Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 28 Ное 2021, 18:58

От изчетеното и след кратка дискусия с Ivo-G, оставах с впечатление, че при N52 го няма този проблем. Според някакъв бюлетин от БМВ след 2007 започват да слагат диса клапи с метална ос, която е доста по-здрава и няма как да разбие зъбните колела :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от TheFreeRider » 28 Ное 2021, 19:31

Двата читави варианта според мен са оригинална нова от Германия (гледам по сайтовете са 230 евро в момента или ако не е спешно може да се изчака онлайн намалението в мкар, което пускат на всеки няколко месеца и всичко е 20-30% надолу, т.е. колкото нормално си струват частите.
Другият вариант е ремонтен комплект от ebay с алуминиева ос и лопатка. Това е по-бюджетния вариант, но съм чел по чужди форуми, че е ок.
Моята диса още е читава, но съм мислил по въпроса и стигнах до тези варианти.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 28 Ное 2021, 21:07

TheFreeRider написа:Двата читави варианта според мен са оригинална нова от Германия (гледам по сайтовете са 230 евро в момента или ако не е спешно може да се изчака онлайн намалението в мкар, което пускат на всеки няколко месеца и всичко е 20-30% надолу, т.е. колкото нормално си струват частите.
Другият вариант е ремонтен комплект от ebay с алуминиева ос и лопатка. Това е по-бюджетния вариант, но съм чел по чужди форуми, че е ок.
Моята диса още е читава, но съм мислил по въпроса и стигнах до тези варианти.

Ще следя онлайн от мкар. Щом пускат такива намаления, все ще хвана някое допреди другото лято.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 28 Ное 2021, 21:31

TheFreeRider написа:Другият вариант е ремонтен комплект от ebay с алуминиева ос и лопатка. Това е по-бюджетния вариант, но съм чел по чужди форуми, че е ок.

Гледах ги и тези варианти, но да слагам китайски ремонтни комплекти (защото всичко е китайско, така или иначе) не ми се стори добра идея, особено ако са метални. Ако нещо ще ми пада в мотора, предпочитам да е по-леко и пластмасово, вместо алуминиево. :roll:

Иначе това също ти е вариант, ако не ти се чака:

https://www.hubauer-shop.de/en/adjuster ... 44805.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 29 Ное 2021, 10:33

На N52 са поне две дали не бяха и три тези Диси клапи, но не съм сигурен за третата. Голямата мисля се демонтира по лесно , но малката , която е от вътрешната страна на всмукателния колектор е занимавка. Дано не бъркам голяма с малка, но инфо по въпроса с видео има много из нет-а. Само не знам как точно шуми за да ми е на внимание. При спряла кола на празен ход ли се чува това нещо и на какво прилича шума? Иначе цените да и аз това видях към 630 лв. бройката. От този Хубауер си поръчах уж стоп бъмпа за капака, ама още го чакам щото това била част "На поискване" или нещо подобно ми обясниха в писмото и щели да я изискат от централен склад в Германия. Най късно обаче средата на януари би следвало да е при мен. Както споменах и по рано нещо много голяма такса ми сложиха за пратката - 27 евро за зона без застраховка или обратното + 53 евро за голям пакет, а то е точно обратното т.е. пакета би трябвало да е около 20х20 см и да тежи под 1 кг. та тези 80 евро са ми някакви такси а стоката е 28 евро ебати. Как да е. А, и успях да си оправя дисплея. Оказа се едно болтче съм изтървал между двата корпуса на дисплея. Абе аз го чух като издрънка ама като не го намерих си помислих , че се е търкулнало някъде из колата, но то попаднало където не трябва. О сетих се. Като пишеш, че правиш ремонт заради горене на масло искам да попитам следното. Горенето на масло как ти се случва т.е. като караш нормално т.е. до 140 км в час до 3000 оборота ИЛИ държене на двигателя над тези обороти т.е. гори масло само като караш в границите на 3000-6500? При мен горенето на масло се случва само като държа двигателя над 3000 оборота и то продължително. Ако карам до 140 км в час което е около 2500 мисля не виждам да се променя индикатора за маслото. Но то и понякога този индикатор показва ту Мах. ту 5 мм под максимума. Чел съм че масло трябва да се долее когато колата ти каже , че трябва да долееш 1л. и това се случвало когато индикатора покаже ,че маслото е на МИН.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 29 Ное 2021, 13:43

bonchef написа:...

Ами при мен течовете бяха по-големия проблем, а не толкова разхода на масло. Колата пушеше единствено при/след продължително спускане на скорост, което по принцип говори за гумички на клапаните, но и клапана на картерната ми беше доста зле и колектора беше пълен с масло, та решихме да почнем първо с него и да видим какво ще стане. Майстора ми каза, че според BMW този клапан е консуматив и трябвало да се сменя на 60хил.км. Дали е така не знам, но съм склонен да вярвам.

Имай предвид, че тези коли си горят масло при продължително магистрално каране с високи скорости/обороти по принцип, така че това което описваш е горе долу нормално, особено ако караш с по-тънко масло. Аз го нямам като проблем, защото дори и да карам по магистрала (което е рядкост с тази кола), не карам с повече от 120-130 заради шума и кофти возията.

За доливането си прав по принцип - на теория като ти светне лампата, би трябвало да долееш 1л. и да си на макс.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 29 Ное 2021, 13:55

Ivo-G написа:Майстора ми каза, че според BMW този клапан е консуматив и трябвало да се сменя на 60хил.км. .

За дизеловите с турбо, със сигурност... За бензиновите не знам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 29 Ное 2021, 14:42

Аха, разбрах. Клапан за картерната вентилация се сменя на пробег поне това съм чел. При по новите коли т.е. след 2010 мисля, този клапан е интегриран в капака на клапаните и струва към 500лв, но мисля, че позволява и по голям пробег 120 000 км. Направих нов опит на ръчната смяна на скоростите. Амиии....има нещо, като междинна газ ама е толкова минимално, че даже не съм сигурен дали не си въобразявам. Буквално е един кратък "импулс". Колата обаче се преобразява ,аз досега все си виках, абе 200 коня ама нещо много уморени ми се виждаха. В спорт режима когато оборотите на падат надолу тези коне се усещат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 29 Ное 2021, 20:43

Аз си намерих малка отстъпка и поръчах оригиналната диса за 525лв. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 01 Дек 2021, 18:06

Най-накрая дойде зимния сет гуми с джанти ама...неприятна изненада. Като ходих да взимам колата хич не ги и гледах, само видях че са китайчета с много грайфер и джантите не са ОЕМ. Е да де ама и годинките им са много...дот **11 :ranting: И немците се научиха на цигански номера - да карат със стари китайски гуми :banghead:

Много се замислям дали да купя 4ка нови зимни или наистина да зазимя колата и да не я изкарвам изобщо следващите 3-4 месеца :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 02 Дек 2021, 9:01

Don_Diego написа:да зазимя колата и да не я изкарвам изобщо следващите 3-4 месеца :dunno:

:lalala: :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 02 Дек 2021, 9:41

По скоро зимата не са я карали затова и такива гуми без претенции са си оставили. Аз не съм ги сменял гумите но при първия сняг 3 см едвам вкарах колата в гаража. Добре че е автоматика и без да пипам педалите успях. Зимни гуми имам обаче при широчина 225 това нещо едва ли ще е много от полза. С другата кола, която също е задно даже с 205 е голяма мъка и много внимавам. Тази е ниска и да карам по сняг едва ли ще опитам. Чудя се дали да не купя 16- ки джанти и някакви по тесни гуми. На 16 цола мисля 195 е възможно най тясната гума. От друга страна 4 почти нови зимни гуми ще трябва метна някъде на камарата. Ще мисля малко. Гумаджиите като ти монтират , демонтират гумите възможността да ти надерат джантите не е малка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 02 Дек 2021, 13:29

16цола не се събират на Е89 мисля :dunno:

225 не е толкова широка гума, на Е39та съм с такава ширина и с новите гуми гази като танк (макар още да не е имало голям сняг). Миналата година където спирах с Мерцедеса на 245 ширина, 39ката минаваше на парад с 225 на 4 години и некадърния ми брат зад волана :mhihi:

Ще икономисам от нови зимни гуми сега и ще взема нови летни, че задните са на финала вече (точно 4мм). През зимата 2 задни, на пролет или в началото на лятото 2 предни :driving:
И без това и 8цата трябва да я раздвижвам през зимата, та по-добре лятната кола да почива
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 02 Дек 2021, 13:44

Don_Diego написа:И немците се научиха на цигански номера - да карат със стари китайски гуми :banghead:

Толкова и са я карали... Най-вероятно са купили един комплект, колкото да има нещо за всеки случай и са ги слагали 2-3 пъти за 10г.

Аз зимни гуми/джанти изобщо нямам за тази кола. Като е хубаво времето изкарвам чат-пат, но в кофти време гледам да не карам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 02 Дек 2021, 14:13

Ей вярно. Хич не ми дойде на ума, че може 16-ки да не влязат. Бах.....225 върви зимата казваш, хм... Ами моите 205 бяха Гиславед уж не лоши гуми, ама много много внимавам как карам зимата. Тези дето ми даде предния собственик на БМВ- то гледам че имат грайфер и мисля бяха Корморан трябва да им погледна ДОТ-а. Следващия път като купувам за мерцедеса съм решил да взема за отзад две скъпи да речем Мишелин или Континентал или нещо от този сорт. Да не би да съм ударил нещо на ментаци и проблема да е в гумите. Като помня преди години имах една жигула и с едни Виденки и то изтрити как вървеше чак не е истина.

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook