преля ми шибидаха /смях/

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на 15''ки
Мечтае да кара: 300C hemi 6.1L

преля ми шибидаха /смях/

Мнение от biem_w » 09 Окт 2011, 14:08

И тетака.. Проблема е мноо шибах,че се случи преди зимата.. ставам тази сутрин отварям колата икакво да вида :shock: шоферската седалка е мокра. гледам тавана мокро само до дръжката. пипам пода сух.. пипам пасажеркската седалка суха.. слизам в сервиза аз ... вадя един маркуч почвам да поливам нетече :shock: възможно ли е от силния дъжд да са преляли каналите ли там квото има вътре и да е текло заради тва. досега не е текал но и не е седяла на такъв дъжд :driving:
Информация само по телефона! Не ми се играе на чат срещи!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: преля ми шибидаха /смях/

Мнение от Zubcho » 09 Окт 2011, 14:25

Възможно е да. :) Продухай дренажните отвори и зачисти тавата. Може и да не се оправи. Най-често се случва, когато колата е под наклон и всичко отива в 1 дренаж само. Още по-често става като вали мноого дъжд както вчера и днес :)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: преля ми шибидаха /смях/

Мнение от ///peter » 09 Окт 2011, 14:33

Запушени са ти каналчетата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на 15''ки
Мечтае да кара: 300C hemi 6.1L

Re: преля ми шибидаха /смях/

Мнение от biem_w » 09 Окт 2011, 14:35

Zubcho написа:Възможно е да. :) Продухай дренажните отвори и зачисти тавата. Може и да не се оправи. Най-често се случва, когато колата е под наклон и всичко отива в 1 дренаж само. Още по-често става като вали мноого дъжд както вчера и днес :)

именно,че колата е под накло надоло и леко настрани може би незнам какво се случва вътре но беше мокро само на едната седалка.... оккк утре ще споделя какво се случа с отворите за източване но сам 100% че са чисти защото като мокрих само върху шибидаха под колата течеше като от олук
Информация само по телефона! Не ми се играе на чат срещи!

русата мафия!
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 12.02.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: преля ми шибидаха /смях/

Мнение от Ronka » 09 Окт 2011, 16:24

Откакто преди 3г ми изгоряха всички машинки на врати и багажник от един порой :ranting: ...не оставям колата на над 15 градуса наклон :conf:


Беше подгизнала, едвам изсъхна, не знам откъде влезнА тая вода, ма тогава валя ужасно 2 дни :censored:
ИзображениеIs...

Много като тебе вече плакаха ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: преля ми шибидаха /смях/

Мнение от tsb_bg » 09 Окт 2011, 17:23

Първо провери дали люка е добре регулиран (на едно ниво е с тавана и фугата е еднаква навсякъде по периферията при затворено положение)
Второ провери дренажните тръбички бкл. да не са откачени
Трето ако смениш уплътнението около капака (No 2 от схемата) ще намалее значително колиеството вода което е необходимо да поемат дренажните отвори а от там и риска от подгизнал интериор

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: преля ми шибидаха /смях/

Мнение от Zubcho » 10 Окт 2011, 7:59

Всъщност в горното мнение има голяма логика. С годините и температурните разлики тази гума се свива и съответно се получава 1 луфт между плочата и тавана. От там и течовете.

Успех.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: преля ми шибидаха /смях/

Мнение от cod-cdbp » 10 Окт 2011, 8:09

При мен шумеше, след смяната и шума и течовете спряха 8)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на 15''ки
Мечтае да кара: 300C hemi 6.1L

Re: преля ми шибидаха /смях/

Мнение от biem_w » 10 Окт 2011, 8:25

вчера си играх малко с това въпросното оплътнение ии видях,че на места се е свило малко но непосмеях да го махна тъй като нямам ново налично. Шибидаха не е на ниво с тавана и ще се наложи да го регулирам. тези дни ще напиша какво е станало след реглажа и след смяната на оплътнението,че сега пък и бендикса на стартера ми почна да прави проблеми :mhihi: абее стана на 15 години тая кола и почна да се разваля :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Мерси за инфото на всички :yes: приятен ден
Информация само по телефона! Не ми се играе на чат срещи!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: преля ми шибидаха /смях/

Мнение от cod-cdbp » 10 Окт 2011, 8:29

Аз на тема реглаж на шибидаха съм стигнал до извода че луфтовете на тия години са толкова големи че колкото и да се регулира, все си стои не както трябва....
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: преля ми шибидаха /смях/

Мнение от lowrider » 20 Апр 2012, 10:59

И аз да се включа, че съседа ми полудя за две седмици, колата е комби, до сега капчица не е влизала в нея, цяла зима снегове я трупаха, топиха се и нищо. Преди 2 седмици обаче вътре цялата мокра, подсуши я, след седмица пак дъждове силни, капчица не падна в нея и онзи ден пак цялата мокра, прочистил дренажите, тествал ги - работят и вчера пак същата работа, слиза сутринта и колата мокра, капе от предната част на двойния шибидах, за нови уплътнения ли е?
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.02.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Лагерна количка
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: преля ми шибидаха /смях/

Мнение от leva85 » 27 Апр 2012, 14:33

lowrider написа:И аз да се включа, че съседа ми полудя за две седмици, колата е комби, до сега капчица не е влизала в нея, цяла зима снегове я трупаха, топиха се и нищо. Преди 2 седмици обаче вътре цялата мокра, подсуши я, след седмица пак дъждове силни, капчица не падна в нея и онзи ден пак цялата мокра, прочистил дренажите, тествал ги - работят и вчера пак същата работа, слиза сутринта и колата мокра, капе от предната част на двойния шибидах, за нови уплътнения ли е?




Определено щом след като е изчистил дренажите се е повторило

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: преля ми шибидаха /смях/

Мнение от alchohol » 11 Мар 2016, 18:08

Вчера се наложи малко да попътувам и следобяда ме захвана сравнително здрав дъжд на магистралата. Прибирам се снощи, слизам от колата, отварям задна дясна врата и направо изтрещях. Седалката мокра, кората с плафона, част от тавана и едно канче вода под акумулатора. Няколко изречения за роднините по майчина линия на Ханс :mhihi: и се захванах с разглобяване на положението. Гледам маркуча си е на място, опитах се да го извадя от калника, но не става. Излиза малко и дотам , все едно е закачен с нещо. А преди време вадих левия и се измъкна отраз :dunno: . Наливам вода отгоре, изтича си от четирите маркуча безпроблемно. Видях, че е мокрило през гумата на тавата, което показва че шибидаха е прелял. Уплътнението на капака е оригиналното и явно вече е за смяна. Ако някой е купувал, моля да сподели откъде, че в Дару кар е почти 150лв, което ми се струва безбожно.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook