Въпроси за боядисване на детайл

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Въпроси за боядисване на детайл

Мнение от wdas » 29 Мар 2021, 18:53

Здравейте,
имам малко ръжда по калника и взех нов, изтърках го със шкурка, четох в нета че се прави следната последователност : маха се боядата, обезмасляване, шприц, шкурка,обезмасляване,боя,забърсване и лак.
Сега аз ходих и ми нагласихабоята и тн, имам пистолет, само че въпроса ми е, стигнах до шприца при което видях че имам 2 неща - шприц гъст тъмен и втърдител за шрпица, смесих ги двете но нещо не се получава при пръскане става неравномерно. Дали не трябва шприца да се разтвори със разтворителя, които между другото използвах за обезмасляване също, предполагам е керосин.
Също така след шприца задължително ли е със фина водна шкурка, ако ми харесва как изглежда? Тъй кат калника е доста прав и махах боята със 400 шкурка което отне време но стана доста добре според мен без драскотини и тн.
И другия ми въпрос - за боята директно ли се слага и се пръска с пистолета или тя трябва да се разрежда? След нея имам и лак на който пише 1:3, предполагам и той трябва да се разреди с керосин или може би вода?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Въпроси за боядисване на детайл

Мнение от zvetiko » 30 Мар 2021, 8:54

Колега, или знаеш кое с какво се разрежда или питаш в магазина- не даваш никаква информация за нищо, как да те посъветваме. Боята в зависимост от вида и трябва да има определен вискозитет, който трябва да нагласиш. Необходимо е да знаеш как се пръска с пистолета, шприц кита е задължителен, както и обработката му с фина шкурка. Сега може да ти се струва всичко перфектно, но с шкурка 400 няма как да го постигнеш и след боята ще изпъкнат всички недостатъци.

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook