e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на положение

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от leTransporteur » 12 Апр 2018, 8:46

Не съм дърпал черта.. то още колко има ...

Ники на снимките багажника е натоварен със 50кила камъни и не че хвала, но ресервоара е над средата :D :D та е клекнала малко ли изправила ли се е :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Карай бързо
Стигни 'пръв

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от dan-dam » 12 Апр 2018, 8:49

Не се оправдавай, а верно вземи я посвали отпред :) Ама малко, наистина 20-30 мм са достатъчни :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от KPETEH » 12 Апр 2018, 9:44

щом имаш пари за толко бендзин, и за пружинки ще намериш :mhihi: И айде малко по бързо, че остарехме, докато я направиш за два дена таа кола :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от host » 12 Апр 2018, 10:14

ниска, висока ... мен и така ми харесва , само безаварийни км и много усмивки да има му пожелавам на автора


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от Хаос » 13 Апр 2018, 14:01

Тя взела, че станала бе!

А сега кажи честно колко пъти (кратно) надвиши очакванищ бюджет?
И резултата струваше ли си парите и нервите или можеше за същите пари да си купиш кола в отлично състояние?
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от host » 13 Апр 2018, 14:09

Е, недейте го налива човека сега.
Вярно , че има и по-лесни начини , но мерака ...мерака му стигна, намери пари и време ... направи я.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от leTransporteur » 13 Апр 2018, 14:51

питаш ме дали съжелявам ли- не разбира се. Предвид че още не завършена и продължавам да губя време, нерви и пари не съжелявам по никакъв начин. Запознах се с много хора, натрупах доста опит, знания и инструменти, а кефа от това да си правиш колата и да получаваш резултат ... несравним и ако трябваше да го правя отново пак бих избрал този път. Единственото, за което не мога да съм сигурен и съответно ме е страх е кога ще се появи отново е ръждата. Първоначалния бюджет е надхвърлен многократно, както и срока, но както казах в началото този бюджет не беше окончателен.

В крайна сметка съм доволен и щастлив и отново благодаря на всеки колега, които ми помогна а и продължават :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Карай бързо
Стигни 'пръв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от KPETEH » 13 Апр 2018, 15:39

:clap:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от The Heartlistener » 19 Апр 2018, 16:54

leTransporteur написа: питаш ме дали съжелявам ли- не разбира се. Предвид че още не завършена и продължавам да губя време, нерви и пари не съжелявам по никакъв начин. Запознах се с много хора, натрупах доста опит, знания и инструменти, а кефа от това да си правиш колата и да получаваш резултат ... несравним и ако трябваше да го правя отново пак бих избрал този път. Единственото, за което не мога да съм сигурен и съответно ме е страх е кога ще се появи отново е ръждата. Първоначалния бюджет е надхвърлен многократно, както и срока, но както казах в началото този бюджет не беше окончателен.

В крайна сметка съм доволен и щастлив и отново благодаря на всеки колега, които ми помогна а и продължават :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Казал си го в изречението за кефа. Всеки "трезвомислещ" би казал че това са пари на вятъра. Но ако всички следвахме принципа на вечната изгода, нямаше да има ентусиазъм в оная истинска форма, която дава удоволствието от това да хвърляш пари и труд, и да се радваш на резултатите.
Само за пример ще ти кажа...в продължение на 4 години набих в моята към 20 бона /не се шегувам/. Малките ремонти преди това - не ги смятам. Накрая се пречупих емоционално и я продадох за без пари. По логиката на присъщата на българина меркантилност, трябва да си бия главата доживот. Да, ама не - осъзнавам че през всички тези години на безкрайно гъзене, залягане и харч съм си правил кефа. И клишето "кеф цена няма" важи с пълна сила. Разбира се, не всеки е способен на това.
Радвай се на това което постигна почти от нулата. Ти явно си от породата хора които могат да се радват. И бъди "спокоен" - проблемите ти няма да свършат. Все ще човъркаш нещо. То пък иначе ще ти дотъпее, да знаеш :mhihi:
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: e34 520i - реставрация

Мнение от Lenco » 20 Апр 2018, 23:23

Lenco написа:
leTransporteur написа:Има истина в думите ти, но 2000 са много, съкращавам бюджета до под 1290лв за да я реставрирам - цялостно!
Пък ако не излезе нищо здраве да е. Ще я прехвърлям на друго купе. 1290те лева дет се вика не ги даваш ти да им береш кахъра, а и си ме предупредил да си чист пред съвеста си.

Ще ти стигнат за боя и лак, и ако не са от скъпите, ще има, и за шкурка.
Реставрация на такава кола се прави с 5 (пет) цифрена сума и мнооооого познания и опит.

Честно казано, не вярвах, че ще стане кола, почна доста несериозно, но съм изненадан от резултата :yes:
С тия коли има още един сериозен проблем, в момента, в който се получат ламарините, следват окачване, спирачки, двигател ........
Със здраве да я караш.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от Pisobella » 10 Май 2018, 17:18

Иха!!!! Тя взела, че станала! :)
И специално се зарових за снимки от "преди" в началото на темата. И то почти са минали 2 години ... :)
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от leTransporteur » 07 Юни 2018, 12:41

Колеги, колежки щастлив съм да споделя, че колата засега е одобрена за оем паркинга на фестивала, така че живот и здраве, ако всичко е наред уикенда ще съм там. Добре дошъл е всеки, който има интерес да я види, а също така да се запознаем, с тези с които все още не се познаваме. Предупреждавам, че останаха дребни забележки за доискусоряване, но цялостното състояние на автомобила и не само според мен е повече от добро.

Поздрави и доскоро!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Карай бързо
Стигни 'пръв

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от Kurtov » 01 Фев 2020, 23:26

michev написа:Върху шагрето напръскай парафин, има го и на аерозолни спрейчета, особено там, където остава скрито зад пластмасовият подкалник и няма как да се измие.


Здравей колега.
Според теб има ли смисъл колата да се пръска преди всяка зима с парафин отдолу за превенция от ръжда - https://avtomateriali.com/podova-zashti ... 0_ml_sprej ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от michev » 02 Фев 2020, 12:54

Ако се кара като ежедневен автомобил, за мен има смисъл. Лично аз, на моята Е30, съм го правил през 2015-та, но автомобила се кара само лятото при хубаво време, и вода вижда само когато се мие или ме хване дъжд по пътя. И въпреки всичко, смятам тази година да повторя процедурата. По никакъв начин не се пиша спец по защита от корозия, но съм се консултирал с вещи в материята хора.
only rear wheel drive

Предишна

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook