питане за Megasquirt

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 29.09.2008
Кара: E34 M50

питане за Megasquirt

Мнение от Bergо » 20 Яну 2012, 2:09

Здравейте колеги, въпросът ми е: имам Megasquirt 2.2, но не знам с каква версия на Megatune работи има ли значение версията въобще? И някой знае ли разликата между Megasquirt1 v2, Megasquirt 2, Megasquirt 2 extra, и моята 2.2 (това е причината да не знам какво да търся като софтуер), другия въпрос има ли от къде да изтегля готова настройка за първото палене която след това да си коригирам? И последно някой може ли да ми каже как трябва да се програмира чипа и какво се качва на него в самото начало (нали като нов е абсолютно празен)? Да не забравя да спомена че Megata ми е направена от мен и баща ми ето по този модел: http://www.lieberland.com/MegasquirtFue ... cn7365.jpg

Данните и схемите вземе от тук : http://www.bgsoflex.com/v22/msv22.html

Предварително благодаря на отзовалите се и се надявам да съм уцелил правилния раздел!
Който може не пита - който пита може!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: питане за Megasquirt

Мнение от Kroki » 21 Яну 2012, 23:26

Можеш да напишеш като за начало за каква кола и двигател става на въпрос :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 29.09.2008
Кара: E34 M50

Re: питане за Megasquirt

Мнение от Bergо » 22 Яну 2012, 12:37

става въпрос за m50b20 -e34
Който може не пита - който пита може!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: питане за Megasquirt

Мнение от nayden » 22 Яну 2012, 19:18

http://www.megasquirt.info/

MS1 и MS2 са с различни контролери . А разните V?? версии са платките . Контролерите ги продават празни и трябва да се програмират на програматор . Програмата се казва Firmware :lol: и също има доста версии като Extra , Hi-res10G и др..... Програмата за комуникация се казва Megatune , TunerStudio :idea: Има и програма за конфугурация на софтуера според хардуера :mhihi: Абе всички тия неща ги пише в горния линк . Като ти чета въпроса , доста неща не си прочел , а си направил мега :mhihi: Успех !

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 29.09.2008
Кара: E34 M50

Re: питане за Megasquirt

Мнение от Bergо » 25 Яну 2012, 1:56

Намерих нова информация и установих че мегата ми е МС1 в2.2. Темата е за триене! Благодаря за информацията-беше ми от полза :)
Който може не пита - който пита може!

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook