Не пали е34

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.09.2022

Не пали е34

Мнение от Бмв540 » 19 Сеп 2022, 4:07

Здравейте на всички колеги,моля за помощ ако някой може да помогне ще съм много благодарен имам е34 мотора е м60б40 v8 286 коня колата спря да пали закарах я в сервиз и след 10 на дена я взех казаха че са ми сменили горивната помпа Ок, но след има няма седмица пак същия номер извадих помпата подадох и директно ток работи реших да проверя дали има ток към помпата разкачих буксата и с мултицет премерих единия пин има ток когато завъртя на контакт но помпата не се чува ,не тръгва при завъртане на контакт а преди да спре да пали като дам контакт се чуваше.смених релето на помпата но пак няма палене бушона е здрав ном 23 .Имам и друга е34 реших да проверя по нея как действа значи при завъртане на стартера трябва да има ток на бушон 23 и на още един пин на буксата на помпата но при другото бмв ток на бушона няма ,ако някой знае за какво става въпрос нека пише .Благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Не пали е34

Мнение от TheDriver » 23 Сеп 2022, 10:42

М60то има ли винтил за обезвъдушаване на горивните рейки?

Защото ако има, това е най-лесния начин да тестваш дали стига гориво до мотора. Аз тъй като съм леко скаран с тоците бих тръгнал по този път.

Ако се окаже, че рейките са си пълни с гориво, можеш да изключиш сценария с горивната помпа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Не пали е34

Мнение от The Heartlistener » 01 Окт 2022, 15:54

Бушон 23 е на силовата линия между релето и помпата. Но самото реле се активира със сигнал "на минус" от DME. Ако DME не подаде този сигнал, релето на помпата няма да се активира, съответно през бушон 23 ток няма да протече и помпата няма да тръгне. А това става ако DME не получи информация от датчика на коляновия вал.
Можеш също да провериш има ли искра, ако няма - ясно. В такъв случай трябва да има и записана грешка за датчика.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Не пали е34

Мнение от Jordana » 06 Ное 2022, 9:37

При даване на контакт помпата трябва да работи , по спомен ако до 30 секунди мотроника не получи сигнал че двигателя работи ще изключи и помпата . В случая трябва да се провери дали наистина има искра , ако има искра може да се подаде за пробата минус принудително релето би трябвало да запали ако всичко друго е в ред .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Не пали е34

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 17 Ное 2022, 17:09

Датчик колянов вал. Или екуто изпада в стрес.
ДАтчика на вала като не е в час , няма сигнал и на бенз помпа. Сложих оем .сега е самолет.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Не пали е34

Мнение от ивчо » 10 Яну 2023, 10:20

Jordana написа:При даване на контакт помпата трябва да работи , по спомен ако до 30 секунди мотроника не получи сигнал че двигателя работи ще изключи и помпата . В случая трябва да се провери дали наистина има искра , ако има искра може да се подаде за пробата минус принудително релето би трябвало да запали ако всичко друго е в ред .


Всъщност мисля че на 34-ката помпата почва да работи след като завърти мотора . Никога на нито една не съм я чувал да прави налягане предварително .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook