ECU чип тунинг помощ

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

ECU чип тунинг помощ

Мнение от mili4uk » 12 Фев 2011, 20:55

Колеги, едно приятелче си взе 330д 2002-ра като моята... и всичко много хубаво....обаче си направил чип тунинг .
Преди това не съм я карал неговата ...
Моята кола никога не е имала... и няма и да и правя софтуерна модификация...
Днес покарах неговата "уж чипосана" и да ви кажа честно, се върнах леко в спомените за 320Д :)
Осезаемо по-зле върви колата от моята... а той си мисли че е изтребител.
Кара моята и не вярва че нямам никакви корекции :)
направих му диагностика и нищо по проблема не открих.. освен че 2 от дюзите му даваха отклонение но с много малко... поне на Инпата...
Свалих му софтуера на колата с KWP и искам да помоля някой колега който се занимава с тези екстри да го погледне и да каже дали е ок ? Ще му го пратя ....
Другия въпрос ми е ако му сваля от моята кола софтуера.... (има разлика с 3 месеца някъде в дата на производство и екстрите на колите) и му го сложа моя на неговата... оригинален софтуер за което съм сигурен че е така, дали ще стане ?
Не съм много на ти с тези ECU софтуери, така че ме извинете ако говоря "глупости" :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: ECU чип тунинг помощ

Мнение от Maxmadness » 13 Фев 2011, 2:15

:nono: Ако свалиш твоят софт и го сложиш на неговата кола,чива автоматично изчезва (логично,твоята няма манипулиран софтуер)...съответно и парите за чипа ще отидат на вятъра. :nono:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Re: ECU чип тунинг помощ

Мнение от mili4uk » 13 Фев 2011, 11:15

bmw-maximilian написа::nono: Ако свалиш твоят софт и го сложиш на неговата кола,чива автоматично изчезва (логично,твоята няма манипулиран софтуер)...съответно и парите за чипа ще отидат на вятъра. :nono:


Това е идеята колега - да му сложа нормален софтуер (оригинален - не модифициран).
За това и моля някой който има идея от настройки на ECU да погледне модифицирания и да каже има ли смисъл да ровим в тази насока ... дали е направен читаво с една дума :)
Другото е ... когато му сложа моя .. дали ще трябва всички модули да синхронизирам или нещо спесифично.... или plug and play :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 13.04.2007
Местоположение: Пловдив

Re: ECU чип тунинг помощ

Мнение от lordtwister » 15 Фев 2011, 1:15

Първо трябва да се види дали ЕКУ-тата са едни и същи и дали ползват един и същи софт,ако е така ще стане.Ако искаш виж му номера на ЕКУ-то на твоя приятел и ми го кажи защото аз може да го имам оригиналният софт :yes: Пък ако имаш мерак дай да го погледна тоя модифицираният.
Последна промяна lordtwister на 15 Фев 2011, 12:31, променена общо 1 път

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: ECU чип тунинг помощ

Мнение от Zagy » 15 Фев 2011, 9:50

mili4uk написа:.....

Определено на тая кола й има нещо - така да знаеш. 330д с чип е като избит електрон - няма удържане. Ако разликата в датата и годината на производството е 3 месеца е почти сигурно, че твоя софт ще пасне на неговия.

Другия вариант е просто чипа да е мега некадърен.
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1002
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 sedan

Re: ECU чип тунинг помощ

Мнение от furnata » 16 Фев 2011, 9:11

mili4uk не си играй да премяташ софтуери ами кажи на приятеля си да иде да му върнат оригинала и пак да тества. Във софтуера са кодирани екстрите на автомобила и щом казваш че има разлики във тях по добре да иде да си му върнат неговият.Ако според него има разлика между оригинала и мода и е доволен - то твоята кола не бива да бъде пример за вървеж. Коли различни ,амортизация и употреба различни и т.н. Това сравнение което даваш със твоята е все едно да кажеш че всички 320d например трябва да вървят съвсем еднакво. Възможно е да е калпав и софтуера както и да има хардуерни нередности които не можеш да хванеш със Инпата. Ако пък искаш постни софтуера и ще ти извадя карта по карта и ще се видят разликите и може да ги коментираме , за да изолираме евентуално лош софтуер или проблеми по колата.



п.п. Какви са корекциите които правят дюзите ? Какви са показанията на дебитомера? Колко надува турбината? И гледа ли ги във движение?
Поздрави
НЕВОЛЯТА УЧИ........


ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 13.04.2007
Местоположение: Пловдив

Re: ECU чип тунинг помощ

Мнение от lordtwister » 16 Фев 2011, 12:32

furnata написа:mili4uk не си играй да премяташ софтуери ами кажи на приятеля си да иде да му върнат оригинала и пак да тества. Във софтуера са кодирани екстрите на автомобила и щом казваш че има разлики във тях по добре да иде да си му върнат неговият.Ако според него има разлика между оригинала и мода и е доволен - то твоята кола не бива да бъде пример за вървеж. Коли различни ,амортизация и употреба различни и т.н. Това сравнение което даваш със твоята е все едно да кажеш че всички 320d например трябва да вървят съвсем еднакво. Възможно е да е калпав и софтуера както и да има хардуерни нередности които не можеш да хванеш със Инпата. Ако пък искаш постни софтуера и ще ти извадя карта по карта и ще се видят разликите и може да ги коментираме , за да изолираме евентуално лош софтуер или проблеми по колата.



п.п. Какви са корекциите които правят дюзите ? Какви са показанията на дебитомера? Колко надува турбината? И гледа ли ги във движение?
Поздрави



Колегата е абсолютно прав.Най-добре е да постнеш софт-а,ако имаш мерак и 6те изкараме картите да видим този мапер какаво е правил,ако въобще нещо е правил или просто е барал някви стойности без да си има понятие за какво са.Другото нещо е че при мапването колата трябва да е в изрядно техническо състояние,че ако не е този мап по-скоро би навредил на колата отколкото да постигне нещо хубаво ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: ECU чип тунинг помощ

Мнение от VRPerformance » 16 Фев 2011, 22:46

давай софтуерите,на твоята кола и на твоя приятел,ако имаш и оригинал на неговата още по добре.Твоя приятел не е ли усетил разлика във вървенето?кажи с точност какви са автомобилите и двата ли са седани или комбита и т.н от кой град сте? като прави диагностика какво разбра?идва ли искания буст?исканото гориво колко е?
Иначе факта че кола с кола не си прилича е 100% верен,но все пак това се дължи на нещо което не е както трябва на по-слабата кола,в повечето случай преди тунинг излиза някой друг ремонт :)

Edit - I.Voykov - придържайте се към темата

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: ECU чип тунинг помощ

Мнение от I.Voykov » 18 Фев 2011, 17:00

От тук нататък се придържайте стриктно към темата, при следващо мерене на ... ще има наказания !
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Re: ECU чип тунинг помощ

Мнение от mili4uk » 18 Фев 2011, 17:40

Колеги,
тези дни е малко лудница при мен и нямам много време да се занимавам. Благодаря на всички отзовали се.

Малко инфо по темата...
С приятелчето ми не съм се чувал - което само означава че колата поне върви :)
Давам пример с моята кола, защото съм абсолютно сигурен че няма корекция на софтуера - проверено е в Дарукар.
Ще се наложи да сваля моя софт отново, защото свалях някакви програми и се мъчих нещо да разчета... и го "оаках" :)
Но както и да е...

VRPerformance - колите са почти еднакви с изключение на екстрите (моята има 16:9, тв-та ксенон и т.н.) нговата е по-постна :)
разликата е 3 месеца - моята е септември 2002-ра неговата юни.
Седанчета... Софииски
Диагностика... аз не разбирам толкова - мога да видя дали е записала грешки да ги прочета... и евентуално да си обенся от какво идва гр5ешката (аз нямам нищо общо с колите и ремонтите :) ) а си го правя предимно за себе си !
Гледам някакви живи данни с ИНПАТА за дюзите, на загряла кола и ми казаха че в това положение не трябва да има по-голямо или по малко от диапазона +-2
Затова и казах че има съвсем малко отклонение на 2 дюзи - 1-вта е с ~ +2.60 втората е с ~ -2.2
Нещо такова беше (сега го карам по спомени)

Реших да питам за ECU софтуера защото ми стана любопитно :) дали мога да ги сменя просто и така да тестваме

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Горна Оряховица
Пол: Мъж
Кара: на кафе и цигари цял ден
Мечтае да кара: Нещо с V10

Re: ECU чип тунинг помощ

Мнение от oem » 31 Авг 2011, 14:31

Не можеш да сменяш софтуера така. В него са ти записани много сервизни данни както и VIN-а.
Skype: oemotorsport

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: ECU чип тунинг помощ

Мнение от virtualchild » 27 Сеп 2011, 14:01

Привет колега,
Моята кола е също септември и съм ровил доста за скоростни кутии.
Та ако погледнеш производството им винаги се правят подобрения от началото на септември почти всяка година. При E46 2003 септември е последното подобрение например.
При E39 се правят по-често подобрения и пак от началото на септември всяка година.
Дано съм полезен
:bchug:

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook