Питане за 525ix

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Питане за 525ix

Мнение от Mamar4o » 21 Яну 2016, 19:50

Здвавейте колеги и от този подфорум :wave: Решил съм за 2ра кола да си търся 525ix,защото в момента съм с Е39 525d(страхотен автомобил като цяло),но е много ниска и след няколко дни каране в зимни условия изпотроших водачите на предната броня,изпадна ми единия подкалник и кората дето е при помпата под шофьорската седалка.Решил съм за 2ра кола да си зема 525их,но не знам нищо за този модел.Може ли някой от вас да ми разкаже повече за този модел,например предницата как е ? Предните карета трошат ли се като на Е46-ците и какви главоболия да очаквам евентуално от този модел ? Иначе като цяло за Е34 не съм чул лоши неща ! И още нещо отзад излизат ли фабрично със шпер и ако не проблем ли ще е да и се сложи ? Поздрави и приятна вечер :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Питане за 525ix

Мнение от barty » 21 Яну 2016, 20:43

Скъпо удоволствие за 2-ра кола колега :dunno: Трудно намираема запазена :dunno:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: Питане за 525ix

Мнение от Mamar4o » 21 Яну 2016, 21:01

Гледах в Карс.бг и мобиле няма нито един екземпляр... наистина ще е трудна задача.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 323
Регистриран на: 25.12.2013
Местоположение: Трявна
Пол: Мъж
Кара: 540i M
Детайли за колата: С бебе в колата...

Re: Питане за 525ix

Мнение от larry_boy » 21 Яну 2016, 21:24

За втора кола и то зимна... БМВ :roll: , загледай се за нещо с Х драйв. Ако държиш да е БмВ

Ако не ти е по джоба...Тогава Субару за 2,5 - 5К лева, ще те прати там (в сферата на кефа) , където ни едно БМВ за тия пари не може...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 21.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 и е39
Мечтае да кара: всичко сьс задно
Детайли за колата: да има V12 под капака

Re: Питане за 525ix

Мнение от BLUE_999 » 21 Яну 2016, 23:00

трудно ше си намериш читава колега :bchug:
колата с предно е като жена с малки цици вьрши работа но не доставя удоволствие :mhihi:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: Питане за 525ix

Мнение от Mamar4o » 22 Яну 2016, 0:46

Искам да е нещо евтино и проходимо,защото лугата зимата е**ва мамата на колите,да е високо и проходимо.Е39-ката ми е много ниска и неискам да си я троша зимата :bchug: И да искам да е БМВ :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 323
Регистриран на: 25.12.2013
Местоположение: Трявна
Пол: Мъж
Кара: 540i M
Детайли за колата: С бебе в колата...

Re: Питане за 525ix

Мнение от larry_boy » 22 Яну 2016, 8:49

Mamar4o написа:Искам да е нещо евтино и проходимо,защото лугата зимата е**ва мамата на колите,да е високо и проходимо.Е39-ката ми е много ниска и неискам да си я троша зимата :bchug: И да искам да е БМВ :mhihi:


Искаш да е евтино и проходимо и да е БмВ :mhihi: :mhihi:

Май темата отива в чесане на пръстите... :mhihi: :mhihi:

Споко, снегозадържането е 30 -60 дни в годината, май-ще си с градския транспорт през това време :mhihi: :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: Питане за 525ix

Мнение от Mamar4o » 22 Яну 2016, 18:02

И защо да не е проходимо БМВ-то само да попитам ???? С мойта Е39-ка нямам никакви проблеми,просто не искам да я съсипвам,защото Е60 не искам да си взимам,а за Ф серията не мога и да си помисля в момента.Е39ката ми върши идеална работа,не ми тежи на джоба и искам да си я карам и да си я пазя :yes: Е34ките ако не са с койлоувъри и ако не са с м-кови брони това е колата за мен през зимата :yes:

И както обикновенно никой не ми даде един смислен отговор,благодаря все пак !!!!!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Питане за 525ix

Мнение от KPETEH » 22 Яну 2016, 18:13

Всички ти го казват, ти се сърдиш. Не може да очакваш да получиш отговора който искаш, при положение, че истината е друга. Таа дето я търсиш ще е по-скъпа от твоята. После по тоя ИХ нема ни една част по окачването и механиката дето да е 1:1 с нормална. Те дори и джантите са други! И като дойде от Австрия или германия и целата изгнила, точно след една -две години ще я фърлиш. Ако искаш нещо от конвейра с по-лека поддръжка търси си х3-х5....
СТАРИТЕ БМВ-ТА, НЕ СА ПО-ЕВТИНИ! ТЕ СА ПО-ИСТИНСКИ И СТРУВАТ ПОВЕЧЕ, ЗАЩОТО ДАВАТ ПОВЕЧЕ НО И ИСКАТ ПОВЕЧЕ!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: Питане за 525ix

Мнение от Mamar4o » 22 Яну 2016, 18:20

KPETEH написа:Всички ти го казват, ти се сърдиш. Не може да очакваш да получиш отговора който искаш, при положение, че истината е друга. Таа дето я търсиш ще е по-скъпа от твоята. После по тоя ИХ нема ни една част по окачването и механиката дето да е 1:1 с нормална. Те дори и джантите са други! И като дойде от Австрия или германия и целата изгнила, точно след една -две години ще я фърлиш. Ако искаш нещо от конвейра с по-лека поддръжка търси си х3-х5....
СТАРИТЕ БМВ-ТА, НЕ СА ПО-ЕВТИНИ! ТЕ СА ПО-ИСТИНСКИ И СТРУВАТ ПОВЕЧЕ, ЗАЩОТО ДАВАТ ПОВЕЧЕ НО И ИСКАТ ПОВЕЧЕ!


Ето това исках да чуя и не се сърдя просто наистина си "чешаме пръстите".Добре да кажем,че ме почти ме отказахте и мисля,че щом с 39-ката и чисто нови гуми нямам проблеми зимата,с една Е34+шпер и чисто нови гуми също не би трябвало да имам нали ? А тогава за М50В25 какво ви е мнението без Х ? Ясно ми е,че поддържан мотор на БМВ няма калпав дори и ТДС. :bchug:

И да ясно ми е ,че щом става дума за БМВ поддръжката не е евтина,дори да говорим и за Е30 или Е36,но не можете да сравнявате поддръжката на Е34 с поддръжката на Е60 или Е65 примерно :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 30.01.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Питане за 525ix

Мнение от ACCELERATOR » 22 Яну 2016, 18:52

Mamar4o написа:Искам да е нещо евтино и проходимо,защото лугата зимата е**ва мамата на колите,да е високо и проходимо.Е39-ката ми е много ниска и неискам да си я троша зимата :bchug: И да искам да е БМВ :mhihi:


Хаха, разсмя ме :lol: Хубавите е34 отдавна са кът, еле пък 525iX, което АКО намериш читаво сигурно ще струва колкото Е60, пък ти я търсиш за втора, евтина кола :lol:

4х4 за зимата - вземи си някое малко субару - хем зимата ще имаш 4х4, хем ще имаш втора малка кола за града, евтина поддръжка и т.н. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: Питане за 525ix

Мнение от Mamar4o » 22 Яну 2016, 19:04

Може и да сте прави... БМВ ми е на сърцето,пак казвам нямам проблеми зимата,но сега ми стана много гадно като строших водачите и кората отдолу.Специално 5цата с чисто нови гуми е доста проходима и наличието на работеща печка е уникална екстра,но мойта е с Мтех и е ниска... Под предната броня завирам точно 1 кутия от цигари,ако ме разбирате.Ще я карам за сега,ще се оглеждам за Е34ки и за някоя евтина кола 4х4.

И пак казвам не ходя с градски транспорт,карам си колата всеки ден.На година минавам по 30-40к,грижа си се за нея и неискам да я съсипвам.И предпочитам да е БМВ,с мойта се справям с хубави гуми и шпер защо да не се справя и с Е34 ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Питане за 525ix

Мнение от KPETEH » 22 Яну 2016, 19:41

Ако ще е 25-ца, да не е комби, щото задния мост е друг и ако не е със шпер, треа се въртят касети щото и дифа е друг. Пък е и по-тежка... Аз имах такава. Ако също така искаш да е висока и да не друса много, много глей да нема нивомат, не че не може да се махне ама пак е кинти. Иначе за зимата си е перфектна кола е34-ката...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 30.01.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Питане за 525ix

Мнение от ACCELERATOR » 22 Яну 2016, 19:45

Справя се навсякъде с хубави гуми и шпер, но не е като 4х4. Да кажем, че е проходима колкото кола с предно.
4х4 обаче си е друго, рине и на неутъпкан сняг. Спреш ли някъде на хлъзгав баир, и си дотам. Шпера не е като заварен диф, трябва му малко сцепление, за да стегне фрикционните дискове, иначе все едно го няма. Докато с каквото и да е 4х4 на същото място ще си потеглиш без грижи. Пресен пример от миналата седмица, "големиа снег" - качвах се към Заноге, половината път изчистен, другата - пресен сняг. Трябваше да се разминем с една кола, влязох в неутъпканото, и... не можах да изляза. Зад мен дойде едно Субару, изчака да мине колата, и после си тръгна без никакви грижи, докато аз трябваше да пусна назад, да изляза на утъпканият сняг, и с доста голям зор да тръгна нагоре. Толкова за шпера ;)
И пак казвам - е34 не е евтина кола за поддръжка, даже е по-зле от е39 предвид това, че моргите са пълни с части за нея, а за е34 вече почти няма.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: Нови хан София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ТДС
Мечтае да кара: Е 38 Дизел
Детайли за колата: Снегорин
http://prntscr.com/c056ee

Re: Питане за 525ix

Мнение от \MITETO\ DSB » 22 Яну 2016, 19:48

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1
Поне още 2 к лева след като стъпи в Бг
Изображение

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook