БМВ на газ

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 11.03.2005

Мнение от nyky » 29 Юни 2005, 19:50

ghost написа:Ще намаля яденето, пиенето, ще мина на по-ниска тарифа за интернет, ще спра да говоря по телефона, ще си спра кабелната ама няма да си сложа газ на бмв-то ! :mhihi:


...

Минах на супер100 откак бензина мина 1.80 ...
Кефа е по-голям.

Ако и той скочи обаче ще мислим пак ... може дизел евентуално ;)

:yes: :yes: :yes: Този отговор е точен. БМВ и газ :kuku: :kuku:
По-добре дизелово Ферари :!:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 23.05.2004

Мнение от Gavril » 29 Юни 2005, 21:21

само за мнението - карам по 20 000 - 25 000 км на година и няма да мина на газ
"Fehlende PS werden durch den Wahnsinn ersetzt"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 7.05.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530XD
Мечтае да кара: самолет

Мнение от 2COOL » 29 Юни 2005, 22:41

С бензиново бмв не е много добре сега май ... аз затова си взех дизелче - трака трак :) карал съм кола на газ и беше само центровки и вечно нещо не вървеше. 2ма 3 ма познати имах с е34 на газ и всичките ги махнаха уредбите след време(единия се сдоби с комплект скъсани клапани след поредното бум).Аз не бих си сложил газ и затова си карам печката и си трая - пак си го има bmw driving pleasure, а по-натам ще го мисля за м6 :) Който ви обяснява, че може да се направи да върви по същия начин .... елементарна сметка е - газта е по-малко калории - дори и да се направи да върви ще е компромис с разхода и вече се размива икономията.И вечно превключваш и щракаш и го мислиш- ще гръмне ли сега, няма ли да гръмне ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 467
Регистриран на: 26.06.2005
Местоположение: Скопйе, Македония
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Мнение от македонец » 30 Юни 2005, 11:47

Много изгледа не ме разбрахте, ще пробам на Блгарски... Питате ме за цените на Бензина 1л супер98 -1.03 еуро . 1л безоловен95 - 0.95еуро
а Газ 1л- 0.45 еуро па с напраите си математиката. а какви се кай вас ама у еуро , незнам като с левовето.
равенката математическа за пауар има един коефициент за бензин е 1.1-1.3 а за газ 0.8-1максимум... системите за газ се подесуват с ЛапТоп и ако се подесе като треба сите параметри, колата ще работе беспрекорно... моито БМВ кой не е знаел дека е на Газ имал е мнение като е на бензин... за системи за Газ само ЛОВАТО оригинал од Италийа...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 467
Регистриран на: 26.06.2005
Местоположение: Скопйе, Македония
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Мнение от македонец » 30 Юни 2005, 11:47

Много изгледа не ме разбрахте, ще пробам на Блгарски... Питате ме за цените на Бензина 1л супер98 -1.03 еуро . 1л безоловен95 - 0.95еуро
а Газ 1л- 0.45 еуро па с напраите си математиката. а какви се кай вас ама у еуро , незнам като с левовето.
равенката математическа за пауар има един коефициент за бензин е 1.1-1.3 а за газ 0.8-1максимум... системите за газ се подесуват с ЛапТоп и ако се подесе като треба сите параметри, колата ще работе беспрекорно... моито БМВ кой не е знаел дека е на Газ имал е мнение като е на бензин... за системи за Газ само ЛОВАТО оригинал од Италийа...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 7.04.2005
Местоположение: София

Мнение от ghost » 30 Юни 2005, 12:27

македонец написа:Много изгледа не ме разбрахте, ще пробам на Блгарски... Питате ме за цените на Бензина 1л супер98 -1.03 еуро . 1л безоловен95 - 0.95еуро
а Газ 1л- 0.45 еуро па с напраите си математиката. а какви се кай вас ама у еуро , незнам като с левовето.
равенката математическа за пауар има един коефициент за бензин е 1.1-1.3 а за газ 0.8-1максимум... системите за газ се подесуват с ЛапТоп и ако се подесе като треба сите параметри, колата ще работе беспрекорно... моито БМВ кой не е знаел дека е на Газ имал е мнение като е на бензин... за системи за Газ само ЛОВАТО оригинал од Италийа...


А има ли OMV super 100 ? Интерестно ми е той как е при вас, че нали се внася директно от Австрия ...

Тук е 1.99 лева (около 1.02 euro)

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 30 Юни 2005, 12:51

ghost написа:
македонец написа:Много изгледа не ме разбрахте, ще пробам на Блгарски... Питате ме за цените на Бензина 1л супер98 -1.03 еуро . 1л безоловен95 - 0.95еуро
а Газ 1л- 0.45 еуро па с напраите си математиката. а какви се кай вас ама у еуро , незнам като с левовето.
равенката математическа за пауар има един коефициент за бензин е 1.1-1.3 а за газ 0.8-1максимум... системите за газ се подесуват с ЛапТоп и ако се подесе като треба сите параметри, колата ще работе беспрекорно... моито БМВ кой не е знаел дека е на Газ имал е мнение като е на бензин... за системи за Газ само ЛОВАТО оригинал од Италийа...


А има ли OMV super 100 ? Интерестно ми е той как е при вас, че нали се внася директно от Австрия ...

Тук е 1.99 лева (около 1.02 euro)


То и тука май вече го няма :mhihi: Те им писна да го внасят от Австрия за 2 лева литъра като 95 стана 1,85 :D
Май си остана само на Шел Рейсинга с 99 октана който сигурно го кръщават яко тука за да седи на 1,99 лв литъра при положение че В-Пауа 95 е 1,91 лв за литър :mhihi:
Истината е сурова по бензинджийниците :lol:

Дилян Пенчев
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 30 Юни 2005, 14:51

ghost написа:А има ли OMV super 100 ? Интерестно ми е той как е при вас, че нали се внася директно от Австрия ...

Тук е 1.99 лева (около 1.02 euro)

:mhihi: внася се .. ама от Румъния .. и е 95 ,тука става 100 .. не казвам че е лош ,на фона на останалите е много добър даже ,но докато няма закони за осъждане на авторите на реклами с невярно съдържание ще е така :mhihi: В момента е изгоден даже ,само 1.99 :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 7.04.2005
Местоположение: София

Мнение от ghost » 30 Юни 2005, 15:50

Alexi написа:
ghost написа:А има ли OMV super 100 ? Интерестно ми е той как е при вас, че нали се внася директно от Австрия ...

Тук е 1.99 лева (около 1.02 euro)

:mhihi: внася се .. ама от Румъния .. и е 95 ,тука става 100 .. не казвам че е лош ,на фона на останалите е много добър даже ,но докато няма закони за осъждане на авторите на реклами с невярно съдържание ще е така :mhihi: В момента е изгоден даже ,само 1.99 :D


Е - не знам откъде знаеш, че се внася от Румъния ... ама както и да е; )

Колицата ми има повечко пауър с тоя "Супер100", пък ако ще да го внасят и от Луната ... за 1.99 спрямо 1.84 за 95 тоя е на далавера направо ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 467
Регистриран на: 26.06.2005
Местоположение: Скопйе, Македония
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Мнение от македонец » 30 Юни 2005, 16:49

при нас се внеса преко Грцийа, има нафтовод , нема омв 100 , безоловен най йак е бмб 95, качеството на бензина не е кой знае какво. исто како и при вас, голема е разликата со бензина во Европа .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 3.04.2003

ре

Мнение от NESH » 30 Юни 2005, 20:50

Май май тази тема ще става все по-нужна! Алтернативното гориво е газта засега! Който си няма Нафталинка ами кара бензинояд като мен ..... имах опит с газ за 1 година допреди 3 години,ама само дертове тогава! Сега като погледна покрай пътя пилоните с цените на бензиностанцийте и ми се плаче....60% разлика си е доста, а и не говорете така че все едно няма бензин в резервоара като сложиш газова! Щтракваш ключето и излиташ като те перне сачмата , тамън да поумиеш дюзите! Проблемите момчета са вече само психологически....техниката и икономиката казват-ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1014
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е34 520 touring
Мечтае да кара: Е30 М3 и Lancia Delta integrale evo 16v

Re: ре

Мнение от M-TEAM » 01 Юли 2005, 11:02

NESH написа:Май май тази тема ще става все по-нужна! Алтернативното гориво е газта засега! Който си няма Нафталинка ами кара бензинояд като мен ..... имах опит с газ за 1 година допреди 3 години,ама само дертове тогава! Сега като погледна покрай пътя пилоните с цените на бензиностанцийте и ми се плаче....60% разлика си е доста, а и не говорете така че все едно няма бензин в резервоара като сложиш газова! Щтракваш ключето и излиташ като те перне сачмата , тамън да поумиеш дюзите! Проблемите момчета са вече само психологически....техниката и икономиката казват-ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН !

То хубу газов инжекцион ми той струва колкот колата ми и каде е далаверата :uups: ,просто ша се слага няква умряла газова и кот стане пък само да гръмне и на тоя дет ми я е слагал сичко ша му гръмне е...л съм ги у тъпите майстори.Колкото и да не искам на 1.80 не се издържа,аз 2 пъти кат я изцедя из града и той свършва :(
BMW E30 M3-one dream
skype-bmwpower5555

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 3.04.2003

re

Мнение от NESH » 01 Юли 2005, 11:27

Газовия Инжекцион има няколко предимства:
1.не гърми като уретбите с плочка
2.поема информация от компютъра на бензиновия инжекцион и от всички датчици по двигателя, и като ефект постига цикъла на безина и се сработва напълно с мотора
3.технологията вече му позволява да гълта колкото бензиновия а вървенето да е почти същото /разликата е в консумацията при спокойно каране и агресивно каране/
4.инвестицията не се губи а при продажба на колата си го демонтираш за ползване на следващото возило;

като сметка: 1 лев разлика между бензин и газ изплаща инвестицията за 2000 литра газ което е 20 000 км /а при мен 12-15 000/ или за по малко от година!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 3.04.2003

re

Мнение от NESH » 01 Юли 2005, 11:36

Май звуча като рекламен агент макар че нямам газ,но приятела ми има голям сервиз и слага по 8-10 уретби на ден,от който 1-2 газови инжекциона.За миналата седмица красотата бяха колите на един собственик на бензиностанций: АUDI S8, MB S500,MB E320 :mhihi:
Човека си кихна по 2200 на кола и от тогава всеки ден ходил да се хвали как вървяли и колко горели макар с клима.......Е320 карана само на градско - 14/100 !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 01 Юли 2005, 13:15

Един въпрос към рекламния агент ;)
Къде се слагат дюзите за газта? Разпробиват се колекторите ли? И ако е така, как може да се възстановят пак?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook