гледахте ли по ББЦ2 снощти ТопГеар

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 17.06.2004
Местоположение: Харлоу
Кара: E90 335d, F30 320d

гледахте ли по ББЦ2 снощти ТопГеар

Мнение от nikinenov » 02 Авг 2004, 16:45

оня педал направи тест на Х3 - тотално го оплю. Каза че въпреки че се движел по абсолютно гладък асфалт пак му тресяло, кокпита му бил направен от евтина пластмаса а пък като го завря в едно кално поле, в едни блата, Х3-то затъна и трябваше с трактор да го вадят. Та мисълта ми е карали ли сте такова или чували ли сте отзиви за него

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 02 Авг 2004, 17:40

Къде гледаш BBC2 - кабелна или сателитна?! ИСКАМ И АЗ!!!!
Аз съм карал карал X3 3.0i - имахме две служебни такива! Честно казано за интериора (особено таблото) съм съгласен ... Не бих казал, че тресе на гладък път, напротив има доста спортно поведение! В завой с висока скорост се държи добре, при рязко завиване или ситуации, в която всяка по-обикновена кола ще тръгне с вратите или ще изтърве мига DSC-то, но стои на пътя! Ако гумите са му високи (едното беше на 17" с гуми на 55), другото на 18" с на 45 ... високите се подгъват малко кофти ако го намъкнеш по-душмански ..
Като цяло има дух и е много приятен за каране.. На офф-роуд или в по-кофти пътни настилки несъм го пъхал.

Сега излиза Х3 2.0d, който ще е на доста "приемлива" цена заради неакцизния си мотор и се очаква да се "харчи" като топъл хляб!

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Мнение от Dimo » 02 Авг 2004, 18:24

Аз не искам BBC2, просто искам да гледам Top Gear :D :oops:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 17.06.2004
Местоположение: Харлоу
Кара: E90 335d, F30 320d

Мнение от nikinenov » 03 Авг 2004, 10:42

Аз съм в Англия затова имам възможност да го гледам :D . Подразни ме водещия с неговите убедителни коментари че нямало смисъл да се купува Х3, по добре Х5 който бил малко по скъп но вършел много повече работа или пък Рейндж Роувър - ха ха.
Както и да е Х3-то според него така или иначе запълвало една ниша на пазара където никой друг не е правил подобен автомобил. А и щом Туртурело казваш че се държи добре и е пъргав, сигурен съм че е така.
Иначе предаването си е гот, само че те са си англичани и са си пристрастни към английски марки коли та често плюят немските особенно нашата любима марка

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 03 Авг 2004, 12:09

Аз съм им голям фен ... карам и английска кола :D така, че съм един от тях :D :D В 99.9% от случайте съм съгласен с това, което казват и общо взето мисля, по същия начин .. Range Rover е невероятен автомобил .. голяма част от него е Х5... бутоните на седалките са 1 към 1 с Х5, задния капак е същия, според колегите от Дару Кар обаче е патент на Range Rover!
А британските автомобили са си британски автомобили ... готски са!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 17.06.2004
Местоположение: Харлоу
Кара: E90 335d, F30 320d

Мнение от nikinenov » 03 Авг 2004, 15:24

е кой съм аз че да споря с теб :D оня рейндж ровър дето го показаха си беше чисто офф роуд превозно средство - много дигнат, огромни гуми и т.н. абе голямо чудовище ама да ти кажа хич не приличаше на Х5. Може пък и аз да бъркам рейндж ровър и ланд ровър знам ли.
Както и да е англичаните с немците не могат да се сравняват по качество на автомобилите които произвеждат - напр Астон Мартин и Порше Карера ГТ - те ги сравняваха в едно предаване.
Стана май много офф топик - сори

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 04 Авг 2004, 16:01

Има много наследтво в Range Rover, от времето, когато беше собственост на BMW .. Моторите са еднакви (старите), но естествено са и доволно различни ..
Честно казано X5 си е скъп автомобил и едва ли ще ми се отдаде възможност да го забия в някоя кал да видя джип ли е или градско превозно средство за дупки .. Мога да извадя снимки от тест драйв с Jeep Wrangler 4.0i, наистина смея да твърдя, че си е доста проходим... бяхме го забили в едно мочурище, откъдето го извадихме дърпайки го с прицеп, съмнявам се честно казано X5 да мине от там .. :roll:

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Мнение от Dimo » 04 Авг 2004, 22:29

Ми то Х5 не е ли към категорията SUV, дето е за леко непроходими терени? :lol: Все пак който ще ходи в джунглата няма да ходи с Х5, а с Defender!

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 05 Авг 2004, 8:16

BMW откриха нов клас с X5 - SAV (Sport Activity Vehicle), противно на Sport Utility Vehicle (SUV) ... повече е игра на думи на маркетинг отдела на BMW, който м/у другото е гениален!

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Мнение от Dimo » 05 Авг 2004, 11:40

Значи правилно съм си спомнил, ама не било SUV, a SAV! Thanks! :wink:

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 06 Авг 2004, 19:30

Абе всеки си има мнение и в тази светлина твърдя,че пича дето обича да филосоФства и да върти коли на живо по BBC2 прави грешка с това си изказване - X3 е създаден за хора с по-скромни възможности - какво значи,че следващия модел е малко по-скъп,но си заслужава ?? Та той е 2 пъти по-скъп !! Относно системата на задвижване - в немската преса пък се изписаха доста материали относно интелигентната система за задвижване на 4-те колела - била великолепна ! Аз съм гледал и имам в PC-то доста тестове на въпросното предаване и от друга страна вече 14 година чета и следя немската преса и по-точно Auto Bild и моето мнение е ,че англичаните са големи националисти и това им пречи до голяма степен да отразяват безпристрастно и обективно достойнствата и недостатаците на автомобилите,които изпитват в общия случай.Един пример : когато излизаха първите бройки Rover 75 от конвейрите,английската преса се "счупи" да пише колко супер автомобил са създали и лично аз имам тест в тяхно луксозно магазинно спиание срещу "новата" тогава 5-та серия (Е39) и най-странното беше (странно меко казано),че почти нямаше показател в който английския автомобил да не превъзхожда убедително немския! Да ама не - беше казал преди години небезизвестния Петко Бочаров :-) Сравнение може да се направи,но просто Е39-та печели убедително и това не е само мое мнение.Ето това е само един пример за това до каква степен СПОРЕД МЕН може да се взима всяка тяхна приказка за "чиста монета".А достатъчно много статии се изписаха в немската преса за т.нар. гафове в тяхното автомобилостроене :wink:
Изображение

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 09 Авг 2004, 14:21

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=10833

найстина започва да ми става интересно какво ще стане ако го забием в някаква такава кал .. ?!

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook