Състояние на свещи

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 10.05.2010

Състояние на свещи

Мнение от стефан13 » 24 Яну 2015, 20:46

Гледам че няма подобна тема за сравняване на свещи..Идеята в никакъв случай не е "маловажна",или от сорта дай да си ги мериме,на кой са по най-най:-).Просто от състоянието би било възможно,всеки собственик донякъде да прецени,дали двигателя е "тотал шаден",или има още хляб в него:-).Пък и самата процедура не отнема време,даже и да не си на "Ти" с механиката,е лесно изпълнима;-).
Та слагам на моето М40-се,който има желание да добавя :bchug:

Изминати км-2000хиляди.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 19.08.2009
Пол: Мъж

Re: Състояние на свещи

Мнение от Мармот » 25 Яну 2015, 9:22

Само тема за "Мерене на свещи" нямаше в тоя раздел. Скоро да очакваме тема и за "Мерене на основни лагери", "Измерете си коляновия вал" и подобни ?!?

Добре, че са старите теми в раздела да намери нещо полезно човек.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 10.05.2010

Re: Състояние на свещи

Мнение от стефан13 » 25 Яну 2015, 13:03

..Беше ясно че ще има колеги за които "Добре, че са старите теми в раздела да намери нещо полезно човек."Та идеята беше.че всеки коментира за състоянието на своя автомобил,сигурно и ти колега..Все пак не съм предложил да обсъждаме марка кисело мляко?!Мен лично ми е интересно(и имам нужното време и желание) да пускам тема по този въпрос.Колкото и да обяснявам с каква благородна цел го правя,все ще има недоволни :mhihi:
Та ако си знаете в какво състояние са ви свещите,не си ги показвайте :yes:


ПС.Нямам намерение повече да коментирам подобни спамове,ако мода прецени,да заключва!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Състояние на свещи

Мнение от KPETEH » 26 Яну 2015, 9:40

Какво е състоянието на твоите свещи и мотора след като си ни ги снимал? Сипи неква информация, повод белезите и признаците за износването на двигателя според вида на свещите. Тия снимки със същия успех можеше да ги сложиш и в покажете си е30-ките... Моето мнение е, че мотора ти не е за тия свещи и обратното.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 10.05.2010

Re: Състояние на свещи

Мнение от стефан13 » 26 Яну 2015, 16:13

..Според мен "поносимо".Има приблизителни таблици(според това как изглежда въпросната свещ),къде да търсим за проблем!Ако можех да пусна в покажете си Е30-ките,щях,ама се казва да си покажем колите,не гащите :yes: .Та вместо да дискутираме на "гладен стомах",вземи пусни снимка на твоите свещи,па да ги видиме,ти не си ли ги проверявал на скоро дали не са омаслени?!Или просто чистиш ,и продължаваш да караш?
ПС.За М40 316и,ги дават еднополюсни свещи..
Да не вземеш да се засегнеш сега колега :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Състояние на свещи

Мнение от KPETEH » 26 Яну 2015, 18:30

Аз мойте свещи си ги усещам докато си карам колата. Не ми се налага да ги свалям и да ги гледам. Не мога се обидя. Нямам опит с газ, но бях почти 100% сигурен, че ти караш на газ, кат ги видех тия албиноси. Нормално свещите трябва да са кафяви. Не виждам смисъл да си снимаме свещите...
Твойта кола се кара на газ + това караш със свещи които не са за този мотор. Ти си некъв частен случай. Какво повече искаш?!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 10.05.2010

Re: Състояние на свещи

Мнение от стефан13 » 26 Яну 2015, 18:41

Е браво,ти изби рибата с усета за свещи :mrgreen: Не бе ,100% на 95 бензин съм колега,и да-светло кафяви най-добре да са!
ПС.Нищо не искам,просто ей така се зачудих ,в какво състояние са ви свещите,ама ти използваш други техники :yes:
Айде стига толкова,идеята е ясна,чисти свещи с кафяв оттенък,здрав мотор.Пак повтарям,повече ми е интересно вашите как са :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Състояние на свещи

Мнение от Eмилио Димитров » 26 Яну 2015, 19:02

Веднага ли да идем всички да си сваляме свещите или търпи отлагане до утре. Ако е зор да одя в тъмното за пример на останалите... :winky: Дали да не бръкна с кунка и у виското, та и него да пробвам :roll: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 10.05.2010

Re: Състояние на свещи

Мнение от стефан13 » 26 Яну 2015, 19:18

..Толеранс един два часа,аз от кога моля:-).Само не по двойки в тъмното,по обясними причини :mrgreen:
И ако някой не знае как се свалят,не пускайте тема за бога,а използвйте екстрасенските си умения за диагностика :smoke:
Моля,не си пренебрегвайте плуващите в масло свещи,и ако нямате желание да мятате снимки,поне си ги проверете,това вече не е шега :yes:

А..и стига с леенето по принцип за спорта!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Състояние на свещи

Мнение от M10 » 26 Яну 2015, 20:26

Мармот написа:"Измерете си коляновия вал" и подобни ?!?

Изображение
много тежи :paranoid: дали да не го поокастря със шлайфа?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Състояние на свещи

Мнение от KPETEH » 27 Яну 2015, 9:48

стефан13 написа:..Толеранс един два часа,аз от кога моля:-).Само не по двойки в тъмното,по обясними причини :mrgreen:
И ако някой не знае как се свалят,не пускайте тема за бога,а използвйте екстрасенските си умения за диагностика :smoke:
Моля,не си пренебрегвайте плуващите в масло свещи,и ако нямате желание да мятате снимки,поне си ги проверете,това вече не е шега :yes:

А..и стига с леенето по принцип за спорта!

Ти, кажи честно на кви наркотици си? Ако не си, земи си некви и се успокой. Тия снимки дет си постнал, кво ми показват?! Къв за бога е смисъла от таа тема?! Браузни в нета - там има свещи от е30-ки колко искаш. Са да ти постна снимка дето не е моя ли? Не си сериозен в отношението си, стегни се...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook