Датчик разпределителен вал

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Датчик разпределителен вал

Мнение от zvetiko » 07 Дек 2009, 14:20

Колеги,може ли някой с М50В20 VANOS с DME SIEMENS MS40.1 да погледне как изглежда датчика за разпределителният вал.Намира се ето тук

Изображение


На моята кола е монтиран ето този:
Изображение

От Дару кар твърдят ,че е този:
Изображение

Ако се погледне зад клапана за ваноса лесно може да се види дали е изцяло пластмасовият или с металната облицовка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от tsb_bg » 07 Дек 2009, 16:37

Така изглежда (втория) на 520iA '95.
Цилиндричната част влиза в главата и отвън се вижда само късата част с кабела

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1419
Регистриран на: 6.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E65

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от ddddk » 07 Дек 2009, 17:03

аз го сменях преди месец и пазя стария в една кутийка.
мога да ти го снимам, но ще ти пиша чак утре по това време...
ако имаш възможност да изчакаш...


Поздрави,
Д
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от zvetiko » 07 Дек 2009, 18:58

tsb_bg написа:Така изглежда (втория) на 520iA '95.
Цилиндричната част влиза в главата и отвън се вижда само късата част с кабела


И при двата е така ;)

Колега ddddk ще изчакам,благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от tsb_bg » 07 Дек 2009, 19:07

zvetiko написа: ...И при двата е така ;) ...


Така де ама като потъмнее гривната и като се поомаже и ... :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от zvetiko » 07 Дек 2009, 19:41

tsb_bg написа:
zvetiko написа: ...И при двата е така ;) ...


Така де ама като потъмнее гривната и като се поомаже и ... :lol:


Каквото и да става железното си остава железно. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от Ненко Вранков » 07 Дек 2009, 19:49

моята е без ванос и е Бош и датчика ми е металния... който си показал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от zvetiko » 07 Дек 2009, 19:58

dj_ennsy_1 написа:моята е без ванос и е Бош и датчика ми е металния... който си показал.


Колега става въпрос за гадният SIEMENS-при BOSCH всичко е ясно,много по-надежно като устройство,много по-издръжливо,много по-евтино... изобщо замяната на Бош със Сименс е една голяма крачка назад за BMW,лошото е ,че и аз участвам в нея ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1419
Регистриран на: 6.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E65

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от ddddk » 08 Дек 2009, 9:31

Здравейте колеги,

Това се получи при снимките:
Изображение

Изображение


Накратко: корпусът е метален (медна обвивка).
Новият, който ми сложиха е на Сименс (VDO - вижда се на кутийката), но не съм го виждал на живо... нали знаете в сервижите на официалните представители не се влиза... :kuku:

Поздрави,
Д
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от zvetiko » 08 Дек 2009, 11:36

ddddk написа:Здравейте колеги,

Това се получи при снимките:
Изображение

Изображение


Накратко: корпусът е метален (медна обвивка).
Новият, който ми сложиха е на Сименс (VDO - вижда се на кутийката), но не съм го виждал на живо... нали знаете в сервижите на официалните представители не се влиза... :kuku:

Поздрави,
Д


Колега,благодаря ти много-от това ,което казваш излиза ,че на колата ми е сложен грешен датчик.Все пак съществува някаква вероятност за съвместимост на двата датчика и за да съм 100% сигурен можеш ли да ми кажеш номера върху кутийката ,че не се вижда добре-ако искаш може да погледнеш на колата и да видиш дали е пластмасовият или с металният корпус.Трябва да е 5WK9 901 01-това е датчика на снимката ти или 5WK9 601 1-това е пластмасовият.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1419
Регистриран на: 6.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E65

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от ddddk » 08 Дек 2009, 13:51

не разбрах много, но това, което пише на кутията ще ти го напиша довечера.
Това ще е номера на Сименс, който няма нищо общо с номера на BMW или на друг производител. Това с уговорката, че БМВ не го произвеждат, а Сименс му набиват номер подаден от БМВ, но има и други производители.

Дали е пластик или мед мисля, че няма много значение. Важното е диагностиката да ти даде,че е ОК.
Диагностиката веднага хваща проблеми в този датчик.
Аз имах проблеми с разпознаването на колата и затова стигнах до официалния сервиз и вече всичко е ОК.

Колата ще я видя по тъмно и нищо няма да мога да прочета... то не че на светло се вижда нещо... там навряно на м...

Мисля ще е по-лесно да дадеш информация от къде и какъв датчик си сложил и да проверим той ли е верния или не

Поздрави за сега... довечера пак :D
Д
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от zvetiko » 08 Дек 2009, 14:03

ddddk написа:не разбрах много, но това, което пише на кутията ще ти го напиша довечера.
Това ще е номера на Сименс, който няма нищо общо с номера на BMW или на друг производител. Това с уговорката, че БМВ не го произвеждат, а Сименс му набиват номер подаден от БМВ, но има и други производители.

Дали е пластик или мед мисля, че няма много значение. Важното е диагностиката да ти даде,че е ОК.
Диагностиката веднага хваща проблеми в този датчик.
Аз имах проблеми с разпознаването на колата и затова стигнах до официалния сервиз и вече всичко е ОК.

Колата ще я видя по тъмно и нищо няма да мога да прочета... то не че на светло се вижда нещо... там навряно на м...

Мисля ще е по-лесно да дадеш информация от къде и какъв датчик си сложил и да проверим той ли е верния или не

Поздрави за сега... довечера пак :D
Д


Не искам да товаря форума с номера-иначе ги знам и по BMW и по SIEMENS.Описвам опаковката пак по същата причина-по нея може да се индетифицира ,кой е датчика,без да товаря някой да гледа номера.
А диагностиката на този и на коляновият е една от най-гадните процедури,освен ако нямаш голям късмет.За разлика от тези на Бош,които представляват обикновена бобина, тук имаме използването на специална керамика,която почва да си губи свойствата постепенно,понякога не работят добре студени,друг път когато са нагряти,губят качеството на сигнала постепенно и ти не усещаш как колата ти върви все по-зле. :confused:

Още веднъж ти благодаря-ще чакам довечера да ми дадеш номера от кутийката.А може ли да ми дадеш и VIN на твоята кола-да видя с какво DME е.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1419
Регистриран на: 6.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E65

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от ddddk » 08 Дек 2009, 16:23

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от zvetiko » 08 Дек 2009, 18:00



Колега, ти си го бил закъсал като мен,радвам се ,че си решил проблема си.От пробите ,които правих тия дни ако изключа датчика на разпределителният вал колата не може да запали,при теб е бил дефектирал и от там проблема ти.А в таблото по средата има едно зелено нещо,което представлява кодиращ щекер-в него има данни за колата,да кажем информацията за навъртяните километри се съхранява там и от там се пипат ако се наложи,но това едва ли има връзка с диагностиката,а по скоро с торбата с пари/колко колеги си сменят таблата без проблем и на колко екзотични глупости съм се наслушал при ремонти в подобни сервизи,може да издам книга,обикновено проблема е елементарен и го откриват като почват да сменят всичко наред докато колата в един момент тръгва,после идва ред на украсата с нещо екзотично за да ти вземат торбата/.А по принцип Сименса е гаден за диагностика-и при мен един път се закачат,друг път не успеят и псуват,абе вече си казах мнението -смяната на Бош със Сименс е голяма крачка назад за BMW ;)
Но хубавото е ,че сме една версия 40.1 и като ми кажеш номера на датчика ще знам какво да правя.Мислех го и твоя вариант да отида в Дару кар ,но ще ми излезе по-евтино да монтирам друг двигател-в момента има няколко за по 500лв. и освен това не ми се слушат глупости ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1419
Регистриран на: 6.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E65

Re: Датчик разпределителен вал

Мнение от ddddk » 08 Дек 2009, 18:09

пак съм аз:

VDO
5WK90101Z
Сделано в Словении

Това е сложено на колата. Дали работи правилно :dunno: Колата си върви.

Това, което изкарахме от колата е с надпис:
BMW 1730028
SIEMENS 5WK90101

Дано да съм помогнал.

Поздрави и успех,
Д
Изображение

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook