Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 27 Окт 2021, 7:07

Както коментирахме в другата тема за боядисването, за мен цената не е фактор номер 1. Важното е като я закараш някъде, толкова добре да боядисат, че да не можеш да разпознаеш дали е пребоядисван детайла, нито като цвят, нито като грапавост на фона на останалото купе. Затова и 350лв на детайл да дадеш, ще знаеш за какво ги даваш.

Скоро гледах една кола, с влизането в помещението, където беше, виждам трагично боядисана задница, цветът беше уцелен, но релефът издаваше. Скъпа кола, боядисана с краката.... Я марш от тука. Само защото бях бил път я покарах и разгледах нататък. Разбира се и нататък по линията дефекти, каквото и боядисването, такова останалото състояние - резонанс и тресене след ускорение, сълзящи гарнитури и т.н. Собственикът без дори да съм го питал ми каза, че не свалял и лев :lol:
Психично болни хора - пълно е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 27 Окт 2021, 9:33

Очаквате ли да се повишават цените на нашите коли? Зачетох се в темата за цените на колите втора употреба и влязох да разгледам в немското мобиле...аналогична кола на мойта (година, мотор, екстри, пробег) е средно 2.5-3к евра отгоре на цената, която аз платих за мойта.

Аз понеже съм карантиниран като контактен от няколко дни, мисля днес ако ме пусне мързела да почистя и намажа всички гумени уплътнения, да намажа пластмасите при двигателя и да изчистя няколко местенца, които са пропуснали в детайлинг студиото и сега ми вадят очите :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 27 Окт 2021, 11:17

Фаровете не са сваляни само са донаместени по бронята. Днес като гледах на слънце задния капак не е толкова зле. Т.е. за да го видиш трябва тенденциозно да гледаш това нещо т.е. да търсиш че има разлика и то само под определен ъгъл. Ами де да им ги знам цветовете нали по номера уж ги правят. От друг бояджия обаче съм чувал, че като боядисва детайл винаги преливал и в съседния. А гумените уплътнения мазах с един разтвор уж специален за тази работа чак кой знае какво не стана. Цените са божа работа. Нали виждаш , че точно тези коли не се харчат като топъл хляб. Гледам такава в Мобиле имаше по едно време цена 26000бв. сага я качил на 28000. Но от автокъща можеш як таралеж в гащите да си сложиш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 27 Окт 2021, 13:30

Аз гледам е85 ръчка 3.0 има една за 15900, човекът и бая добавки дава, хардтоп, джанти и т.н. Друга имаше на един познат, пак същите параметри, седя месеци и пак някъде за толкова се продаде, само че беше автомат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 27 Окт 2021, 17:08

Ето каква я свърших днес: почистване на всички гумени уплътнения на тавана, вратите и прозорците, подхранване на всички изброени, забърсване на прахта от двигателя и освежаване на пластмасите покрай него. Много доволен, изчистих още няколко местенца, които бяха пропуснати и като започнах да ги чистя разбрах защо :mhihi:
За почистване използвах разреден Bilt Hamber Surfex HD, за подхранване на уплътненията и освежаване на пластмасите Koch Chemie Pss Plast Star
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 28 Окт 2021, 8:41

Има ли някаква особеност ако трябва да си заредя акумулатора? В смисъл мога ли да го сваля от колата или трябва на място да се зарежда? Ако се свали нещо губи ли се памет на уреди и данни? Както и предполагах от седенето нещо ми се струва че се колебае сутрин. Гумените уплътнения си почистил, а да питам механичните части на сгъваемия таван нещо там смазва ли? Забравих какъв препарат ползвах, уж пишеше, че е за поддръжка на гумени уплътнения. Колкото по студено толкова по не се забелязва сутрешното колебание на двигателя, даже почти не се усеща. Аз защото си го знам и гледам за него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 28 Окт 2021, 9:24

На няколко места четох, че не е необходимо да се смазват тия механизми освен ако не живееш някъде в много прашен район и постоянно да си играеш с тавана.
Реално тези механизми винаги са затворени и нямат достъп с външна среда, та не би трябвало да се замърсяват. Моите лично работят супер мазно и поне към момента няма да ги пипам.

За зареждането мисля, че най-правилно е да се ползват изводите при двигателя. Като ми дойде СТЕК-а аз ще използвам тях
Новите коли не обичат да им се свалят акумулаторите за щяло и нещяло
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 28 Окт 2021, 15:01

Изводи при двигателя ли? Хм... не съм обръщал внимание там на нещо такова. Нали акумулатора е в багажника. Това при двигателя да не е за подаване на ток?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 28 Окт 2021, 15:03

Зарежда се само и единствено през изводите в двигателния отсек.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 28 Окт 2021, 15:37

bonchef написа:Изводи при двигателя ли? Хм... не съм обръщал внимание там на нещо такова. Нали акумулатора е в багажника. Това при двигателя да не е за подаване на ток?


За всичко свързано с акумулатора се ползват: даване на ток, взимане на ток, зареждане :bchug:
Има цяла страница в упътването за тези процедури :bchug:

Eто линкове към ръководство за експлоатация и интересно ръководство за ремонт от BMW North America, 7000 страници за ремонт на почти всичко :bchug:
Owner's Manual: https://we.tl/t-HBlftqIslk
Workshop Manual: https://we.tl/t-FCpj1RkfuI
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 29 Окт 2021, 9:11

Тази сутрин хукнах по тъмно. И след известно време ми светна жълт триъгълник със снежинка по средата и кратък звуков сигнал , след това угасна и така няколко пъти по време на пътуването. Няма записани съобщения нещо за проверка. Не можах да разбера за какво е. Нещо с околната температура на въздуха ли е това? Тази кола имала автоматични къси и дълги светлини и това не знаех. Обаче нещо моите фарове много нагоре ми се струва , че бият. Дори като съм на къси пак се убиват да ми светят , като мислят , че съм на дълги. Дон Диего , като светнеш дълги светлини нощем на какво ниво спрямо пътя примерно ти осветяват тези светлини? Нещо моите дълги бият да не казвам ама на далечина 60 м пред колата и те удрят амен амен по короните на дърветата. Май това не трябва да е така. От самата кола нещо ще търся май на лоста на мигачите има бутонче да ги смъкнеш надолу , както това е при другите коли. На мерцедеса май съм ги вдигнал максимално нагоре и пак си удрят в пътя. Хм........

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 29 Окт 2021, 9:15

ако с фаровете всичко е наред от към монтаж и закрепване и предницата не е крива от удар или нещо друго, корекцията се прави от пластмасови винтове на самите фарове - по един за хоризонт и вертикала. Регулиране само на стенд. На око никога няма да стане добре и е опасно и незаконно да се кара с такива фарове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 29 Окт 2021, 10:02

И моите светят сякаш в небето :dunno: , но на пътя светлината е идеална + че са активни и завиват с волана
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 29 Окт 2021, 10:22

Мда.....май ще трябва да запиша час в БМВ Русе. Майстора нещо май ги е местил напред назад да напасне по бронята. Идва колата, гледам смъкнал предния капак под нивото на фаровете. Викам що така бе човек я върне капака на нивото на фаровете. Днес чета от брошурите дето прати Дон Диего , че фабрично капака при фаровете трябва да е по ниско. Поне аз така го разтълкувах. 0,7мм плюс , минус 1 мм. Левия фар го е местил надясно....... И така. Затова Дон Диего ли писа , че два дни намествал бронята. От пръв поглед не личи ама като загледам на това място не е по конец. Хм.... бутне ли се веднъж....... Прочетох за този символ триъгълника със снежинката . Излизал когато околната температура паднела под +3 градуса , един вид да караш внимателно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от damian2112 » 29 Окт 2021, 10:41

Триъгълника със снежинка те информира, че темепературата навън е паднала на 3 градуса и следва да караш по-внимателно. Мисля, че всички BMW-та я имат тази сигнализация.

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook