Проблем Спирачки !!!

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 22.02.2004
Местоположение: USA,DETROIT

Проблем Спирачки !!!

Мнение от kminev » 07 Сеп 2004, 2:18

Имам проблем с спирачките , когато натисна педала и ми вибрира цялата предница също така усещам леко тресене в/у педала при спиране. Когато нацепа яко спирачки никога не се влачат гумите спира бавно , и вече преди да спре окончателно се усеща как спираяките затягат и отпускат (точно като натискаш спирачка на колело с криви капли)
Та аз се съмнявах да не криви дискове и бях 100% сигорен че е това причината , и онзи ден разглобих спирачните мачинки и махнах накладките да видя как са имат 5-6 мм все още доста живот равномерно износени , проверих диска за ръбчета и т.н знам че не може да се провери дали е крив така на ръка просто , но просто където и да погледнеш нищо нередно няма.
След което сглобих всичко накладки машинки и т.н. изпробвах колада никакав проблем спираше ковеше спирачки нямаше никакви вибраций никакво тресене така около 5-6 км и после пак почна постепенно да се влушава до предишното положение.

Ако има някои да ми сподели ще съм му много благодарен , съмнявам се дали да не е някое цилиндарче да не бута да запецва или пък машинките да не са редовни , за мене диска не е щом се оправи за малко аз няма как да съм го изправил да е прав за 5 км !!!Друго искам само да спомена че колата е с АБС 4 блокиращи колела дали пък абс не е нямам си и на идея споделяите.

100Х :cry: Благодаря ви предварително.
www.bmwpowerbg.tk
ALL HOLIGAN CARS

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 22.02.2004
Местоположение: USA,DETROIT

Мнение от kminev » 08 Сеп 2004, 18:33

Никой ли не може да помогне малко. :(
www.bmwpowerbg.tk
ALL HOLIGAN CARS

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от vaskoto1 » 08 Сеп 2004, 20:11

почисти хубаво от ръжда повърхноста на която диска ляга върху главината-случвало ми се е-ръждата като се отлюспи и ефекта е като от крив диск защото болтовете се самонатягат по време на движение.
вземи чук и добре изчукай всичката ръжда отвътре.

E34 Маниак
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 17.12.2003
Местоположение: Plovdiv

Мнение от Georgi » 09 Сеп 2004, 20:31

Проблема може да е от много неща.Първо провери дали нямаш крива гума или джанта.После дали не са ти криви дисковете.Въэможно е също да е от лоши накладки.Обикновенно фалшивите такива при определена температура замазват диска и започва да тръпне от което започват вибрации.И не на последно място състоянието на цялото предно окачване-разбити тампони,шарнири и т.н.Трябва да елиминираш въэможните причини една по една и ще стигнеш до истинската.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 29.07.2003
Местоположение: София
Мечтае да кара: E46 M3

Мнение от Kriso » 14 Сеп 2004, 21:58

Когато нацепа яко спирачки никога не се влачат гумите спира бавно

Обезвъздушавал ли си спирачките?
BMW - The king of the route.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1956
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 1985 BMW E30 M10B18

Мнение от ivantchoG » 15 Сеп 2004, 9:03

При мене буталото е едно, а самия апарат се движи по щифтове /за да притискат и двете накладки/. Ако щифтовете клеясат се получава като твоя случай - натиска само едната от накладките, колата не може "да завлачи" гумите, и, не знам защо, педалът вибрира /огъване и изправяне на дисковете или нещо друго/. Ако твоя проблем е отскоро, е нормално накладките да са износени еднакво /все пак те не се износват бързо/. Можеш да свалиш само гумите и да видиш като се натиска педала, дали И ДВЕТЕ накладки опират на диска едновременно. Ако едната закъснява, или въобще не се движи - това е причината.

Успех

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 15 Сеп 2004, 18:27

не. криви са ти дисковете. изкривяването (runoff) е 1-2мм - достатъчно да пулсира като натиснеш, но недостатъчно да го видиш.

дай ги да ти ги престържат ако не са много тънки (всеки диск си има сервизна дебелина), ако не- купувай нови.

и като спираш рязко или дълго, не дръж педала натиснат като спреш- това е основния начин да си изкривиш дисковете
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 22.02.2004
Местоположение: USA,DETROIT

Мнение от kminev » 16 Сеп 2004, 22:42

Мерси много на всички за съветите , тези дни ще обезвъздуша спирачките защото мисля че е това причината от време на време като натисна спирачка някое от задните к0олела ми блокира и завлача за момент друго което е като дам газ на неотрална скорост няколко пати в движение след което натисна спирачката нямам никакъв проблем спира без никакви вибрации незнам доста е объркващо ще опитам и с отстраняване на раждата че има доста по задните барабани и предните машинки диска изглежда чист сравнително но и него ще пипна , благодяря мн за помоща на всички :)))

100х
www.bmwpowerbg.tk
ALL HOLIGAN CARS

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook