Джанти реплики

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Джанти реплики

Мнение от Kroki » 16 Юни 2013, 16:03

Нещо съм се навил, да си взимам нови джанти, та бих искал да попитам някои има ли информация за джантите реплики от бензбг? Хубави ли са, здрави ли са и т.н. По-конкретно ме интересуват репликите на ббс с белите среди - http://www.benz.bg/index.php?option=com ... &Itemid=98

Свързах се с магазина и ми обявиха за 16х8J ЕТ30 + 16х9J ЕТ15, 4х100 - 1150лв за комплекта.

Попитах ги и за здравината и получих следният отговор - " Не работим със случайни производители. единственият ни критери е да са твърди. Сплавта е AlSi7Mg една от най-здравите. всички джанти имат щамповани индекси за товароподемност, както сертификациите им LJM, QC, ISO, някои са и с TUV ".

Та, струват ли си парите и т.н. ? Все пак, джантите са нови и предполагам са по-здрави от очуканите 20 годишни други.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Джанти реплики

Мнение от kdl » 16 Юни 2013, 18:20

Да, прати им много поздрави от мен. Стабилни са момчетата.
Ти хубаво наливаш пари, но нали си даваш сметка, че трябва да си приготвиш още поне 600 пара за нови гуми след отстъпките, красиви стоманени вентили, ала бала...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Джанти реплики

Мнение от Kroki » 16 Юни 2013, 18:32

Всичко съм сметнал, спокойно. Та викаш, сериозни са хората и ще остана доволен.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Джанти реплики

Мнение от barty » 16 Юни 2013, 18:59

Имат хубави модели :yes: Обаче за тези пари няма ли да се намерят оригинални, вярно че втора ръка но все пак оригинални? Но всъщност като сложиш и освежаването и т.н. ще излязат пак 1000лв :dunno:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Джанти реплики

Мнение от Cobb » 16 Юни 2013, 19:05

Що не ги пита, като не работят със случайни производители, що продават реплики, пък ги и пишат за оригинални :mhihi:

Проблема не е в здравината на джантите, а как караш. С каквито и джанти да си, като не ти пука и пердашиш през дупки и неравности, пак ще се огъват и пукат. Най-обичам някой като почне да се жалва как ходел по два пъти на месец да изправя джанти :mhihi: Как пък аз за 2 години не ми се наложи ни един път ? И да, реплики карах :)

Ти уж се пишеш малко по-знаещ/разбиращ, да сложиш рс реплика е като да сложиш тунинг броня от е46 на 30-ката :dunno: (при положение, че вече имаш не по-малко хубав модел като борбета)
Като ти е мерак толкова, дебни някои разглобяем модел на RH или OZ и после си вземи примерно 2 по-големи борда и ще ги докараш точно на към 1000-1200. Да няма да е RS, ма те и тия не са.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Джанти реплики

Мнение от Kroki » 16 Юни 2013, 19:22

Да ,разбрах те какво имаше предвид с карането. Проблема, е че нямам време да седа и да дебна да изкочи нещо. Пък от малък си мечтая за рс-ки на Е30-ката. И искам да се допитам просто, дали изработката е качествена. Дали някои кара с джанти от тук и т.н. Смятам, че ще седят доста добре, дреми ми, какво ще кажат хората, важното е на мен да ми харесва.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Джанти реплики

Мнение от krasi2bmw » 16 Юни 2013, 20:10

IMG_0181 - Копие (2).jpg
Kroki написа:Да ,разбрах те какво имаше предвид с карането. Проблема, е че нямам време да седа и да дебна да изкочи нещо. Пък от малък си мечтая за рс-ки на Е30-ката. И искам да се допитам просто, дали изработката е качествена. Дали някои кара с джанти от тук и т.н. Смятам, че ще седят доста добре, дреми ми, какво ще кажат хората, важното е на мен да ми харесва.

Привет , купувай това което ти харесва на теб , всеки човек е различен и ако питаш 100 човека ще получиш 100 различни вкуса . Аз си взех немски оригинални на ДОТЦ , НЯКОЙ ГИ ХАРЕСВАТ ДРУГИ КАЗВАТ ЧЕ НЕ СТОЯТ ДОБРЕ , в такьв случай се казва вьпрос на гледна точка и вьпрос на вкус . ;)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Джанти реплики

Мнение от Cobb » 16 Юни 2013, 20:15

Super_fly е с такива/подобни, ако не се лъжа. Иначе да, само твоето мнение е от значени, но да не съжаляваш след година примерно, че си избързал с избора заради мерак :)
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Джанти реплики

Мнение от Kroki » 16 Юни 2013, 20:32

Виж и това го има.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Джанти реплики

Мнение от Projektzwo » 17 Юни 2013, 9:54

Kroki написа:Да ,разбрах те какво имаше предвид с карането. Проблема, е че нямам време да седа и да дебна да изкочи нещо. Пък от малък си мечтая за рс-ки на Е30-ката. И искам да се допитам просто, дали изработката е качествена. Дали някои кара с джанти от тук и т.н. Смятам, че ще седят доста добре, дреми ми, какво ще кажат хората, важното е на мен да ми харесва.

Аз не подкрепям нито покупката, нито производството на такива джанти! Това означава, че ти директно "сер*ш" на труда на производителите като BBS, които с години градят репутация, наливат се буквално милиони, за проектиране, изработка, тестове и т.н., за да могат после такива китайски боклуци да плъзнат на 3-4 пъти по-ниска цена.

Пряко впечатление от въпросните джанти в бенц.бг - нямам, но само като чета начина по който са представени продуктите там, много ми се иска да ми кажат кой е този "неслучаен" производител? Това пък за здравината също е интересно, като съм почти убеден че при по-сериозен удар горе-споменатата джанта няма да се изкриви, а директно ще се разцепи.

А и честно казано, след покупката, пак ще продължиш да си мечтаеш за истински РС, защото евентуално можеш да заблудиш някой възрастен роднина от женски род, че това са дори жалко подобие на РС.

В крайна сметка всеки си преценява, но аз съм твърдо против стимулирането на подобни "производители"...

И за да ме разбереш най-лесно, ще те попитам, защо не си изчука задния панел, а направо го смени с чисто нов и то оригинален, а не алтернативен (реплика) ?
Изображение

Любимец на Кралицата
Online
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Джанти реплики

Мнение от ///M_Martin » 17 Юни 2013, 10:30

репликата няма нищо общо с оригинала и като качество и като външен вид :!:

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: Джанти реплики

Мнение от alpina-ma6inata » 17 Юни 2013, 11:27

Projektzwo написа:А и честно казано, след покупката, пак ще продължиш да си мечтаеш за истински РС, защото евентуално можеш да заблудиш някой възрастен роднина от женски род, че това са дори жалко подобие на РС.

Кроки, това наистина го има. Точно ще ги вземеш и след известно време ще изкочи истински РС отнякъде на оферта и понеже сме си болни мозъци пак ще те човърка отвътре и ще искаш да го вземеш, защото е оригинален.
Оферта за истински РС ще изкочи отнякъде, може да си сигурен, просто трябва да се уцели момента и да се действа веднага. :)
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Джанти реплики

Мнение от Kroki » 17 Юни 2013, 14:29

Разбрах ви, прави сте. Ще изчакам тогава момента.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Джанти реплики

Мнение от Convertible » 18 Юни 2013, 15:24

гледах вчера по обяви 17ки рс на доста под 1000 евра
Последна промяна Convertible на 18 Юни 2013, 18:33, променена общо 1 път
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Джанти реплики

Мнение от Cobb » 18 Юни 2013, 18:08

Точно за това му казваме да чака и да дебне, от време на време изкачат и на нормални цени, някой път и на смешни :)
Изображение

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook