Вода в купето след дъжда

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 17.01.2007
Местоположение: Бургас
Кара: E34 540i
Мечтае да кара: Z4 M

Вода в купето след дъжда

Мнение от p01s0n » 31 Окт 2012, 20:20

Здравейте колеги!
Днес установих, че след големите дъждове които бяха 2-3 дена в Бургас от дясната страна цялата стелка и мокета под стелката е подгизнал във вода.
Въпроса ми е имал ли е някой подобен проблем и можете ли да ме насочите къде може да е проблема?
Мокро е то4но от дясно под решетката на тонколоната и от там цялата стелка и мокет на предна дясна седалка. Колата е Е34

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от vladobate » 31 Окт 2012, 20:31

Отваряш предния капак и там около кутията с компа посока предното стъкло гледаш надолу има едни отвори за изтичане на водата покрай калника от вътрешна страна за да не се събира и влиза в купето . Обикновено там е ниска точка и се събират боклуци които възпрепятстват това оттичане .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 17.01.2007
Местоположение: Бургас
Кара: E34 540i
Мечтае да кара: Z4 M

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от p01s0n » 31 Окт 2012, 20:41

Утре ще проверя мерси. Мен ме притесняваше понеже сменях предните тонколони с по големи и се наложи да махна едни уплатнения между тонколоната и калника които са като кожени и са с големината точно на дупката да не е от тях нещо проблема. Някой, ако знае и каква роля изпълняват може да каже, че съм любипитен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 3.01.2007
Пол: Мъж
Кара: шлеп

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от rottweiler » 31 Окт 2012, 20:46

ако става въпрос за тия зад тонколоната, мисля 4е са за обезшумяване
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от BABHOMED » 31 Окт 2012, 21:57

Ако двата дренажни катанала към двата подкалника са чисти ..Огледай добре (даже с огледане не става) уплътнието около вентилатора на парното..А съм минал през това,оказа се някаква повреда в самото уплънение което видимо е Ок! но след поливане с шише вода започва да тече над въздухувода зад жабката и да олива по стелката и мокета .Проблема го реших със силикон.направих едно хубаво намазване около уплътнието и купето ..
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 17.01.2007
Местоположение: Бургас
Кара: E34 540i
Мечтае да кара: Z4 M

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от p01s0n » 31 Окт 2012, 22:31

Ако е възможно някой да проложи снимки ще съм много благодарен :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 26.08.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: колело с обратна дирекция
Мечтае да кара: колело с предно предаване

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от Metzeler » 31 Окт 2012, 22:49

шибидах ако имаш от него може да е.. маркучите му минават точно от там през тази колонка и слизад до прага ако е затръстен маркуча почва да тече от там

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от kokala » 01 Ное 2012, 1:45

Виж това уплътнение между вратата и калника като я отвориш, от там където минават жиците за ел огледалото. Ако е разкачено го залепи хубаво. Дано да е това.
Изображение Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 17.01.2007
Местоположение: Бургас
Кара: E34 540i
Мечтае да кара: Z4 M

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от p01s0n » 01 Ное 2012, 7:54

Metzeler написа:шибидах ако имаш от него може да е.. маркучите му минават точно от там през тази колонка и слизад до прага ако е затръстен маркуча почва да тече от там

Имам шибидах, но този маркуч за какво е? И къде се намира как да го проверя дали е задръстен?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от dan-dam » 01 Ное 2012, 8:47

Дренажите на шибедаха слизат точно там. Като свалиш кората с колонката бъркай и ще набараш маркучите. Та отдолу в прага има дупки през, които да се оттича водата от маркучите на шибедаха. Предполагам са задръстени и всичко отива по мокета.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 17.01.2007
Местоположение: Бургас
Кара: E34 540i
Мечтае да кара: Z4 M

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от p01s0n » 01 Ное 2012, 9:34

И кое трябва да сваля колонката която е между предното стъкло и вратата така ли? А долу прага трябва ли да свалям пласмаси за да видя под мокета тези маркучи. И как се отпушва, ако са запушени? И как тече през тези маркучи на шибедаха при положение, че той не е бил отварян. Колата беше паркирана пред блока и когато се изваля без да е карана всичко беше мокро.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от dan-dam » 01 Ное 2012, 10:06

Казвам ти как е при комби и предполагам при седан е така. Сваля се кората с тонколонката долу в краката. Зад нея има едно уплътнение . Издърпваш го в задния край, демек от към вратата и ровиш да напипаш тръбичката. Няма значение, че не е отварян шибедаха. В каналите около него си влиза вода, която се оттича по въпросните дренажи. Като изкараш маркуча от долу в краката може да отвориш шибедаха и да намериш отворите отгоре и да продухаш за да ги отпушиш. После започваш да опипваш с пръсти долу при колконката в краката. Ако има гняс там ще усетиш, почистваш и отдолу ще набараш дупката в прага през която трябва да се оттича водата от дренажите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 17.01.2007
Местоположение: Бургас
Кара: E34 540i
Мечтае да кара: Z4 M

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от p01s0n » 01 Ное 2012, 10:20

Ясно вече разбрах
Мерси :) ще пиша дали и при мен от това е бил проблема

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 26.08.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: колело с обратна дирекция
Мечтае да кара: колело с предно предаване

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от Metzeler » 01 Ное 2012, 21:32

p01s0n написа:
Metzeler написа:шибидах ако имаш от него може да е.. маркучите му минават точно от там през тази колонка и слизад до прага ако е затръстен маркуча почва да тече от там

Имам шибидах, но този маркуч за какво е? И къде се намира как да го проверя дали е задръстен?


маркуча идва от тавичката на шибидаха минава през колонката на предното стъкло и слиза в прага доло и служи при дъжд и прочие да се оттича вода през него за да не задържа нито конденз люка нито вода минаваща през уплатнението а за разбирането.. взимаш 1 водоструйка и почваш да пръскаш в този краи на шибидаха и гледаш вътре кво се случва и така ако не е от там ще разбереш от каде е теча като пръскаш в уплатненията на вратата,предното стъкло и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1021
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от Breyton » 05 Ное 2012, 11:53

Другия по-лесен начин е:

Спираш колата на някое надолнище с предницата надолу.Отваряш люка назад и с едно шише вода започваш да наливаш в дупчицата в предния десен ъгъл на ваничката на люка.Трябва да започне да тече вода в предната част под прага на колата.Ако ли не честито запушен е канала.Може да пробваш да го отпушиш като вкараш стоманизирана тел през дупката(около 1,5м).Бъркаш и наливаш докато не протече отдолу.

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook