m54b30 в e36 проблем ECU

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

Фокусник
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 12.10.2009
Местоположение: "Дружба" София
Пол: Мъж
Кара: на тройки още от ученик!
Мечтае да кара: без да "прави"

m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от shmundi87 » 04 Сеп 2011, 17:50

Здравейте колеги имам е36 на което сложихме м54б30 от е46. Остава някой читав майстор да си поиграе с комютъра и инсталацията и да го направи да пали. Затова ако някой може да го направи или познава някой такъв нека да помага.
Благодаря ви предварително :bowdown:
Ти си от мъжете които ce прибират от работа,пият една боза,смачкват някоя хлебарка,ударя си чи**я и въздъхвaт-'' омръзна ми този живот-алкохол,убийства и секс...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от Делян » 04 Сеп 2011, 17:56


Фокусник
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 12.10.2009
Местоположение: "Дружба" София
Пол: Мъж
Кара: на тройки още от ученик!
Мечтае да кара: без да "прави"

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от shmundi87 » 04 Сеп 2011, 19:51

Dpy написа:http://mirafiori-bg.com/ +359887306727

като гледам какви ценички са сложили ще трябва май да им я оставя :shock: Ще пробвам все пак благодаря :yes:
Ти си от мъжете които ce прибират от работа,пият една боза,смачкват някоя хлебарка,ударя си чи**я и въздъхвaт-'' омръзна ми този живот-алкохол,убийства и секс...

Фокусник
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 12.10.2009
Местоположение: "Дружба" София
Пол: Мъж
Кара: на тройки още от ученик!
Мечтае да кара: без да "прави"

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от shmundi87 » 05 Сеп 2011, 16:32

А някой да е слагал двигател на който компютъра да търси ABS/DSC, EWS?
И някой знае ли какво е ALPHA N-SYSTEM?
Ти си от мъжете които ce прибират от работа,пият една боза,смачкват някоя хлебарка,ударя си чи**я и въздъхвaт-'' омръзна ми този живот-алкохол,убийства и секс...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от bum_bum » 05 Сеп 2011, 18:06

Алфа Н е нещо, което не ти върши работа, докато не си купиш М-ка. Иначе всмукател, който струва малко повече от мотора, който си сложил в е36-цата.
Кажи и от кой град си за да те насочат към майстор/
Изображение

Фокусник
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 12.10.2009
Местоположение: "Дружба" София
Пол: Мъж
Кара: на тройки още от ученик!
Мечтае да кара: без да "прави"

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от shmundi87 » 05 Сеп 2011, 18:48

bum_bum написа:Алфа Н е нещо, което не ти върши работа, докато не си купиш М-ка. Иначе всмукател, който струва малко повече от мотора, който си сложил в е36-цата.
Кажи и от кой град си за да те насочат към майстор/

От София съм както пише на профила, а иначе имам М3 Е46 така че ще съм ти благодарен ако ми дадеш малко инфо за това какво точно е Алфа Н и за какво служи :help:
Ти си от мъжете които ce прибират от работа,пият една боза,смачкват някоя хлебарка,ударя си чи**я и въздъхвaт-'' омръзна ми този живот-алкохол,убийства и секс...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от bum_bum » 05 Сеп 2011, 18:58

Филтърна кутия от карбон, която заменя оригиналната и с подходящия софтуер за нея дава доста добри резултати. Проблема е, че струва няколко хиляди долара, мисля към 3 ако не се лъжа.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от b2 » 06 Сеп 2011, 15:01

Alpha-N е общо название на алгоритъм за управление на двигателя, който определя колко гориво да впръска на база на положението на дросела/дроселите и оборотите. При него няма никакво реално измерване на количеството въздух, който постъпва в двигателя - нито дебитомер, нито МАП сензор. Основната идея е светкавичен тротъл респонс, но има редица ограничения и особености, които го правят приложим и смислен само при определени приложения. Атмосферни мотори с дросели най-вече..

Например като извадиш буксата на дебитомера колата работи в Alpha-N режим, който по-скоро в случая е авариен и не може да очакваш някакъв положителен ефект.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от bum_bum » 06 Сеп 2011, 19:04

Изображение

Ето тва е еърбокса, който върви с алфа-н и вероятно и за това му казват и на него алфа-н бокс. Говорят за някакви 30 коня при М50Б30 и Б32.
Изображение

Фокусник
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 12.10.2009
Местоположение: "Дружба" София
Пол: Мъж
Кара: на тройки още от ученик!
Мечтае да кара: без да "прави"

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от shmundi87 » 06 Сеп 2011, 19:14

b2 написа:Alpha-N е общо название на алгоритъм за управление на двигателя, който определя колко гориво да впръска на база на положението на дросела/дроселите и оборотите. При него няма никакво реално измерване на количеството въздух, който постъпва в двигателя - нито дебитомер, нито МАП сензор. Основната идея е светкавичен тротъл респонс, но има редица ограничения и особености, които го правят приложим и смислен само при определени приложения. Атмосферни мотори с дросели най-вече..

Например като извадиш буксата на дебитомера колата работи в Alpha-N режим, който по-скоро в случая е авариен и не може да очакваш някакъв положителен ефект.

s54 е с дросели той на какъв принцип е?
Ти си от мъжете които ce прибират от работа,пият една боза,смачкват някоя хлебарка,ударя си чи**я и въздъхвaт-'' омръзна ми този живот-алкохол,убийства и секс...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от b2 » 06 Сеп 2011, 20:06

Щом фабрично е с MAF и се предлага допълнителна доработка за Alpha-N най-вероятно като основен източник на натоварването ползва показанията на MAF-а (масата на постъпващия въздух) и ТПС-а за корекции.

Това е и най-добрия вариянт за ежедневна кола, казвам ти го от опит.

Компромиса е огромен и това подобрение в тротъл респонса и повишение на мощността /на един изключително отзивчив и достатъчно мощен от завода двигател/ не си струват нито парите нито оправдават това, което ще изгубиш. Някой сеща ли се за спортна кола, която да излиза от завода с Alpha-N? :)
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от b2 » 07 Сеп 2011, 8:21

b2 написа:Някой сеща ли се за спортна кола, която да излиза от завода с Alpha-N? :)


V8 от последното М3 :) Но там това е постигнато с много по-съвършенно управление..
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

Фокусник
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 12.10.2009
Местоположение: "Дружба" София
Пол: Мъж
Кара: на тройки още от ученик!
Мечтае да кара: без да "прави"

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от shmundi87 » 07 Сеп 2011, 19:53

:yes: поразровил си се :clap:
Ти си от мъжете които ce прибират от работа,пият една боза,смачкват някоя хлебарка,ударя си чи**я и въздъхвaт-'' омръзна ми този живот-алкохол,убийства и секс...

CS-маниак
Аватар
Мнения: 1773
Регистриран на: 28.05.2002
Местоположение: Столицата
Пол: Мъж

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от lowdriver » 08 Сеп 2011, 9:00

b2 написа:V8 от последното М3 :) Но там това е постигнато с много по-съвършенно управление..

S54 в M3 E46 CSL също е alpha-n ;)
b2 написа:Например като извадиш буксата на дебитомера колата работи в Alpha-N режим, който по-скоро в случая е авариен и не може да очакваш някакъв положителен ефект.

С малко настройки, от авариен режимът може да се „превърне” в основен (говоря за Мотрониците
от 90-те). :)
Но и за съм на мнение, че това не е вариант за ежедневна кола, при условие, че не е излязла от завода
с въпросното управление или няма допълнително такова, което е направено достатъчно прецизно.
Изображение
Driver's Racing Team

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: m54b30 в e36 проблем ECU

Мнение от b2 » 08 Сеп 2011, 9:33

За CSL-a съм чел, че все пак има и MAP сензор, но не съм виждал никога. Даже сега в реалоем разцъквам и не мога да го намеря.

Ако има наистина вероятно прави корекции на база на вакуума/налягането в интейка. И на мен ми се струва разумно да има защото нали това е идеята на оптимизирания и "отворен" интейк на CSL-a. В някой момент да се получи свръхпълнене +100кпа и в този случай мап сензора ще му е доста полезен на ЕКУ-то :)
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

Следваща

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook