Проблем със заключване и замръзване

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Проблем със заключване и замръзване

Мнение от Bavarishe » 31 Дек 2015, 17:33

Колеги давайте идеи как да отвора шофьорската врата?Колата се отключва,палчето изкача,но нито от вътре нито отвън се отваря от дръжките.Подозирам че,двойното заключване е замръзнало,защото вчера през деня я измих :( Весело посрещане на новата година
ТДС - Турбо Див Селянин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем със заключване и замръзване

Мнение от cod-cdbp » 31 Дек 2015, 18:15

Bavarishe написа:Колеги давайте идеи как да отвора шофьорската врата?Колата се отключва,палчето изкача,но нито от вътре нито отвън се отваря от дръжките.Подозирам че,двойното заключване е замръзнало,защото вчера през деня я измих :( Весело посрещане на новата година


Остави я в някой мол, на най-ниското ниво. ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1349
Регистриран на: 15.04.2006
Местоположение: Любимец
Пол: Мъж
Кара: E38

Re: Проблем със заключване и замръзване

Мнение от the_gate » 31 Дек 2015, 18:41

... :roll: щом изкача палчето значи не е проблема във втория мотор(резето) на машинката

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем със заключване и замръзване

Мнение от vladobate » 31 Дек 2015, 21:04

Ауу човек , лоша работа. Ядох го скоро същия без да съм я мил. Бях писал как зверски я надупчих отвътре , няма отваряне , крепост . Има една застопоряваща планка отдолу и не иска да освободи затварящия палец или той самия не се връща за да отвори. Всичко това е поради спечената грес за толкова години е станало гъсто и твърдо и механизмите не се движат адекватно. Два дена мъки , смених с друга брава и на третия път отваряне-затваряне без никво предупреждение заключи и тя и стана същото.... :banghead: ....Ако е това което описвам ...няма надежда , груба сила с разпробиване отвътре (кората отива на кино). С много ннаквасване със спрей по цялата машинка и може да имаш късмет (втория път така го разблокирах ), но откъде достъп ....Успех.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Проблем със заключване и замръзване

Мнение от Bavarishe » 03 Яну 2016, 19:16

Подозирам че и при мен е такъв проблема.Лошото е,че съм с бежави фейс кори и няма как да даде фира тя.Ще режа вратата напролет по-скоро.Колата и без това загина от Лукойлската нафта,защото замръзна и си отидоха и други неща. :cry:
ТДС - Турбо Див Селянин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Проблем със заключване и замръзване

Мнение от Делян » 03 Яну 2016, 20:20

Явно и при мен имам проблем със спечена грес, понеже при студено време като я отключвам с ключа, се върти доста по-трудно. Някои неща си искат профилактика след толкова години. И аз мисля да се занимая напролет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем със заключване и замръзване

Мнение от vladobate » 03 Яну 2016, 21:44

Напролет може и да е късно , при мен нямаше показания , стана изведнъж с човек в колата . На отворена врата напръскайте обилно в бравата където можете със смазващ препарат и след седмица пак .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Проблем със заключване и замръзване

Мнение от Делян » 03 Яну 2016, 22:08

Ще те послушам :yes: Имам една хубава, немска грес на спрей, ще пробвам тези дни да видим дали ще има ефект. Като първо май ще е по-добре да мина с обезмаслител на спрей за почистване на двигатели, за да премахна старата първо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Проблем със заключване и замръзване

Мнение от Bavarishe » 05 Яну 2016, 16:03

Аз ги пръскам и на 39-та и на тая редовно с ВД и грес после,но явно всичко си има край.Ще я отворя някак и после ще се къпем и отвътре с химии.Напролет ревизия и на 4-те няма начин. :lol:
ТДС - Турбо Див Селянин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Проблем със заключване и замръзване

Мнение от Bavarishe » 29 Яну 2016, 11:27

Изкъртих кората и ударих на греда.Палчето,дръжките си действат,но се е счупил ясно механизма с петлето на бравата.
Някакви идей как да успея да я отворя,за да го сменя? :cry:
ТДС - Турбо Див Селянин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Проблем със заключване и замръзване

Мнение от Jordana » 29 Яну 2016, 22:17

Иди на ключар , всеки механизъм има начин за аварийно открючване и изваждане на патрона .Просто си има чалъми и похвати за тези неща .Аз на форда ми се беше прецакал патрона , и въпреки че намерих описан начина как се изважда такъв счупен патрон не успях и за малко да потроша вратата - накрая отидох при ключар и я отвори - извади целия патрон и му смени пружинките с пиновете за 10 минути .
На е34 ката два три пъти се е прецаквал механизма но вече съм забравил точно как ставаше .По спомен бъркаш с ръка във вратата , откача се механизма и с ръка се задейства палеца който освобождава зъба .Имаше някакъв чалъм да се освободи първо целия механизъм през дръжката отвън и през процепа на вратата отвън където има една гума но както казах не помня вече .Винаги съм ги отварял според момента и проба на разни варианти без да чета съвети - тоест по трудния начин :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем със заключване и замръзване

Мнение от vladobate » 30 Яну 2016, 0:06

Х.я е голям , при мен нямаше нищо счупено , деистваха палчета малчета и пак няма , бърках въртях пуфтях , ел, механизма откопчах целия и неще . Запича тва зъбче и няма кой да го накара да изскочи макар да си му освободил контрата . Ама много гнусно и мноого яко , няма разбиване , колко кобалтови бургии чупих аз си знам . Нямам съвет да ти дам колега , от мръсното и с годините тая грес вътре и запича , мое мнение Щото и другата "нова" дет сложих на 5-тото затваряне блокира и тя , а бачкаше уж.

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook