М8 и има ли то почва у нас???

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Ст. Загора
Пол: Мъж
Кара: Х5 Е70 3.0si

Мнение от Racing_1 » 12 Юни 2003, 17:56

Из студентски град се разкарва едно 850Csi с регистрация РА.Страшен звяр е трябва да се види на живо.Кучето доста го настъпва.Не знам къде ще му края с гумите но щом си е купил подобен звяр определено има кинти за подръжка :shock: :shock: :shock:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 961
Регистриран на: 24.10.2002
Пол: Мъж

Мнение от [FF]GODFLESH » 15 Юни 2003, 16:11

Пред наща :puke: полиция има едно конфискувано 850.Всяка сутрин се дразня като ходя на даскало :maad:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 11.02.2003
Местоположение: Варна

Мнение от Vectron » 17 Юни 2003, 11:54

явно не всички ЯКИ коли в тази държава са със номер започващ със С

е колега ти маитап ли си направи,тъка във Варна има мноого опасни коли,само на брои са по-малко отколкото във София,миналата година Нафтекс си регистрираха Бентли Арнаж новичко В4701-доста непретенцозно!Това е само една от многото.....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 26 Авг 2003, 16:11

м8 няма. 850csi е "м" версията, но немците умишлено не са я нарекли "м" поради тежката предница и нискооборотния v-12.

колата изглежда страшно, но е много тежка и не е особено бърза (по-бавна е от е39 м5 и е46 м3) и има много слаба надеждност. скоростната кутия е слаба и хода на лоста е дълъг и непрецизен което го прави труден за "спортно" каране. "лукс" е ключовата дума тука.

да не говориме че едно време бяха безбожно скъпи.

въпросната кола е това за 8ма серия което е 4.6is за х5 серията. м- детайли, но не съвсем "м" :)

алекс
трабант 601с

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 26 Авг 2003, 19:25

alx написа:нискооборотния v-12.

Не мисля, че двигателя е по-ниско оборотен от останалите расови спортни представители на //М... все пак говорим за 12 цилиндров мотор, неможем да го сравняваме с острилка от японска книжарница..
Това е един от най-великолепните двигатели произвеждани някога..

alx написа: не е особено бърза

хахах
alx написа: и има много слаба надеждност.

мале мале да не те види Роската, че жив на кол ще те набоде ...
alx написа: скоростната кутия е слаба и хода на лоста е дълъг и непрецизен което го прави труден за "спортно" каране.

още една велика глупост ... пич ти някога сядал ли си в такъв автомобил и не дай си Боже да си го карал ..?! Всъщност на фона на всичките написани неща по друг начин трябва да си формулирам въпроса - ти въобще виждал ли си 850CSi за повече от 5мин?

Това е един от най-брилянтните автомобили произвеждани от BMW...Един път чуеш ли това V12 оставаш омаен завинаги! Един път покараш ли го ... сънуваш го с месеци!
Не се обиждай, но охарактеризира един култов автомобил като, тромав, нискооборотен, слабонадежден, със слаба скоростна кутия, непрецизен лост за скорости и самия автомобил труден за "спортно" каране, въпреки, че е чисто спортен автомобил... Неможеш да караш с 300 или да "метеш" всеки завой, на която си поискаш предавка ли? Звучи несериозно..

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 26 Авг 2003, 20:38

turturelo, разбирам че си фен на тази кола и всичко което казваш сигурно е вярно за тебе- всичко зависи от това с какъв аршин мериш. аз примерно съм фен на додж вайпър и въпреки че е много оплют (предимно от хора които никога не са го карали) и има много недостатъци, за мене е наи-готината кола :) иди после ми обясняваи че бил нискооборотен, прегрявал като змеи, бил сглобен като в час по трудово, отоплението му имало 2 положения- горещо и ледено студено... и тн. така че- напълно те разбирам :)

като си говориме за 850csi -

във моята книга една кола която тежи повече от 2 тона, има 0.83g сцепление и се набира 0-100 за 5.8 секунди и има 6400 червена линия не се класира за спортна... луксозен аутобан-крузер- да :) но спортна- не точно. ако беше спортна бмв щяха да я нарекат м8. не са :) причината е в баланса- v12-a просто е много тежък и не дава характерния за "м" баланс на шасито. поради същата причина няма и м7 базирано на 750 :)

за надеждноста, хода на лоста за скоростите, спирачките и тн- сравнено със колите които караме- разбира се че ще са върховни. но не забравяй за пазара към които е ориентирана тази кола- като почнеме да си говориме за $120к коли и ми идват на акъл доста коли от онова време който се набират, спират и се "усещат" много по-добре... това разбира се не значи че преди 5-6 години 850csi не ми беше колата мечта и не бях изчел всички форуми за нея... :) затова и знам за проблемите и недостатъците и...

иначе съм съгласен че колата звучи и изглежда страшно. но не я слагай в клас за който няма характеристики ... нито някога е била смятана за него.

а за виждането, качването, карането и личния опит, това е друга тема...

относно обиждането- защо да се обиждам. дошли сме тука да си лафиме и обменяме информация за нещо което всичките ни интересува. няма лошо в това да не сме съгласни едни с други- нали така ужким научаваме повече :)

алекс
трабант 601с

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 28 Авг 2003, 17:11

alx написа: всичко зависи от това с какъв аршин мериш.


Това определено винаги е в сила!

alx написа: като си говориме за 850csi - .



Поправи ме ако греша, но на остналите представители от //М сериите на колко влиза в червен сектор оборотомера? Изключваме hi-tech Е46 М3 и Е39 М5?! Всички останали представители са на около тези обороти, а тях предполагам приемаш за спортни автомобили? По въпроса с наричането на автомобила М8 или 850CSi, според мен проблема не е в двигателя, на който така или иначе пише МPower (по ясно от това тури му пепел), въпроса опира до неща, които едва ли някога ще разберем - като вътрешно фирмени... Примерно защо навремето 635CSi се водеше М6 в някой страни?


Имам приятел, които притежава такава ... при правилна поддръжка и редовно посещение на ДаруКар и тръскане на баснословни суми за части ... не е създавала проблеми! ;)

Разработва двигатели и хотели
Аватар
Мнения: 1699
Регистриран на: 6.06.2003
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: M3 s54 , e23 745i ,e36 328, M3 s38
Мечтае да кара: отново м3 е30 :)

Мнение от BESSNIA » 29 Авг 2003, 12:46

Имам един познат които тварди че Годжи от шоуто на слави има М635csi (286 кс.) Знам че годжи има 6-ца но незнам с какав двигател. А преди около месец го видяхме с DA WOLF но караше Ауди А8. Та се чудех как моге да имаш М6(ако е виарно) и да караш А8. :dunno:

Sooooo many times
Аватар
Мнения: 2750
Регистриран на: 25.03.2003
Местоположение: Майна сити

Мнение от pAbLo » 29 Авг 2003, 14:00

BESSNIA написа:.....Та се чудех как моге да имаш М6(ако е вЯрно) и да караш А8. :dunno:

С ПАРИ как иначе 8) Човека си е фен МОЖЕ би,а А8то го кара за престиж :lol: :lol:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 29 Авг 2003, 15:13

turturelo,

явно твоя приятел е случил на добре сглобена 850... щото аз каквото съм виждал- жална ми е майка- особено електрически проблеми... ако знаеш що народ са пропищяли... и не ти говоря за "inspection 1" и "inspection 2" дето компютъра те юрка да ходиш да се ръсиш във сервиза... говория за всеки месец за проблеми, не поради липса на поддръжка а проблеми- неща просто се чупят и горят...

ма коли разни. да си я кара със здраве :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Мдаааааааааааа??????

Мнение от KEVIN-30 » 30 Авг 2003, 0:47

Малък душевен ОРГАЗЪМ :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
http://mobile.de/SIDOAYHUK2Hyi9y4gd1N1M ... 97&top=62&
Изображение

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 30 Авг 2003, 7:25

BESSNIA написа:Имам един познат които тварди че Годжи от шоуто на слави има М635csi (286 кс.) Знам че годжи има 6-ца но незнам с какав двигател. А преди около месец го видяхме с DA WOLF но караше Ауди А8. Та се чудех как моге да имаш М6(ако е виарно) и да караш А8. :dunno:


Имаше наистина, но преди доста време ... мисля, че се продаваше .. Камен Воденичаров също е бил/е щастлив собственик на Е24 - едната от двете беше в доста окаяно състояние

ПсихопатVANIO
ПсихопатVANIO
Аватар
Мнения: 1219
Регистриран на: 16.06.2002
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: BMW - DARK SIDE OF THE FORCE
Мечтае да кара: BMW E24

Мнение от MadVanio » 01 Сеп 2003, 20:29

Не знам защо но винаги когато се заговори(пише) за спортни БМВ-та се споменава Е24, Просто ...няма думи с които един ентусиаст да опише това произведение на изкуството... :bowdown: М635CSI

FX Master
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: нафтата да става на пушек
Мечтае да кара: без да плаща
Детайли за колата: '95 E34 525 TDS Touring

Мнение от Deakon » 02 Сеп 2003, 8:30

MADVANIO написа: ...няма думи с които един ентусиаст да опише това произведение на изкуството... :bowdown: М635CSI

:yes: така си е ...
If you know about BMW, you either own one or want one.
Изображение

Предишна

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook