Пръскалки за чистачките с подгрев

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от datchko » 06 Ное 2015, 14:45

KPETEH написа:Мойта беше с подгрев на пръскалките и огледалата и малък борд. Ако некой нещо му трябва от инсталацията да заповяда да си реже безплатно.

кoгa дa дoйдa :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от datchko » 07 Ное 2015, 15:42

Блaгoдapcкo нa Hики зa oглeдeлaтa, пoмощтa и eднaтa пръскалка :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от KPETEH » 09 Ное 2015, 10:27

Сутринта си мислех, че вероятно можехме да пробваме пръскачките директно на акумулатора, дали ще стоплят нещо.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от cod-cdbp » 09 Ное 2015, 11:13

KPETEH написа:Сутринта си мислех, че вероятно можехме да пробваме пръскачките директно на акумулатора, дали ще стоплят нещо.


те така или иначе лесно се отварят и ремонтират 8) :winky:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от MaxMeyer » 10 Ное 2015, 20:45

cod-cdbp написа:
KPETEH написа:Сутринта си мислех, че вероятно можехме да пробваме пръскачките директно на акумулатора, дали ще стоплят нещо.


те така или иначе лесно се отварят и ремонтират 8) :winky:

Как става хватката?Аз отворих едни преди време и от вътре изскочи една зеленясала пружина и един метални кръгчета и аз не видях кое как и къде беше и до там... :D Между другото какво е съпротивлението на читава такава?Като ги замеря със мултицет зумер не правят верига но ми изкарва 0.25кΩ
И по темата,като се намери буксата на тая термоджиджафка дето пуска ток към пръскалките като стане студено,не може ли да се даде на късо и да се затвори веригата за да грее постоянно?Зимата го пускаш лятото го спираш... :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от KPETEH » 10 Ное 2015, 21:44

Направо си ги изведи на копче на таблото, кво ше я търсиш таа мистична джиджавка.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от zvetiko » 11 Ное 2015, 9:33

MaxMeyer написа:
cod-cdbp написа:
KPETEH написа:Сутринта си мислех, че вероятно можехме да пробваме пръскачките директно на акумулатора, дали ще стоплят нещо.


те така или иначе лесно се отварят и ремонтират 8) :winky:

Как става хватката?Аз отворих едни преди време и от вътре изскочи една зеленясала пружина и един метални кръгчета и аз не видях кое как и къде беше и до там... :D Между другото какво е съпротивлението на читава такава?Като ги замеря със мултицет зумер не правят верига но ми изкарва 0.25кΩ
И по темата,като се намери буксата на тая термоджиджафка дето пуска ток към пръскалките като стане студено,не може ли да се даде на късо и да се затвори веригата за да грее постоянно?Зимата го пускаш лятото го спираш... :lol:


Металните кръгчета са нагревателният елемент. Да се мисли, че те могат да разтопят леда на капака около пръскалките..... Подгрева служи за да не замръзва течността в дюзата, защото там повърхността и е много малка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от cod-cdbp » 11 Ное 2015, 12:09

Всъщност подгрева топли цялата пръскалка, и зимно време снегът и ледът около пръскалките се размразява :winky:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от P1tbuL » 13 Ное 2015, 19:02

Може ли някой да постне 1 снимка на пръскалка с подгев? При мен зимата около пръскалките се стопява снега по капака, но пък са позапушени леко и се мъчих да ги отпушвам но нещо не се справям. Искам да съм сигурен, че са с подгрев за да знам дали да ги чистя или да търся други. С малък борд съм, но пък огледалата ми не се подгряват. Само да попитам всъщност подгрева на всичко си се пуска автоматично под 3 градуса така ли?

:bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от datchko » 14 Ное 2015, 11:41

P1tbuL написа:Може ли някой да постне 1 снимка на пръскалка с подгев? При мен зимата около пръскалките се стопява снега по капака, но пък са позапушени леко и се мъчих да ги отпушвам но нещо не се справям. Искам да съм сигурен, че са с подгрев за да знам дали да ги чистя или да търся други. С малък борд съм, но пък огледалата ми не се подгряват. Само да попитам всъщност подгрева на всичко си се пуска автоматично под 3 градуса така ли?

:bchug:

Подгрева на страичните огледела е постоянно, дори през лятото. Това е, за да изсушава огледалото, ако се намокри

Предишна

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook