Скъп ли е ремонта на петиците и издържливи ли са?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 1.09.2003

Скъп ли е ремонта на петиците и издържливи ли са?

Мнение от BaiMisho » 01 Сеп 2003, 16:55

Смятам да купя нов автомобил тази есен. Първият ми избор беше BMW 1996 E39 520i или 525 TDS. Постепенно обаче всичките ми познати (някои от тях са горди собственици на Audi-ta и MB) почнаха да ми обясняват колко чупливи били баварците, как обикновенните монтьори не можели да пипат по тях, и частите им били НАЙ-СКЪПИ от всички масови марки. Окачването им било с по малък клиренс и по нашите дупки бързо се скапвали, а поддържката на дизела си струвала ако правиш поне по 30 000 км. на година. :shock: Не че някой от тях е имал BMW, ама иначе много знаят. :wink: Тъй като забелязах, че много от членовете на клуба са отлично запознати с техническите въпроси ще съм много благодарен ако някой капацитет ми даде точни примери за цени с ремонта на амортесьори, алтернатор, карета, тампони, водна помпа, съединител, радиатор и т.н. за Е34 или Е39. Мисля че темата вълнува всички бъдещи собственици на BMW-та като мен. :)
:-)

Sooooo many times
Аватар
Мнения: 2750
Регистриран на: 25.03.2003
Местоположение: Майна сити

Мнение от pAbLo » 01 Сеп 2003, 18:52

Имам едни познати със Е39 525tds :arrow: Макар да ми е любимия модел и един от предпочитаните двигатели немога да си кривя душата :arrow: Прави им много проблеми :cry: :cry: НО все си мисля че не са случили на кола :arrow: Друг познат пак със Е39 но по старо си кара 520 с типтроника и не му пука за ремонти ала бала :arrow: Много е доволен човека 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Мнение от 520i » 02 Сеп 2003, 3:27

Tova koeto sati govorili tvoite priqteli sa pulna glupos.Az imam takova BMW ot 2 godini i osven nakladki i maslo drugo ne sum mu smenql,kato ima6 predvid i 4e ne go jalq mnogo.Ta taka.Vzimai kolata i nqma da sujalqva6,nqma da se ka4i6 pove4e na druga kola.P.S.Sorry 4e pi6a na latinica,ama kirilicata ne6to se precaka.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Мнение от E34 » 02 Сеп 2003, 10:01

значи имам Е34 пътувам непрекъснато и съм супер доволен. тук даже последната седмица ми се събра за 3 дни 1400км и то без да съм излизал от БГ-то,но това е друга тема. та интересуват те ремонтите, по окачването съм сменял амортесьори и биелетки. цената за смяна на първите не си спомням точно,но май беше около 30лв. на бройка,а за биелетките сам си ги смених-елементарно е. цената на амортесьорите пак не си я спомням точно ама сложих САКС даже и тук във форума се допитах по тая тема. за биелетките са по 35лв. бройката.толкоз по окачването. сега за съединителя,имах глупостта сам да изпържа съединителя и после да НАКОВАВАМ феродо! абсолютна простотия,след няма и месец ме остави на пътя. после си сложих оригинален съединител - 130лв. и сега съм тип топ! смяната на съединител в сервиз и то НЕ ЕВТИН, тоя на театър софия, ми струваше 100лв. Друго не съм пипал по тази кола, а съм изминал над 60000км и то за много кратко време. Когато и аз си купувах моята мнооого специалисти ме убеждаваха да не го правя,били чупливи,били незнам кви си. Бах мааму добре че не ги послушах! Единствените недостатъци, според мен са /като изключим разхода на гориво,ако някой го смята като недостатък/ фаровете и спирачните дискове. Фаровете са учудващо слаби, а дисковете се кривят много лесно, а и освен това накладките имат нужда от по-честа смяна.
та това се сетих за сега. успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 25.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Alpina B7 Biturbo
Мечтае да кара: BMW NR7S RS

Мнение от razorbg » 02 Сеп 2003, 10:06

всичко зависи как караш и какво искаш да ремонтираш
само че не си купувай кола по стара от 5г, просто не го прави ако можеш да си го позволиш, аз съм сменявал съединител - около 600 лв, бутала на двигател 1800 лв, ремонт окачване - 1000 лв, заради повреден датчик пръснах глава, ремонта беше около 1000 лв и то с глава на старо, не ми се вади списъка на ремонтите които съм правил за да ми е колата в добро състояние и пак не е, таблото ми е за смяна а е 1200 лв.
Колата ми фактически е непродаваема и само заради това не я сменявам с по нова засега, поне да я издухам на макс, ама ти поне не прави тая грешка

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 1.09.2003

Мнение от BaiMisho » 02 Сеп 2003, 14:36

Благодаря за информацията на всички. Razorbg, ремонтите с оригинални части ли си ги правил и в какъв сервиз? Гледам в exist.ru предлагат два пъти по-евтини на BOSCH, VALEO, SACHS и т.н. Има ли ги и в България? Не ме отчайвай, че другите варианти са ми MB C 230 или AUDI A6(100) 2.6 или 2.5 TDI. :shock:
:-)

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 25.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Alpina B7 Biturbo
Мечтае да кара: BMW NR7S RS

Мнение от razorbg » 04 Сеп 2003, 16:59

частите втора ръка или нови но не оригинални
примерно буталата си ги намерих нови на MAHLE за 300лв едното докато в Дару Кар бяха 380 + ДДС. Като умножиш по 6 смятай :)
Далаверата е да не се скапва. Скапе ли се - лошо. Много пари за ремонт. Но пък моята кола никой не я беше барал поне 5г а аз не мога да карам нещо разнебитено.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 4.09.2003
Местоположение: svilengrad

Мнение от fix » 21 Окт 2003, 15:03

imam bavaria ot 3 godini i 4ak sega zapo4na da se obajda.ne6to po prednicata e i imi iskat 700lv za remont :cry: .bqh da si kupuvam 4ista4ka(lqva):80lv originalnata :shock: ...
колко BMWта изпих в тия кръ4ми...

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

гс

Мнение от ///Явор » 21 Окт 2003, 17:20

fix написа:imam bavaria ot 3 godini i 4ak sega zapo4na da se obajda.ne6to po prednicata e i imi iskat 700lv za remont :cry: .bqh da si kupuvam 4ista4ka(lqva):80lv originalnata :shock: ...
що не се обади вееее за 40 щях да ти дам и двете /оригинални/ :D
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook