БМВ на газ

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 24.07.2004
Местоположение: София

Мнение от dZvero » 27 Юни 2005, 12:38

И баща ми нещо така го е замислиш, защото този дебилен бензин все нагоре и нагоре отива в цената....

Аз пък имам въпрос - някой да има впечатления от МЕТАНА?

Има ли начин да се направи въвежа да е 1:1 на бензин:газ или поне да не е супер осезаема разликата? Питам защото на една вектра и беше направена много добре и разликата по GTeck беше = 0...
dZvero Sound... The funs starts here...
:arrow: Peerless, Seas, Kicker, Audison, Orion, Hertz, Pioneer, DLS, Alpine, Biema... AUDIO

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 27 Юни 2005, 12:53

С газов инжекцион, може и да няма разлика. Иначе просто не виждам как като слезеш от инжекцион на нещо по-зле от карбуратор да няма разлика?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 24.07.2004
Местоположение: София

Мнение от dZvero » 27 Юни 2005, 12:57

[steeN] написа:С газов инжекцион, може и да няма разлика. Иначе просто не виждам как като слезеш от инжекцион на нещо по-зле от карбуратор да няма разлика?


Това поражда още един въпрос - директно се впръсква в горивната камера/цилиндрите :uups: с или без изпарител :?: :uups:
При всички случай ли трябва да има изпарител?

Тъй като Toyota-та ни е 1.8 карбуратор при нея как стават нещата? (никой не се е родил научен :uups: ;) ) 10х!
dZvero Sound... The funs starts here...
:arrow: Peerless, Seas, Kicker, Audison, Orion, Hertz, Pioneer, DLS, Alpine, Biema... AUDIO

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 27 Юни 2005, 13:50

За газов инжекцион четох една статиика. Слагат се допълнителни дюзи на колекторите има изпарител, има fuel rail, регулатор на налягането,и излишната газ се охлажда и се връща в резервоара. Ест. има и ECU, което да управлява процеса. Като замисъл, същото като бензинов инжекцион. Другото, което съм мяркал е, че е добре да се повиши степента на сгъстяване, за да се изстиска максимума от газта. Статията беше за някаква разработка на GM, не знам дали на практика е така.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 7.04.2005
Местоположение: София

Мнение от ghost » 27 Юни 2005, 15:30

Ще намаля яденето, пиенето, ще мина на по-ниска тарифа за интернет, ще спра да говоря по телефона, ще си спра кабелната ама няма да си сложа газ на бмв-то ! :mhihi:


...

Минах на супер100 откак бензина мина 1.80 ...
Кефа е по-голям.

Ако и той скочи обаче ще мислим пак ... може дизел евентуално ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 467
Регистриран на: 26.06.2005
Местоположение: Скопйе, Македония
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Мнение от македонец » 27 Юни 2005, 19:03

моето БМВ 316 на газ карасе како улаво, ама ми беа бушени цилиндрите за 0.5 и преработувана глажата и имаше околу 110-115 конйа, на бензин беше побрзо ама ти на се тркаш со него цело време, кога сакас да се тркас уклуци бензин, а ако е индзексн не се ни приметужа кога се префрла од бензин на газ и обратно.
йас кога ке купам сега друго бмв ( 1990 323и е30 ) ке го напражам на газ.

Поздрав до сите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 21.01.2003
Местоположение: София

Мнение от Pavel » 27 Юни 2005, 19:04

И аз бях ентусиаст като тебе и се кълнях, че газ няма да сложа, ама сложих.Като се замислиш, просто не си заслужава да даваш толкова пари за бензин или пък да не си караш колата, щото е скъпо.Това са грешни пари.Ебал съм го и бензина.Тия направо се гаврят с нас.От тук нататък цените ще са само нагоре.Надолу няма да има.Така, че ако има още такива дето чакат да паднат цените, за да си подкарат колите, жестоко се лъжат.Да слагат газ и тва е положението.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 7.04.2005
Местоположение: София

Мнение от ghost » 28 Юни 2005, 10:23

Pavel написа:И аз бях ентусиаст като тебе и се кълнях, че газ няма да сложа, ама сложих.Като се замислиш, просто не си заслужава да даваш толкова пари за бензин или пък да не си караш колата, щото е скъпо.Това са грешни пари.Ебал съм го и бензина.Тия направо се гаврят с нас.От тук нататък цените ще са само нагоре.Надолу няма да има.Така, че ако има още такива дето чакат да паднат цените, за да си подкарат колите, жестоко се лъжат.Да слагат газ и тва е положението.


Абе да вземе и държавата да намали малко тия акцизи, че си е ибало майката ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 21.01.2003
Местоположение: София

Мнение от Pavel » 28 Юни 2005, 12:22

Все са ги намалили.С тоя ръст на потребителите на газ, очаквам много скоро да започат да измислят некой друг данък и акциз, та и там да ни изклатят.Системата не работи за нас, а против нас.

323i Killer
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 24.07.2002
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E30 316i '91, E91 330d '07

Мнение от simple_man » 28 Юни 2005, 12:48

Системата ни е*е, а ние си траеме! :roll:
ИзображениеИзображение

Drinker
Аватар
Мнения: 574
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София - Дружба Дринк Тийм
Пол: Мъж
Кара: нЪ Кючеци
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: Тъпо комби

Мнение от ///Milen_bmw » 28 Юни 2005, 19:47

Само газ му майката.
Еле па метан

didor написа: Казват че гърми - не споря и при мен ставаше докато не се научих да работя с нея. Незнам за другите коли с газ но моята пали само на бензин и после сама се прехвърля на газ при 2000 оборота.

:yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 21.04.2004

Мнение от Markiza » 28 Юни 2005, 22:51

От месец на сам и аз се замислих "а гас-а бензин"ама маи нема да се дам на гаста,е*** сам му мамата.Поне лятото ке сам си на бензин па после...
Македонец как са цените при вас ве,поне близо сме може и при вас да доем :D :D :D

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Мнение от rado_rf » 28 Юни 2005, 23:02

македонец написа:моето БМВ 316 на газ карасе како улаво, ама ми беа бушени цилиндрите за 0.5 и преработувана глажата и имаше околу 110-115 конйа, на бензин беше побрзо ама ти на се тркаш со него цело време, кога сакас да се тркас уклуци бензин, а ако е индзексн не се ни приметужа кога се префрла од бензин на газ и обратно.
йас кога ке купам сега друго бмв ( 1990 323и е30 ) ке го напражам на газ.

Поздрав до сите


Моля някой да го преведе :roll:
Само последното изречение разбрах :D
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

младши завивач
Аватар
Мнения: 760
Регистриран на: 1.04.2002

Мнение от ivo » 28 Юни 2005, 23:55

Мен един майстор ми покаzваше на неговото Е30 320 система с гаzов инжекцион zа 2200 лева, има си всичките неща на бенzинов инжекцион, а бутилката е тип "пита" на мястото на реzервната гума и иzобщо не можеш да раzбереш, че колата е на гаz. :shock: Каzа че по вървеж не се усещала раzлика от на бенzин, но не zнам до колко е вярно. :roll:

ПредишнаСледваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook