Поправимо ли е ? Гнилочи

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Madrid
Пол: Мъж
Кара: чужди бараки :)
Мечтае да кара: e30,36 M3

Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от bmw-120 » 25 Фев 2015, 0:00

Вижте след едно обстойно ръчкане с отверка до какво стигнах :Х ... дайте мнение заслужава ли си правенето и трудно ли е кърпенето на тези елементи .....
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от krasi2bmw » 25 Фев 2015, 12:39

Привет , всеки кадьрен заварчик ще може да ти го направи , изрязва се проблемното място и се слага парче нерьждавейка , която после се почиства и покрива с някакво , примерно BODI 999 или нещо подобно да запечата ламарината . При мен като взех колата бе изгнил ботуша кьдето се хваща стабилизиращата щанга , взех от кола донор , изрязаха изгнилото сложиха здравото и вече осем години няма проблем , а тази интервенция е доста по сложна от твоята :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Madrid
Пол: Мъж
Кара: чужди бараки :)
Мечтае да кара: e30,36 M3

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от bmw-120 » 25 Фев 2015, 15:28

Мен не ме притесняваа толкова гнилото около акумулатора а повече ме притеснява долу под калника защото е разцепено точно до бомбето и до гредата .. всичко това се сцепи при зверски удар в една дупка :bang: та от долу ми се струва че цялата ламарина е загнила щом се сцепи така ... и евентуално как да процедирам сменя ли се цялата ламарина под калника ..
П.С цялото купе е изкърпено от - до с изключение на коша .. защото още няма да се сменя мотора .... от другата страна до бомбето историята е същата само ,че още не се е сцепило там

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от Haddess » 25 Фев 2015, 16:19

Всичко е поправимо с хубава ламарина и цинк ще стане според мен те хората в WV старите бусове го калайдисват от завода :mrgreen:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Madrid
Пол: Мъж
Кара: чужди бараки :)
Мечтае да кара: e30,36 M3

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от bmw-120 » 25 Фев 2015, 17:48

една снимка на светло от горе
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от KPETEH » 25 Фев 2015, 18:23

Дошло е времето на мотора явно. Треа да мериш дали нее кривнало купето. Едни диагонали там има по нет-а. Разстояния между болтовете на бомбетата... и други...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Madrid
Пол: Мъж
Кара: чужди бараки :)
Мечтае да кара: e30,36 M3

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от bmw-120 » 25 Фев 2015, 21:20

Мерих ги .. не са мръднали но около тях е ад :)

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2701
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от Lenco » 26 Фев 2015, 9:44

bmw-120 написа:П.С цялото купе е изкърпено от - до с изключение на коша......

Сериозна грешка, която сме правили доста хора, и която завършва с разпродаване на части :mhihi:
Ако смяташ да наливаш едни 10 - 15 - 20 000лв и не си добър тенекеджия я разкарай, докато е време.
Ако мислиш просто да си имаш е30 докато умре си го търкаляй, не хаби пари.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Madrid
Пол: Мъж
Кара: чужди бараки :)
Мечтае да кара: e30,36 M3

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от bmw-120 » 26 Фев 2015, 14:02

Не съм тенекеджия но не мисля ,че е грешка след като и коша ще се изкърпи след като се смени мотора след известно време ... в колата има наляти доста пари и не мисля да ме спре това ,че коша не е изкърпен .. толкова трудна процедура ли е кърпенето на този кош ,че говорим чак и за разпродаване на купето?

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 2057
Регистриран на: 7.09.2005
Местоположение: Севлиево
Пол: Мъж
Кара: от онея старите....
Мечтае да кара: магазинска е30-ка

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от GEORGIEV » 26 Фев 2015, 14:21

Незнам какво си налял,но най ценното в едно е30 е купето.
И едно изгнило купе колкото и да го кърпиш ,никога не е като здравото неизгнило купе.
Ако е много зле разкарвай я ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от KPETEH » 26 Фев 2015, 14:44

Кърпи я, усилия, щом си наливал. Свали калниците и всичко, квото пречи, колектори, там акумулатори, казани, бушони, пласмаси, радиатора ако тряя и действай. Най-добре и мотора, че при роговете също не е зле да се пипне и така... И да я качиш на стойки, а не както е на гуми...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2701
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от Lenco » 26 Фев 2015, 14:50

KPETEH написа:Кърпи я, усилия, щом си наливал. Свали калниците и всичко, квото пречи, колектори, там акумулатори, казани, бушони, пласмаси, радиатора ако тряя и действай. Най-добре и мотора, че при роговете също не е зле да се пипне и така... И да я качиш на стойки, а не както е на гуми...

Човека написа, че не е тенекеджия. Това дето си описал, за колко пари мислиш ще го направи някой, както трябва?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от KPETEH » 26 Фев 2015, 14:52

В хиляда лева треа да влезе тука в БГ. Нема да има перли в боята и така... То основно труд. Ти лично ако това работиш, за колко време ще го свършиш?! 3-4 дни?
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2701
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от Lenco » 26 Фев 2015, 15:05

KPETEH написа:В хиляда лева треа да влезе тука в БГ. Нема да има перли в боята и така... То основно труд. Ти лично ако това работиш, за колко време ще го свършиш?! 3-4 дни?

3-4 дни е чистенето на смолата и рязането на гнилото. Това за аматьор естествено.
1000лв предполагам ще отидат само да ти сменят двигателя и то с такъв, който е монтиран в е30, а за оголване и вдигане на стойки....
Не съм плащал и не ми е плащано, само съм чувал, а тука има професионалисти, да споделят.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Поправимо ли е ? Гнилочи

Мнение от KPETEH » 26 Фев 2015, 16:00

То може и аз да спекулирам с цените, но тук не става дума за мотора. На мойта кола м40-ката излезе за по-малко от 2 часа. 2 дни да се кърпи и усилва коша и толко да е. Верочятно нема да е като от завода и ще се виждат шевовете, ама поне бомбетата и гредите ще са твърди. После се събира... Аз така го виждам и чувствам. Кой, колко и на кой ще даде е съвсем друга тема, ама да фърлиш купето, да земеш друго и да прехвърляш всичко, включително мотор е къде-къде по голям филм. Са има и некои дето обичат с ръкавички да работят и само гайки да затегат и пластмаси да щтракат, ама знам ли :mhihi: Всеки както си го вижда... Аз лично бих си кърпил и то с ламарина поне 1.5мм.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Следваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook