Вакуум в двигателя на 318is

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 7.05.2008
Кара: Е39 525 d;АР 155,2.0,16VТ,4Х4,400hp
Мечтае да кара: Supra

Мнение от drft » 27 Авг 2009, 10:37

Извади си маркуча на картерните газове ок клапана. В клапана си сложи друг маркуч и го запуши - т.е. затапи клапана и си каркай колата безгрижно така. Този клапан, ако госмениш, ще продължи да изпълнява еко-мисията си за сметка на колата ти ;) За това извади маркуча за картерните газове от клапана и клапана го затапи и газ 8) Освен всичко останало клапана нов сигурно струва 100-на лева ....... що да ни си ги изгориш на бензин примерно :roll:
БЕЗИЗХОДИЦАТА Е СИТУАЦИЯ, ЛОГИЧНИЯ И ЕЛЕМЕНТАРЕН ИЗХОД, ОТ КОЯТО ПРОСТО НЕ ТИ ХАРЕСВА!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1200
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: '03 330xd M57N Sedan

Мнение от Mpower84 » 27 Авг 2009, 12:23

drft написа:Извади си маркуча на картерните газове ок клапана. В клапана си сложи друг маркуч и го запуши - т.е. затапи клапана и си каркай колата безгрижно така. Този клапан, ако госмениш, ще продължи да изпълнява еко-мисията си за сметка на колата ти ;) За това извади маркуча за картерните газове от клапана и клапана го затапи и газ 8) Освен всичко останало клапана нов сигурно струва 100-на лева ....... що да ни си ги изгориш на бензин примерно :roll:

Е страшен съвет направо нямам думи!За едно си прав обаче:

Номенклатурен номер : 11157501567
Описание : КЛАПАН
Ед.цена (с ДДС) : 83.36 BGL
Има наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 22.10.2008
Местоположение: София

Мнение от Desso » 27 Авг 2009, 16:16

подкрепям колегата drft ..при мен се получи същото миналия месец.Просто изкарах маркуча от клапана и запуших дупката.Сега карам така и нямам никакви проблеми

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Мнение от ~Мишо~ » 30 Авг 2009, 12:39

Desso написа:подкрепям колегата drft ..при мен се получи същото миналия месец.Просто изкарах маркуча от клапана и запуших дупката.Сега карам така и нямам никакви проблеми

:ok: Друго си е да даеш 80-100лв за глупости... иначе търсим универсална ламбда и бензинова помпа от еди какво си че по-евтино...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 7.05.2008
Кара: Е39 525 d;АР 155,2.0,16VТ,4Х4,400hp
Мечтае да кара: Supra

Мнение от drft » 31 Авг 2009, 7:36

Mpower84 написа:
drft написа:Извади си маркуча на картерните газове ок клапана. В клапана си сложи друг маркуч и го запуши - т.е. затапи клапана и си каркай колата безгрижно така. Този клапан, ако госмениш, ще продължи да изпълнява еко-мисията си за сметка на колата ти ;) За това извади маркуча за картерните газове от клапана и клапана го затапи и газ 8) Освен всичко останало клапана нов сигурно струва 100-на лева ....... що да ни си ги изгориш на бензин примерно :roll:

Е страшен съвет направо нямам думи!За едно си прав обаче:

Номенклатурен номер : 11157501567
Описание : КЛАПАН
Ед.цена (с ДДС) : 83.36 BGL
Има наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените


И кое точно те плаши от съвета ми :?: :!: :roll:
БЕЗИЗХОДИЦАТА Е СИТУАЦИЯ, ЛОГИЧНИЯ И ЕЛЕМЕНТАРЕН ИЗХОД, ОТ КОЯТО ПРОСТО НЕ ТИ ХАРЕСВА!


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Мнение от dinozab » 31 Авг 2009, 15:33

drft написа:Извади си маркуча на картерните газове ок клапана. В клапана си сложи друг маркуч и го запуши - т.е. затапи клапана и си каркай колата безгрижно така. Този клапан, ако госмениш, ще продължи да изпълнява еко-мисията си за сметка на колата ти ;) За това извади маркуча за картерните газове от клапана и клапана го затапи и газ 8) Освен всичко останало клапана нов сигурно струва 100-на лева ....... що да ни си ги изгориш на бензин примерно :roll:

Колега знам че няма проблем така то и колата в момента така си движи но просто не е моя а момчето иска да си стане както трябва ;)

П.П.Маркуча и клапана престигат днес и да се надяваме утре колата да е готова.


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Вакуум в двигателя на 318is

Мнение от dinozab » 05 Окт 2009, 16:26

Малко закъснях с резултата за което съжалявам.След смяната на въпросния клапан колата се оправи и работи повече от добре.Между другото същия проблем имаше и една Е46-ца 318-ка и при нея работата заспа след смяната му.Благодаря още веднъж за помоща :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 11.12.2023
Пол: Мъж

Re: Вакуум в двигателя на 318is

Мнение от Icko0116 » 11 Дек 2023, 17:23

Колеги аз пък днес се събудих видях течове на земята запалих колата и отворих капака забелязах течове от щеката веднага закарах колата на майстор погледна я и ми каза че двигателя е издухан влиза някъв вакум във двигателя трябва нов двигател та мисълта ми дали наистина е така или просто да посетя друг майстор мисля че много бързо реши че двигателя си е отишъл какво е вашето мнение ще съм ви много благодарен за отговорите

Колата е бмв е46 318D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Вакуум в двигателя на 318is

Мнение от The Heartlistener » 16 Дек 2023, 15:49

Icko0116 написа:Колеги аз пък днес се събудих видях течове на земята запалих колата и отворих капака забелязах течове от щеката веднага закарах колата на майстор погледна я и ми каза че двигателя е издухан влиза някъв вакум във двигателя трябва нов двигател та мисълта ми дали наистина е така или просто да посетя друг майстор мисля че много бързо реши че двигателя си е отишъл какво е вашето мнение ще съм ви много благодарен за отговорите

Колата е бмв е46 318D

Не е вакуум, а прави налягане в двигателя, най-вероятно от неизправна картерна вентилация. Избива откъдето е най-хлабаво, в случая щеката.
Преди да вържеш на бомбастични диагнози, иди при друг майстор да ти смени клапана-филтър за картерните газове.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook