Шумна кола

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Шумна кола

Мнение от bavaromobila » 24 Апр 2014, 18:25

Здравейте. Потърсих теми за генерации и т.н., но общо взето там нищо не се казва за следния проблем (то не е ясно дали изобщо е проблем де).
Значи смених си цялата генерация (преди това беше с права тръба) с чисто ново средно гърне и задно от 328.
Отзад нещата са добре - доволен съм, но ми се струва, че в средата колата е шумна. Ходих на проверят гърнето да не би да е от него - не, гарнитурата на колекторите също е читава. Та искам да попитам нормално ли е М42 да е толкова шумен или нещо при мен е проблема. Шумна е най-вече като настъпи газта на 1-ва и 2-ра, нагоре няма проблеми всичко е нормално.....
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Шумна кола

Мнение от ares2 » 24 Апр 2014, 19:32

моя ИС е същата работа.. с три гърнета съм и реве като ламя..
според мен замяната на първото оригинално резонатор/катализатор променя саунда много..
така ми се изкаше да пее като някое М43 тихичко.. но не. реве и трепери в краката ми като дам газ...
но и Е36 си е доста шумно като купе..
под мокета няма нищо.. после са се сетили и на Е39.46.38 и тн са слагали една допълнителна част за обезшумяване.. едни като неопренови но твърди елементи.. на Е39 ми е 10 см това..
но няма как.. Е36 си го водят за кола с шумно купе дори да са се опитали през феиса да го пооправят.. лепят някакви глупости по тунела,, и пак си е шумно
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Шумна кола

Мнение от bavaromobila » 24 Апр 2014, 20:49

То нещата не опират само до шума в купето. Ако беше там с изолация все някак нещата щяха да се подобрят. Работата е там, че и отвън шума е в повече. Като се натиска газта леко е добре, но натиснеш ли рязко газта до към 3-4 оборота на 1-ва и става доста шумно.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 9.02.2011
Пол: Мъж

Re: Шумна кола

Мнение от Promager » 25 Апр 2014, 21:51

И при мен е така - М43 1,8. Като работи на място - бива, но като тръгна, отвън е шумна. След махането на катализатора май стана така, независимо, че на негово място сложих ново гърне. Няколко пъти ходих да й гледат тръбите и гърнетата и всичко си е наред ... Наистина е много дразнещо това шумене.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Шумна кола

Мнение от ares2 » 26 Апр 2014, 9:00

слагат малки резонатори .. от там идва проблема..
ако се сложи по голям би трябвало да замлъкне.. след това още едно гърне.. и тогава крайното :smoke:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Re: Шумна кола

Мнение от alexcivic » 26 Апр 2014, 21:29

има си заместител на катализатора за тоя мотор външно е 1:1 с оригиналния,в един сервиз в пловдив попаднах на такъв 130лв. не съм купувал и монтирал защото си намерих от 320д метален кат-заместител,предстои ми монтаж с изграждане на изцяло нова генерация но засега и аз съм много дразнещо шумен :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Шумна кола

Мнение от ares2 » 27 Апр 2014, 7:44

alexcivic написа:има си заместител на катализатора за тоя мотор външно е 1:1 с оригиналния,в един сервиз в пловдив попаднах на такъв 130лв. не съм купувал и монтирал защото си намерих от 320д метален кат-заместител,предстои ми монтаж с изграждане на изцяло нова генерация но засега и аз съм много дразнещо шумен :lol:

сподели повече колега за този от 320д?
покажи една снимка..
ако това ще накара ИС ми да замлъкне и аз бих сложил
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Шумна кола

Мнение от bavaromobila » 27 Апр 2014, 16:39

Колеги тъй като звука идва от предната част на колата (около двигателя) нещо започнах да се съмнявам в гарнитурата на колектора от към двигателя. Все си мисля, че не е нормално да е толкова шумна тази кола. Карал съм всякакви малки и шумни коли и при тях го няма този звук. Просто не е нормално с чисто нова генерация да е шумна колата.....
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Шумна кола

Мнение от ares2 » 27 Апр 2014, 18:57

може да се провери за тези гарнитури .. загледаи я внимателно и ще видиш . при мен ги сложих чисто нови и тази долу след пелетния колектор към тръбите назад, и онази на главата... оправия няма..
проблема е в малкия резонатор в началото според мен..
сега ще го сменям явно..
има едни много дълги .. каза ми един маистор че с тях щяло да стане..
все пак другите ги слагат на някакви коли със малки мотори.. знам ли
.. 4 цилиндровия мотор ми се струва по шумен от 6..
палил съм и ИС а без колектор и М50 .. е този шум от ИС -а го нямаше никъде.. квартала се беше събрал да гледа
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Шумна кола

Мнение от bavaromobila » 22 Май 2014, 20:12

Малко да съживя темата.
Значи в средата съм с чисто ново средно гърне (най-дългата база, която имаха) уж 2-ма майстори вече ми казаха, че е доста хубаво. Хубаво...хубаво... ама дрънчи в средата незнайно защо. Искам да попитам дали ако сложа и един резонатор до него нещата ще се променят и ще изчезне този дрънчащ звук?!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.02.2012
Пол: Мъж
Кара: E36 316i compact

Re: Шумна кола

Мнение от Infinite » 22 Май 2014, 23:04

IS-ката вари я, печи я все си вади страннен звук. С една торба пари вложени в генерация (колектори, гърнета и тн) става по-поносим, но с 100-200 лв. си остава дрънчаща, креслива.
Без Провокация Няма Прогрес !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Шумна кола

Мнение от bavaromobila » 23 Май 2014, 11:30

Зависи, това че тук сме свикнали да дрънчат така не значи, че колата така е излязла от завода. Чувал съм няколко ИС-ки, които си звучат съвсем нормално и тихо. Общо взето май като се махне катализатора тогава става кашата. Затова идеята ми е да сложа и един резонатор до средното гърне, та да видя резултата.
Ако искаш нещо да е като хората, то почти винаги ти трябват доста пари.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: пазарджик

Re: Шумна кола

Мнение от E36 320i » 27 Май 2014, 19:21

дразнещия шум на ИС идва от самия изпускателен колектор,по-спортен е от колектор на м40 примерно,тънкостенен е,по-дълги рънери и от там идва по-големия шум,при мен се получи подобно нещо на м50 мотор като сложих изпускателен колектор от М5 е34,коренно се промени звука на колата...
По-добре корем от бира,от колкото гърбица от работа!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Шумна кола

Мнение от bavaromobila » 27 Май 2014, 19:50

И аз стигнах май до това заключение. Но какво е решението? Само не предлагайте ''спортни'' колектори, защото вече десетки пъти се убеждавам, че по генерацията се слагат или истински неща или не се пипа :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Шумна кола

Мнение от M10 » 27 Май 2014, 20:52

Чугунен от м40 :mhihi: :mhihi:
По-истински от оригиналния колектор няма да намериш, забрави за тънки китайчета.
Освен да го увиеш с термолента и колкото помогне това е.

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook