Уред за температура

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: Sofia
Кара: Е65

Re: Уред за температура

Мнение от b2d » 03 Апр 2011, 10:26

Dafy написа:и аз бях пред тази дилема ... накрая си сложих Ел перка и проблема се реши :)


нямам времето и нервите да събирам нужните части и да я прави някой "майстор" 3дни ще опитам с виско първо и ако и след ново има проблем с тези части ще го махна и ще монтирам отпред един климатик - прозоръчен да духа право в двигателя :lol: Някой да каже, ако взема виско втора ръка една седмица каране достатъчно ли му е за тест, макар, че и 1ч. му е принципно, но не се знае, кога ще се прецака, макар, че и новите боклуци, които се предлагат на пазар с малки изкл. е същата работа, трябва да проверя, каква гаранция ще ми даде сервиз за ново монтирано виско при тях :) че, ако такава няма, то по-добре да си солажа за 6мес 2 втора ръка от колкото 1ново :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Уред за температура

Мнение от stony1 » 13 Апр 2011, 17:39

b2d написа:
stony1 написа:При Е36 има темперетурен датчик, който при 101 градуса включва електрическата перка на климатика направо на втора степен. Цялата верига се управлява с реле и е лесно да се вземе сигнал от него и да се направи лампата да свети, дори може да се направи всяка лампа да свети. При изправна система и неработещо виско не е възможно колата да загрее, лично съм го пробвал. За тези, които имат климатици е лесно да си направят лампата да свети. Тези които нямат ще трябва да изградят ел веригата от датчика до релето, а ако искат могат и перка от климатик да си сложат и като я свържат в системата ще имат допълнително охлаждане при температури по-големи от 101 градуса.


Moже ли да задам въпрос какво ще рече изправна система...? Аз съм с нова водна помпа и старо (ново) виско от колега, който ми каза, че работи, но сега като се затопли времето (15 градуса) в задръстванията колата тръгва да загрява и теста на виското е ясен не работи демек колата е достигнала оптимална темература на работа тръгва да задминава след като е на място 5мин и в този момент би трябвало да не можеш да спреш перката, но уви с лекота спира, което ще рече, че виското не работи е как тогава си тествал изправна с-ма с неработещо виско и не е загрявала не знам освен да е било 0 или -5 градуса... ? И сега пак ще слагам виско но се чудя да давам ли 30-50лв за втора ръка или да си купя ново за около 100лв ?!



Изправна е системата когато е проверен всеки елемент от нея и е доказано, че параметрите му не са занижени. Виското не го включвам в системата, защото някои модели са с електрически перки. Това, че си с нова водна помпа, не е гаранция, че радиатора не е задръстен от мръсотия и е с понижен топлообмен. А по отношение на загряването при работа на място, това се получава когато колата няма климатична перка и е само с виско, което не работо. Ако колата има климатик, перката на климатика се включва направо на втора степен и температурата на двигатела остава в норми. Когато тествах системата и установих, че виското има проблем, перката на климатика си свърши работата перфектно.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: Sofia
Кара: Е65

Re: Уред за температура

Мнение от b2d » 13 Апр 2011, 23:15

stony1 написа:
b2d написа:
stony1 написа:При Е36 има темперетурен датчик, който при 101 градуса включва електрическата перка на климатика направо на втора степен. Цялата верига се управлява с реле и е лесно да се вземе сигнал от него и да се направи лампата да свети, дори може да се направи всяка лампа да свети. При изправна система и неработещо виско не е възможно колата да загрее, лично съм го пробвал. За тези, които имат климатици е лесно да си направят лампата да свети. Тези които нямат ще трябва да изградят ел веригата от датчика до релето, а ако искат могат и перка от климатик да си сложат и като я свържат в системата ще имат допълнително охлаждане при температури по-големи от 101 градуса.


Moже ли да задам въпрос какво ще рече изправна система...? Аз съм с нова водна помпа и старо (ново) виско от колега, който ми каза, че работи, но сега като се затопли времето (15 градуса) в задръстванията колата тръгва да загрява и теста на виското е ясен не работи демек колата е достигнала оптимална темература на работа тръгва да задминава след като е на място 5мин и в този момент би трябвало да не можеш да спреш перката, но уви с лекота спира, което ще рече, че виското не работи е как тогава си тествал изправна с-ма с неработещо виско и не е загрявала не знам освен да е било 0 или -5 градуса... ? И сега пак ще слагам виско но се чудя да давам ли 30-50лв за втора ръка или да си купя ново за около 100лв ?!



Изправна е системата когато е проверен всеки елемент от нея и е доказано, че параметрите му не са занижени. Виското не го включвам в системата, защото някои модели са с електрически перки. Това, че си с нова водна помпа, не е гаранция, че радиатора не е задръстен от мръсотия и е с понижен топлообмен. А по отношение на загряването при работа на място, това се получава когато колата няма климатична перка и е само с виско, което не работо. Ако колата има климатик, перката на климатика се включва направо на втора степен и температурата на двигатела остава в норми. Когато тествах системата и установих, че виското има проблем, перката на климатика си свърши работата перфектно.


Ами имам климатроник как трябва да проверя дали ще се вкл перката, като тя се вкл според моите наблюдения само, като го пусна (климатика) демек :) Може ли нещо да не е вързана добре и да не вкл при изброените у-я по-горе :?: Как да я тествам? :) Лятото имах проблем, че, като вкл климатик и след това го спра и тръгваше да грее, може би, защото стават два радиатора за охлаждане или, защото има др проблем? :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Уред за температура

Мнение от stony1 » 25 Апр 2011, 21:33

По това, което си написал допускам, че втората степен на перката на климатика не ти работи. А тази степен е точно за такива моменти да спаси положението.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Предишна

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook