e30 316i спирачен ъпгрейд

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 3.11.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW e30 316i
Мечтае да кара: BMW E30 M3

Re: e30 316i спирачен ъпгрейд

Мнение от steffgang » 28 Юли 2015, 21:33

KPETEH написа:Аз не мога да разбера по какъв повод ги чистите, мажете, боядисвате, светкате тия дифове. Нито е неква тънка ламаринка, че да изчезне, нито е нещо дето няма да се изцапа, а отгоре на всичко и не може да до показвате на пичетата щото е на кофти място... От къв зор?!


Хаха ми луд на шаренко се радва както са казали :) А и няма какво да си кривим душата - аз под моята прекарвам повече време отдолу от колкото зад волана, така че ще има да си се наслаждавам на гледката :mhihi:
Ще послушам съвета за пясъкоструя, обаче, и ще пробвам с ръчен труд да постигна нужния ефект, въпреки че не съм убеден в успеха на това начинание. :paranoid:

Днес се чухме с Цецо - утре ще си я прибирам! :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 3.11.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW e30 316i
Мечтае да кара: BMW E30 M3

Re: e30 316i спирачен ъпгрейд

Мнение от steffgang » 03 Авг 2015, 1:06

Прибрахме се:
Изображение

Така и не стигнах до автомивката.. Няколко снимки на поправените места:
Изображение

Изображение

Изображение

Вратите са се получили супер - не личи че са пипани:
Изображение

Шагрена отзад не се е получил много добре, но за временно бодисване е перфектно:
Изображение

Заех се с поставяне на климатичното прасе:

Дренажите на място:
Изображение

Монтирах и прехарах тръбите, завързах тези на парното и реших да направя проба. За съжаление протече и то здраво:
Изображение

Както се сещате - търся радиоторче за парното.. Някакви идеи от къде може да се вземе на добра цена?

Успях да разчопля малко и дифа. Ето го тук положен на операционната:
Изображение

Реших да пробвам първо с мултишлайфа. Странно но се оказа, че сваля луспите доста добре:
Изображение

Има само един проблем - ножа се изяжда супер бързо. Просто не е за такава работа:
Изображение

Продължих с къртача + секач и чук за по-труднодостъпните места:
Изображение

Върши работа - къртача не е прекалено силен и не ме притеснява. За по-малко от час успях да зачистя първоначално едната страна:
Изображение

Изображение

За сравнение с другата:
Изображение

Намазах с вюрта изчистените места преди да тръгна:
Изображение

Само това успях да свърша за този уикенд, тъй като излязоха и други перипети + евридейката също се нуждаеше от спирачен ъпгрейд след като се установи, че и е спекъл необратимо единия заден апарат..

Предишна

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook