BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от bum_bum » 01 Ное 2014, 12:25

Относно мапера, няма ли да е по-евтино просто да дойдеш с нея до София ако трябва и не на ход?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от zhivkojujo » 01 Ное 2014, 18:54

Не е толкова въпроса до цената, а до това, че ако закарам колата до София и се наложи да се отремонтира нещо или да се преправя, ще е много по-трудно, а и ще трябва да отсъствам поне 2 дни, което не е оферта. Все трябва да намеря някой от Варна/Русе/Шумен, който да има опит.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от bum_bum » 03 Ное 2014, 19:23

За Варна виж Келеша.
Изображение

Е30 IS Crasher
Аватар
Мнения: 2252
Регистриран на: 13.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 М42Б18, E61 M54B25

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от ge_a » 13 Ное 2014, 20:25

bum_bum написа:За Варна виж Келеша.


Келеша до колкото знам Меги не пипа, иначе в Русе има хора които да ти помогнат, питай Ремуса (memberlist.php?mode=viewprofile&u=580) към кого да се насочиш ;)
Най-обичам да вадим теловете на гумите !!!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от zhivkojujo » 14 Ное 2014, 21:44

Благодаря много. Колата чака само турбо-пътища, които днес поръчах и утре трябва да сглобя. Направих някаква настройка, колкото да мога да я запаля и да работи (няма празен ход) за да проверя налягане на масло, вакуми, течащи гарнитури и т.н. Работи зле, но върши работа за тестове. Не съм проверил само съединителя. Смятам да я запаля и да опитам да я придвижа малко напред и назад, да не би като дойде момчето да настройва, тя да не може да отлепи :D Не съм сигурен дали мегата може да управлява оригиналното стъпково моторче. Винаги стои отворено, но може просто аз да не мога да настроя мегата да го управлява. Всъщност изобщо не ми е ясно как да стане празния ход, за мен това си е чиста черна магия :D

Една снимка с монтираното кулерче. Размера е 550х230х65 с отвори 63мм.

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от zhivkojujo » 15 Ное 2014, 18:12

Малко от днес с наредени пътища. Колата е вече готова за настройки. Съединителя също работи (в смисъл че се придвижи сама извън гаража и после обратно вътре). Нямах време да я измия, но и така може да се види основното.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от TheStorm » 16 Ное 2014, 18:35

Мегата не се справя много добре с моторче от М42 което е с 2 пин-а

За най-лесно и просто се слага от М5х мотор което е с три пина .. и празния ход заспива :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от zhivkojujo » 16 Ное 2014, 19:33

TheStorm написа:Мегата не се справя много добре с моторче от М42 което е с 2 пин-а

За най-лесно и просто се слага от М5х мотор което е с три пина .. и празния ход заспива :yes:


Полезно. Обаче, ако не съм много нахален - къде се връзва третият пин ? Мегата е в оригиналната кутия от мотроника и използва същата букса. За три-пиново моторче не се сетих като я поръчвах. Или може би е най-добре да се чуе със Субашов. Утре ще потърся такова моторче и ще прегледаме с ел-техника схеми на свързване при М5х мотор. Трябва да се реши този проблем за да му е леко на момчето, което ще настройва. Тези финални дребни неща крадат най-много от съня :D ама ще се оправя някак. Благодаря за съвета.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от AVGO » 18 Ное 2014, 18:34

Да кажа, аз съм от Русе с турбо м50 и ходих до София за настройка :yes:

Ремуса не мисля, че има към кого да те упъти в Русе.Този човек, който преди време му настройва мегата на е30-ката ( доколкото се сещам, че беше с мега ) вече не се занимава с такива работи.

Има едно маперче в Русе с дино, което е сериозно, но по последни данни не се е занимавало с мега ( която всъщност грам не е сложна и според мен ще се справи ). Мога да съдействам с връзка и помощ в тази насока.

Друг вариант ти е Шумен, но имам няколко оплаквания от русенци, че момчето което настройва там не доизпипва нещата в 2 насоки.Първо, че е твърде консервативен за да се презастрахова ( атмосферен мотор го направи с много нисък и аванс и адски богати смеси 11ки - съответно гори много и не върви както може да върви.Второ, че настройва колата само на всичката газ и не изпипва нормалните ежедневни режими.
Към този вариант за Шумен, мога да добавя ТОМ ( от когото всички са изключително доволни ), който е от Несебър, но пък е ходил в Шумен да настройва плевенска е30-ка, та може и да има вариант евентуално с негово предвижване предполагам.

Варианта за Тони от Варна е ясен.

Мога да те упътя и към моя мапер в София, за който мога да гарантирам.
Друг сигурен вариант е Найден от Хасково, но и той ползва софийските динота.

Мейк йоур чоис :bchug:
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от REMUS » 18 Ное 2014, 19:37

Един съвет за скуирта, не го карайте да прави нищо повече от управление на гориво и запалване, за да работи що годе адекватно. Всяко друго допълнително натоварване го кара да бърка ;)
Изображение

Diver's Nightmare
Аватар
Мнения: 1302
Регистриран на: 5.09.2003
Местоположение: Несебър

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от TOM » 20 Ное 2014, 9:17

AVGO написа:... настройва колата само на всичката газ и не изпипва нормалните ежедневни режими.
:
Може да не е влизало в офертата, то си е много по-трудно от настройването на пълна газ. Макар последното да е много по-отговорно защото лесно може да ти окапят буталата. В зависимост от това, дали колата е за ежедневна употреба или за драг или рали, настройката на пълна газ може да отнеме час или ден, но горе долу да се изгладят всички режими на една улична кола, си е бая работа и доста километри са необходими.

AVGO, химна много ми хареса, има си всичко за по-отдавнашните фенове на марката :bowdown:
е21 345 0-402м 12.18
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 14.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ис-требител

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от BIRICHKA » 20 Ное 2014, 16:45

Изчетох темата на ново и не се споменава с какъв турбокомпресор е проекта. Може ли малко инфо? :)
Some say he spends most of his time on bmwpower-bg.net

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от zhivkojujo » 20 Ное 2014, 19:20

Турбината е китайска и е ето такава - http://www.amazon.com/HYBRID-INLET-OUTLET-TURBO-CHARGER/dp/B004AR4SRU#productDetails

В началото мислех просто да надуя стандартен м42б18 мотор, като го разредя малко с гарнитура. В последствие проекта доста се измени, но оставих турбината тъй като е новичка, пък и предпочитам първо да видя за какво иде реч при по-малка мощност. Предполагам, че ще се закрепи на около 1.4 - 1.5 бара.

Тези дни нямам много време да се занимавам с колата и основно наблягам на манула на megasquirt-a :) Използвам поста и да благодаря на колегата Jordana, който доста ми помогна във встъпителната част по настройките. Благодарение на негов съвет сега горе долу имам празен ход и съм много доволен :bchug: Успях да навия човек, който е настройвал сериозни коли с мега да дойде до тук. Ако всичко е наред се надявам другата седмица да имам що годе работеща кола. Остана ми да се преборя с един теч на антифриз и засега няма какво повече да бутам. За след нова година ще остане работата по задвижването.

Е30 IS Crasher
Аватар
Мнения: 2252
Регистриран на: 13.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 М42Б18, E61 M54B25

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от ge_a » 21 Ное 2014, 0:45

REMUS написа:Един съвет за скуирта, не го карайте да прави нищо повече от управление на гориво и запалване, за да работи що годе адекватно. Всяко друго допълнително натоварване го кара да бърка ;)


Не мога да се съглася с теб, защото при нас всичко си работи и то коректно, кеф ти моторчета за празен ход(всякъкви), кеф ти валове, кеф ти перки, кеф ти буст контрол, при когото не работи има два варианта, проблем с мегата(инсталацията) или проблем с настройките ;)

П.С. Жалко не знаех, че вече няма кадърни хора в Русе които да се справят :(
Най-обичам да вадим теловете на гумите !!!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: BMW E36 Coupe 318IS --> турбо

Мнение от AVGO » 24 Ное 2014, 15:43

ge_a написа:
REMUS написа:Един съвет за скуирта, не го карайте да прави нищо повече от управление на гориво и запалване, за да работи що годе адекватно. Всяко друго допълнително натоварване го кара да бърка ;)


Не мога да се съглася с теб, защото при нас всичко си работи и то коректно, кеф ти моторчета за празен ход(всякъкви), кеф ти валове, кеф ти перки, кеф ти буст контрол, при когото не работи има два варианта, проблем с мегата(инсталацията) или проблем с настройките ;)

П.С. Жалко не знаех, че вече няма кадърни хора в Русе които да се справят :(


От кого е мегата ?


ТОМ, благодаря за хубавите думи, радвам се!
Иначе, първо, че като си плащаш за настройка, то е за пълна, а не само на 100% тпс, то дори на състезание дросела не е вечно на 100%, а плюс това едната кола си е ежедневка, така че няма как да се пренебрегнат 3/4 от работния диапазон.
И друго, дори за бегачката, какъв е смисълът тая кола да харчи двойно при една и съща експлоатация.


Към автора, само на път ли ще настройвате, щом ще идва на място мапера?
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook