BMW 520 E34

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.03.2016
Пол: Мъж

BMW 520 E34

Мнение от Kostov97 » 23 Мар 2016, 20:04

Здравейте приятели и бъдещи колеги. Решил съм да си взема BMW 520 E34 между 1990 и 1995 г. ( с кръглите фарове ) . Търся нещо по евтино тъй като имам 1 автомобил ( не е бмв ) , но искам да взема и едно бмв което да стегна и приведа във достоен вид . Ако може да ми разясните слабите им места , предимствата . Приемам и предложения . Държа да бъде с изрядни документи , здрав двигател и ходова част , а козметичното състояние не ми е толкова важно ( лека ръжда или някакъв такъв проблем не е важен ) . Търся нещо до 1000-1200 лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: BMW 520 E34

Мнение от Делян » 23 Мар 2016, 21:54

Най-важното при избор на стар автомобил е купето. Да няма удари и ръжда. Всичко друго се прави по-лесно и евтино. Парите, които си предвидил са малко за запазен автомобил и има голяма вероятност след няколко месеца мъки, да намразиш марката и модела.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.03.2016
Пол: Мъж

Re: BMW 520 E34

Мнение от Kostov97 » 24 Мар 2016, 12:20

Прав си , но аз не търся толкова външен вид , дори да има ръжда , драскотини , скъсано по салона не е проблем стига тези проблеми да бъдат компенсирани със здрава ходова част и двигател най вече .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: BMW 520 E34

Мнение от ивчо » 24 Мар 2016, 13:21

За тези пари по-добре отиди някъде на разходка, или ги вложи в нещо друго ... :yes:
Или поне добави още 1000 лв отгоре ! ;)
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: BMW 520 E34

Мнение от Делян » 24 Мар 2016, 13:37

Kostov97 написа:Прав си , но аз не търся толкова външен вид , дори да има ръжда , драскотини , скъсано по салона не е проблем стига тези проблеми да бъдат компенсирани със здрава ходова част и двигател най вече .

Това, което търсиш би било по-скоро изключение. Колите със занемарен външен вид и интериор, са със същото състояние на мотора и ходовата част. Ремонтите се правят само когато колата вече не може да се движи на собствен ход и се влагат евтини части за закърпване на положението. Другият вариант - натокана кола със занемарена поддръжка на мотор и ходова част, е по-често срещан.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: BMW 520 E34

Мнение от ивчо » 24 Мар 2016, 17:47

Знаеш ли, писах го същото (че външният вид значи и лошо техническо състояние) обаче после се сетих за моята кола - имам матирали елементи, но реално това са и забележките ! Ходова част, кормилно управление, спирачна система - всичко това е сменено от до !
Та пак си зависи от конкретната кола де, но като общо - това е заключението !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: BMW 520 E34

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 24 Мар 2016, 18:15

За 1000 лева най много джанти хубави за 34може фа си купите.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: BMW 520 E34

Мнение от The Heartlistener » 24 Мар 2016, 18:32

Поддържаните 34-ки вече са единици и цените за които собствениците им ще се разделят с тях ВЕЧЕ са доооста далече от 1000 лв. Мина тя тая безценица отпреди няколко години.
За толкова пари - тон и половина скрап...И почване от нулата. Което значи още поне пет пъти по толкова в последствие.
Споделям мнението че външния и вътрешен вид никога не лъжат какво е общото дередже на колата.
Но все пак, колега - късмет с търсенето и евала за избора :clap:
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: BMW 520 E34

Мнение от alchohol » 24 Мар 2016, 20:31

За тия пари нищо добро не те чака, но винаги има изключения... и гледай да е без шибидах, че филма е жесток, ако дренажите не са поддържани чисти.
Напоследък срещам доста занемарени Е34-ки, което много ме дразни и натъжава, защото едва ли ще бъде произведен отново подобен автомобил.
Поздравления за избора и внимавай за какво си даваш парите.

Успех :bchug:
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: BMW 520 E34

Мнение от Делян » 24 Мар 2016, 22:36

ивчо написа:Знаеш ли, писах го същото (че външният вид значи и лошо техническо състояние) обаче после се сетих за моята кола - имам матирали елементи, но реално това са и забележките ! Ходова част, кормилно управление, спирачна система - всичко това е сменено от до !
Та пак си зависи от конкретната кола де, но като общо - това е заключението !

Това, че една кола има драскотини по боята, леко натиснато, матирал лак или протрито по някоя седалка не прави колата занемарена. Почти всеки има подобни забележки и моята е далеч от перфектна. Все пак колите ни не са музейни експонати да се вадят веднъж на високосна година.
Но е друго когато караш с провиснали брони, стърчащи свински опашки, очукани елементи като войнишко канче, продънено и висящо гърне, 4 различни гуми, оръфани стелки, кирлясал интериор и автомивка веднъж в годината. Може да звучи прекалено, но подобни гледки са все по-често срещани.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 435
Регистриран на: 19.12.2004
Местоположение: В.Т-во, София
Кара: E34 TOURING `95 без номер на мотора

Re: BMW 520 E34

Мнение от BigMUZZY » 25 Мар 2016, 21:46

Здравей, колега.

Както виждаш, мненията, дори сред феновете на модела, са в двете крайности: вземи здраво купе, другото се прави, или вземи здрав мотор, ламарините се правят. Аз лично залагам на механичната здравина на силовите възли и затова сега събирам ламарини за основно изкърпване. Отвън в момента моята не хваща много окото, но пък мотора вече се кара само с Castrol 10w-60, филтри минимум Hengst и т.н.
За 1000-1200 лв да се намери читава Е34-ка е като бяла лястовица. Ако е италианка - значи само са доливали масло понякога. Ако е от северна Европа - ламарините са тръгнали. И в двата случая тези пари ще са ти само за куверт. За да я приведеш в достойно състояние, както ти се изрази, ще ти трябват доооста повече.

Предимства на модела: Е34!!! Повече няма нужда да се казва нито за феновете, нито за хейтърите на марката. Виж съседната тема - Знам, че карам Е34, когато...

Недостатъци: дори и последните вече са на 20 години. Рано или късно все някой възел се износва и трябва смяна. Няма начин да я вземеш и да няма все нещичко за чоплене или за коригиране. Или пък за сериозен ремонт. Виж всички околни теми, повечето са за ремонти.

В заключение: ако си вземаш такава кола, тя не може да е втора, освен ако първата не е Е32, Е23, Е38 или нещо от сорта. За да даде максимума от себе си тази кола, трябва да ѝ дадеш всичко от теб. Направи си добре сметката, за да не я намразиш, както казаха по-горе и колегите.
...Тез` две бири `що ги каза ...?


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: BMW 520 E34

Мнение от Хаос » 27 Мар 2016, 14:30

За 4000 ей сега какъв туринг имаше, направо не повярвах...
С М огледала и брони, готин ауспух, бели стопове, идеален кожен салон с черно дърво, трилъчев волан... Кукла! Ама го отнесоха бързо, за има-няма 3 дни.
Що не живея в Германия деба...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook