 лева и да се ъпгрейтнеш. Демонтажа на оригиналните маркучи и тръбички по носачите е изключително трудна поради корозията. Задължително е да си купиш прорязани ключета 11 и 14. Внимавай с накрайника за обезвъздушаване - ключ 7 е. Лесно се заобля, както и се чупи.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 16.05.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E30
Мечтае да кара: бмв м

Re: е30 проблем със спирачки и табло

Мнение от Dokicha » 20 Сеп 2015, 7:02

Тръбичките ги смених с нови медни, бяха стиснати и огънати незнайно защо... после се оказа че и спирачната ми помпа е за смяна и нея смених, остана сега да управя таблото но там май е сложна история :shock:

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Re: е30 проблем със спирачки и табло

Мнение от bigmurzi » 23 Сеп 2015, 12:34

някой е правил бърнаути преди тебе .. :mhihi: тая техника много разпространена ще дойде, не знам защо .. :dunno:
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3146
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: е30 проблем със спирачки и табло

Мнение от ~Мишо~ » 13 Окт 2015, 15:48

Колега, дай линк за зъбното колелце.


Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook