Как се маха фолио?! - Сериозно!

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Как се маха фолио?! - Сериозно!

Мнение от KPETEH » 01 Сеп 2009, 8:53

Здравейте,
понеже не съм почитател на затъмнените прозорци, а в момента съм с точно такива, по обясними причини, дайте съвет как да ги махна тия фолиа. Опитах с нокът, но се обели съвсем малко, тоест горния слой се маха, но потъмненото остана. Много по-лесно ще стане ако някой сподели някъв метод, че иначе ще си чопля с векове... Благодаря
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Мнение от bigmurzi » 01 Сеп 2009, 8:59

Зависи от фолиото, аз съм махал с топла вода и гъбичка, падаше като хартия, ама беше някво ефтино ..
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Мнение от kirililiev » 01 Сеп 2009, 11:23

пробвай с корисилин ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 22.12.2007
Местоположение: мировяне сити
Пол: Мъж
Кара: 30 ки до гроб
Мечтае да кара: на метан

Мнение от igra4a-c2560xm » 01 Сеп 2009, 11:43

отлепваш горният слои и после с препарат за прозорци и висник или кърпа ;)


Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Мнение от TUZara` » 01 Сеп 2009, 12:29

Някой ми беше казвал със спирачна течност...но до колко се е бъзикал с мен не мога да гарантирам :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 22.05.2008
Местоположение: Панагюрище
Пол: Мъж
Кара: М44
Мечтае да кара: ///М
Детайли за колата: Не карам бързо полицай, просто бавно си летя :)

Мнение от Tomekk » 01 Сеп 2009, 14:49

igra4a-c2560xm написа:отлепваш горният слои и после с препарат за прозорци и висник или кърпа ;)


+1 това е начинът :)

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Мнение от SpUd3r » 01 Сеп 2009, 15:20

kirililiev написа:пробвай с корисилин ;)
;)
Tux0 Ca !
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 320D 163 hp

Мнение от panter » 01 Сеп 2009, 15:22

пробвай с топъл въздух! Сешоар за коса върши идеална работа ;)
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

е30

Мнение от KPETEH » 01 Сеп 2009, 15:36

Благодаря за мненията. Аз леко по сфетофарите почнах да го чопля и вкарах тактика с бавно разлепяне - ставаше идеално. Тфа на предното стъкло, ама там малко... После обаче на задното кат почнах и ме фана съклета и си плюх на пръста и установих, че кат се махне горния слой, долния с мокра повърхност се маха доста лесно. Отлепих сичко, са малко по-късно ще го измия с вода, че да падне тъмното.
Мерси отново.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Мнение от nuke » 01 Сеп 2009, 15:46

Закарай я някъде където слагат фолио - ще ти ги махнат без проблем - няма да се занимаваш с глупости и да си губиш времето - хората ще го свършат за нула време.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

е30

Мнение от KPETEH » 01 Сеп 2009, 16:04

Закарай я някъде където слагат фолио - ще ти ги махнат без проблем - няма да се занимаваш с глупости и да си губиш времето - хората ще го свършат за нула време.


Ти човек си номер едно! Некой е давал пари да го сложи, а аз ще давам пари да го махна.
Не се обиждай, ама тфа, че ще отделя време за да се погрижа за това което ме дразни в моята е30-ка, въобще не е занимаване с глупости...

Ключ вече.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Мнение от ///peter » 01 Сеп 2009, 19:34

TUZara` написа:Някой ми беше казвал със спирачна течност...но до колко се е бъзикал с мен не мога да гарантирам :D

Освен и фолиото и боята ще ти падне ако капнеш с теяността :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Мнение от nuke » 04 Сеп 2009, 0:31

Махането на фолиото е лесно - дърпаш и толкова - чистенето на това отдолу обаче е ебахти гадорията...


Имах една Бора, на която махнах фолиото - това отдолу не се чистеше с нищо, топла, студена вода, сешоари, бензин, нафта, кореселин, АМБ - все си стоеше или се чистеше със скороста на контузен охлюв (а с разредителите успях и малко да прецакам една пластмасария в основата на стъклото). Едни пичове в една мивка където слагат фолио го махнаха за нула време. Платих им 25 лв заедно с вътешно и външно миене - не мисля че човек си заслужава за 10 лв да си загуби времето и да си рискува интериора... но YMMV

пийс

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

е30

Мнение от KPETEH » 04 Сеп 2009, 12:24

Благодаря ви за отговорите. Махнах горния слой и след това с парцал и вода търках около 2 часа, та го махнах цялото(двете задни врати и задното стъкло). Не е леко ама кат се реши човек и става. Според мен няма смисъл от химии, че туко виж я се бех надишал, я бех покапал тук-там и кой знае кво щеше да стане. Благодаря отново на всички за отговорите.

П.С. Принципно с пари секи може :D
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 2.02.2008
Местоположение: В.Търново

Мнение от bmw_324d » 04 Сеп 2009, 12:40

Малко късно се включвам , но най-лесния и най-бързия начин за махане е с лакочистител и памук.Изразходва е полвин шишенце за цялата кола и става изключително лесно без излишно търкане и губене на време.След това само се изчиства стъклото с препарат за прозорци.Цялата операция отнема не повече от 20мин.
Изображение

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook