Претапициране на таван/двоен шибидах

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Претапициране на таван/двоен шибидах

Мнение от TheDriver » 02 Апр 2021, 15:53

Здравейте колеги,

Някой има ли опит с претапицирането на таван на комби с двоен шибидах?

Говоря както за тавана, така и за платната на шибидаха.

Иска ми се да я оставя някъде да я направят, но им нямам никакво доверие, че ще ми опазят колонките или че ще поемат отговорност, ако ги счупят. :dunno:
Съответно най-вероятно ще си го свалям аз и ще го занеса на тапицер.

Не знам обаче как стои въпросът с платната на шибидаха - могат ли да се свалят/претапицират без да слиза целият механизъм?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Претапициране на таван/двоен шибидах

Мнение от DLVasilev » 02 Апр 2021, 20:34

Аз ги правих на място. Малко е заигравка, но става особено ако работи всичко.Предната част на люка я вдигаш само нагоре и подлепваш задния край след това го буташ назад за предния му край. Задната част можеш да я местиш както си искаш доколкото си спомням тя влизаше под предната и заставаше по средата когато е отворена докрай :yes:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Претапициране на таван/двоен шибидах

Мнение от TheDriver » 05 Апр 2021, 12:53

Това е добре, тапицерските ми умения хич ги няма и ще трябва да намеря някой да опъне плата на шибидаха докато аз местя с бутоните.

Някаква идея как да накарам уплътнението да си седи на мястото?
Ново?
Награяване?
Някакво слабо лепило?
Или след претапициране има достатъчно материал, за да се държи за него.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Претапициране на таван/двоен шибидах

Мнение от DLVasilev » 05 Апр 2021, 21:47

Това уплътнение ново се съмнявам да го има, с нагряване ще стане по-зле според мен, варианта лепене остава. Аз го лепих с безцветен силикон и стана добре, но трябва да го закрепиш да седи някак докато стегне силикона. Идеята беше ако трябва да се сваля пак да не е толкова трудно за отлепване. Ей как ме е яд че е строшен моя люк сега и не мога да го използвам...
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Претапициране на таван/двоен шибидах

Мнение от TheDriver » 06 Апр 2021, 8:58

Да, и аз точно така си го представях - някакъв залепващ елемент който да го държи, но свалянето все пак да е възможно.

Фиксирането му на място е относително лесно, ще си изрежа няколко летвички по размери и ще ги закронтря в отсрещната страна.


П.С. Аз пък с удоволствие бих се разделил с шибидаха, ако можех. :dunno: Всички главоболия около поддръжката му ми се струват неоправдани за 3те пъти в годината в които го ползвам.

Виж жената и детето яко му се кефят, но те виждат само хубавата страна на нещата. :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Претапициране на таван/двоен шибидах

Мнение от DLVasilev » 08 Апр 2021, 21:59

Ако ще го махаш искам да съм му следващия собственик :mhihi: За един строшен водач не мога да го използвам, а всичко му е наред. Отваря се без проблем обаче после трябва трима да го затваряме :mhihi:
Иначе уплътнението се сетих че го накарах да седи на място докато силикона стегне с пвц тръби за парно изрязани по ширина и 2 летвички, за да се разпредели равномерно по дължината натиска и да не стане на вълни после ;)
Изображение
ATR-42/72

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook