Okachvane

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

Okachvane

Мнение от Astor » 23 Сеп 2002, 14:29

Razbih se zverski v edno pavq na pytq s okolo 60 km/h pri izprevarvne po pytq mejdu Shiroka lyka i Pamporovo. Paveto e betonno blokche s visochina okolo 15-20 cm i rymbava forma. Nqkoi umen rabotinik e razlql po platnoto beton i toi vzel ,che zasyhnal na platnoto i taka si ostanal. Az minah s pylnq kola(5 choveka) i napravo se razmazah ot silata na udata, koito se chu. Oshte me boli kato se setq kak si iztrqskah kolichkata. Iskam i da blagodarq na kolichkata, che ni opazi jivi i zdravi vypreki terena. Mina sys strashna sila prez bubnata, no ne mrydna ot pytq za koeto sym mnogo blagodaren. Djantata e podbita, a prednata guma ostana zdrava. Zadnata beshe na 2.4 atmosveri i zadnata djanta e malko po dobre, no... ne mnogo. Kolata me dokara ot Pamporovo do Sofiq, no... ne znam sega kakvo sledva. Iskam da pitam nqkoi sluchval li mu se e podobno neshto i kakvo da gledam. Na kakvo da obyra vnimanie. Qsno e che shte se izpravqt djanti i shte se hodi na reglaj, no ako nqkoi moge da dade syvet shte sym blagodaren. Jantite sa aluminievi, a gumite bqha novi (195/60/15), no veche mai shte trqbva da gi pravq zadni. Ne mi e qsno i tova, che iskat da im dam 150lv. danyk, a az da se prebivam kakto si namerq za dobre. Nqma nishto losho da se plashta prai za danyci i mi se iska da gi dam, no neka i az da polucha neshto, a ne prez celiq pyt ot Pamporovo da karam na zigzag shtoto te izrqzali dupki v asvalta uj da go remontirat, no tabeli ne sa scheli za nujo da postavqt, a nie da se trepem kakto si zname. Ne znam kakvo da si mislq veche :( za stranata v koqto jiveq i da se nadqvam li nqkoi den da mogem da si karame spoko i da si plashtame 150lv vsqka godin, no da nzaem za kakvo otiva vseki skapan lev. Sorry za izliqniqta, no sym besen, a nqma drugi osven vas, koito da mogat da me razberat.

Изображение

BMW 318i touring E30 '90

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Габрово

отг::Okachvane

Мнение от Dancho » 23 Сеп 2002, 16:08

Mnogo e kofti tova, koeto ti se e sluchilo. Na men pri podobna situacia mi se razmaza gaikata, koiato darji amortisiora (prednia) pri koeto amortisiora si ostana zdrav. No za smetka na tova se otkasna ot koleloto i lopashe mnogo gadno. Otne mi 1 chas i obikolka do 2 serviza dokato otkria ot kade lopa i kakvo tochno, zashtoto po nishto ne mu licheshe na vanshen vid. Chak sled svaliane na gumata si prolicha kakvo se e sluchilo :-(

Dancho

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Okachvane

Мнение от Astor » 23 Сеп 2002, 20:12

Az oshte ne sym se zaviral pod BMWto, no se nadqvam tezi dni da mi ostnane vreme da go pogledna.

Изображение

BMW 318i touring E30 '90

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 27.06.2002
Местоположение: София

отг::Okachvane

Мнение от july`s » 24 Сеп 2002, 10:51

ako ide rech za sofia
az sym super dovolen ot autogroup (do bivhseto mototehnika na cherni vryh).. za djantite tova (tam mi izpraviha mojta, postradala ot dupka do zoologicheskata) (za alumunievi ide rech)

za reglaj-a, v audi cluba hvaleha edin serviz na opylchenska i neshto si (sorry ama ne pomnia), s 200+ kolata si vyrvi napred pri pusnat volan:)

az lichno sym dovolen ot fulda-ta (na samokovsko shose 5, sreshtu zooparka) (ama ne sym probval da pusna volana s 200+:( ), izcialo optichen i davat razpechatka (to maj navsiakyde e taka), ako hodish tam, priznaj si za paveto, za da poglednat i hodovata chast.

vse pak sme v bg i cenite sa dosta vajni...

za autogroup ne moga da ti pomogna s ceni, che sluchaj mi s tiah beshe drug...

za fulda reglaja, za 205 (peugeot) mi vzeha 15 kinta, za audi sym chuval 20.
za pregled na hodovata chast dosega pari ne sa mi vzimali:)

<br>
br

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

отг::Okachvane

Мнение от I.Voykov » 24 Сеп 2002, 13:46

Tova na Opulchenska i neshto si e na Opulchenska i Simeon na ugala,az si karam kolata ot 2 goni samo tam i sum neveroiatno dovolen momchetata bachkat strashno grijlivo.Reglaja beshe 15 leva ako ne se luja a za pregled na hodovata chast niama da ti vzemat pari.Imat si i magazin do tiah sushto s mnogo dobri ceni na chastite.Ako ne mojesh da go namerish i reshish da hodiash tam mi drasni edin mail ili iskai GSM-a mi ot Pifetza;-)

Изображение
87'318i FIRES ON ALL CYLINDERS

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Okachvane

Мнение от Astor » 01 Окт 2002, 23:33

Da vi dorazkaja kakvo stana. Hodih na reglaj na prednica i izpravqne na djanti :(, koeto e = 80lv!! 15lv za reglaj + 5lv. za ogled na okachvane i drugite za mashinno izpravqna na dvete djanti. Sega kolata e pak na pytq, no sega trop i imam symnenie, che edinq zaden lqv lager si e otishyl. Nqkoi skoro da e smqnal neshto podbono i da znae kolko li struva tova udovolstvie? Kato kolata vyrvi s gas ili spira ne se chuva shuma ot nego, no kogato e izkluchena ot skorost se chuva edno hlop-hlop-hlop?! V momenta v koito ipodam gas spira, ako natisna spirachka pak izchezva. Ne znam dali e lager i nikoga ne sym chuval kak tropa lager, kogato si otiva. Moge li neshto po kardanoviq val da e sdalo bgaja ili kare ili .. nqkoi da ima ideq ot kakvo moge da idva tozi shum?

Изображение

BMW 318i touring E30 '90

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

отг::Okachvane

Мнение от Turturelo » 02 Окт 2002, 16:36

Лагер не тропа ами бучи и то най-отчетливо при 70-80-90км/ч. По описанието сповед мен не е лагер?!

---------------------------------------------
You don't need eyes to see, you need vision!

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook