Проблем с охладителна система

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Проблем с охладителна система

Мнение от kokala » 31 Юли 2023, 20:30

Здравейте.
Малко съдействие ми трябва. Мотора е м43 с ел перка, веднъж загря на климатик и изби системата. Оправих я, втори път на климатик загря, пак изби. Трети път без клима загря и изби. Направи ми впечатление, че ел перката като работи колата от скоро в рамките на 20-30 мин се включва, след това не. Смених я, днес в жегите на клима не мръдна стрелката. Сега вечерта с леко каране пак вдигна градусите, перката не включва. Къде да търся проблема, датчик, реле за перката...? Термостата е нов.
Изображение Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: Проблем с охладителна система

Мнение от Yanko Petrov » 01 Авг 2023, 4:21

Най-вероятно датчика в радиатора ти е повреден. На климатик не загрява, защото със всяко включване на компресора се включва и перката на първа степен. Странно ми е как обаче със старата перка ти е прегряла на климатик. Да речем, че старата перка е била повредена, т.е. имал си хем повреден датчик, хем повредена перка (изгоряла първа степен). Тогава обаче би трябвало да не ти работи климатикът :dunno:

Колкото и грубо да звучи, едно бутонче вътре в купето за аварийно включване на перката (кеф ти на първа, кеф ти на втора степен) никак не е излишно. Разбира се свързано с кабелите на датчика, а не директно за акумулатора :!:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i touring '96

Re: Проблем с охладителна система

Мнение от grayscale » 01 Авг 2023, 15:41

Наистина, вероятно първа степен на перката липсва (изгоряло съпротивление), съответно включва чак втора, може би късно и не успява да смогне всеки път. Евентуално и да е комбинирано с позапушен радиатор и/или втъкнати боклуци между климатичния и водния.
Добре е да видиш и дали пък и не понадува...

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 1.01.2019
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46, 2001г, седан, бензин , 105к.с.

Re: Проблем с охладителна система

Мнение от red_gendo » 04 Авг 2023, 17:02

Здравейте , зачетох се в тази тема защото и аз имам схофен проблем и ако някой има идея какво да проверя ще съм благодарен. \nКолата е е46 105кс. 2001г. Преди 2 седмици се спука разширителен съд. Търсих друг но намерих в морга различен модел с една тръба отстрани. Затапих я , сложих го и си работеше без ядове 1 седмица. Вчера бях на макс с климатика и както работеше тапата се изби и водата изтече . ок . тапата я залепих с поксипол ....не мърдааааа .... ! обаче , сега загрява и влиза в червена зона. Вентилатора не се включва , включва се само ако пусна климатика . вдигат се оборотите тогава на колата. Филтъра на купето 3 години не е сменян. Бушоните са ок макар че някои бяха доста горещи ...хммм . Таралеж не съм сменял никога. Има газова . сега не иска да пеехвърли на газ стои оранжева лампа. На диагностностика дава грешка P0304 - свещ на 4ти цилиндър . Не съм я проверявал още.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Проблем с охладителна система

Мнение от nickstorm » 12 Авг 2023, 21:38

Възможен проблем с капачката на разширителния съд? :dunno:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook