Въпрос за S50B32

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.08.2012

Въпрос за S50B32

Мнение от E46Mturbo » 13 Авг 2012, 19:14

Здравейте колеги, работя на е30М в което сложих С50Б32 мотор и използвам VI-PEC88. Всичко работи супрер, но колата не прави дори и стоковите коне. Нийл от Апекс Спийд се занимава с мапването, но нещо започнах да не му се доверявам. Не ми харесва изобщо тайминг картата.
Въпроса ми е следния- този мотор какъв аванс му е необходим за да е ефективен и в същото време да не счупим буталата. Ако някой има карта и желанието да я сподели ще ми е от голяма помощ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за S50B32

Мнение от bum_bum » 14 Авг 2012, 8:26

Колега, преписах ти мнението, но следващия път намери начин да пишеш на кирилица. Едва ли обаче тук някой ще е в състояние да ти помогне с карта.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Въпрос за S50B32

Мнение от b2 » 14 Авг 2012, 14:53

Аз ако можех да си избера кой да ми мапва колата от целия свят бих се доверил точно на този Нийл или Андрес от ППФ. :D
Той какво ти казва като причина да не си прави конете?
Със Сименса повече ли правеше (ако си тествал)?

Аз доста съм ровил из форумите на еку-флашерите и никъде не съм намирал недвусмислено и 100% сигурно показано stock ignition картата.
Все пак от всичко намерено и изровено на мен това най-много ми прилича на такава (въпреки, че пише Vanos intake/exhaust):
Изображение

Изрично предупреждавам, че може да греша.

П.С. Сега се сещам да попитам за Euro или US разновидност на мотора говорим, че явно си отвъд океана?
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.08.2012

Re: Въпрос за S50B32

Мнение от E46Mturbo » 15 Авг 2012, 23:21

b2 написа:Аз ако можех да си избера кой да ми мапва колата от целия свят бих се доверил точно на този Нийл или Андрес от ППФ. :D
Той какво ти казва като причина да не си прави конете?
Със Сименса повече ли правеше (ако си тествал)?

Аз доста съм ровил из форумите на еку-флашерите и никъде не съм намирал недвусмислено и 100% сигурно показано stock ignition картата.
Все пак от всичко намерено и изровено на мен това най-много ми прилича на такава (въпреки, че пише Vanos intake/exhaust):
Изображение

Изрично предупреждавам, че може да греша.

П.С. Сега се сещам да попитам за Euro или US разновидност на мотора говорим, че явно си отвъд океана?


Благодаря за отговора, Нийл мисли ,че има нещо с мотора , но мотора си работеше добре с неговата си електроника. Утре ще я напънем пак да видиме ,какво ще стане. Единственно каквото намерих грешно ( може би ) анлоговата земя се преплиташе с тази купето. Моторетката е Европейска , тук ги няма за съжелание.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Въпрос за S50B32

Мнение от b2 » 17 Авг 2012, 7:50

Сток ли е мотора?
Ваноса предполагам го управлявате?
Igntion картата tps vs rpm ли ти е?
На мен пък ще ми е много интересно да споделиш ванос картите, които ти е направил Нийл.
С какви бубини си?

П.С. Аз помагам за Е36 м3 турбо с този мотор, на което сам инсталирах и настройвам V88. Общо взето няма никакви проблеми и всичко работи перфектно, но заради механични проблеми така и не сме стигнали още до Дино.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.08.2012

Re: Въпрос за S50B32

Мнение от E46Mturbo » 17 Авг 2012, 17:43

Мотора е сток , само испускателната система е подобрена , направих му 2 по 2.5'' (ще добавяме турбина по-късно) и intake-a е променен малко , защото нали няма maf вече. Ще ти пратя картите като е готов звяра. Между другото ти да не си Е36 turbo from Bulgaria от неговия форум?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Въпрос за S50B32

Мнение от b2 » 18 Авг 2012, 19:57

Да.
За картите ще съм много благодарен!
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook