CD changer (E38) - CD-ERROR - ИЗЧИСТЕН (РАБОТИ)

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

CD changer (E38) - CD-ERROR - ИЗЧИСТЕН (РАБОТИ)

Мнение от deank » 05 Дек 2009, 18:46

И шестте CD-та дават "CD-ERROR" и нищо не тръгва от чейнджъра (продавача е пропуснал да ми го спомене :) )

Та това може ли да се оправи или трябва да го сменям целия?

Пробвах записвани CD-R (650MB, 700MB, 800MB) и оригинални AudioCD - нищо не става - проверява и 6-те дека, компютъра ги разпознава и дотам.

Деян
Последна промяна deank на 06 Дек 2009, 16:22, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: CD changer (E38)

Мнение от cod-cdbp » 05 Дек 2009, 22:25

deank написа:И шестте CD-та дават "CD-ERROR" и нищо не тръгва от чейнджъра (продавача е пропуснал да ми го спомене :) )

Та това може ли да се оправи или трябва да го сменям целия?

Пробвах записвани CD-R (650MB, 700MB, 800MB) и оригинални AudioCD - нищо не става - проверява и 6-те дека, компютъра ги разпознава и дотам.

Деян


чистене на оптиката, ако не става казват че може да се усили интензитета на лазера, но личното ми мнение е че ще кара с усилен лазер само до време и после ще се наложи смяната му или на целия чейнджър
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: CD changer (E38)

Мнение от deank » 05 Дек 2009, 23:04

Значи както при нормалните CD-ROM плейъри... нали съм едно ИТ :) та се зачудих дали няма да мина метър :)

Мерси!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: CD changer (E38)

Мнение от cod-cdbp » 05 Дек 2009, 23:06

deank написа:Значи както при нормалните CD-ROM плейъри... нали съм едно ИТ :) та се зачудих дали няма да мина метър :)

Мерси!


е значи ме разбираш напълно :mhihi: :mhihi: :mhihi:
само че ако ръцете не ти треперят, си заслужава да се бръкне с памуче напоено със спирт под лупата, там да се изчистят огледалата
НО ТЕ ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ЧЕ АКО НЕ СИ СИГУРЕН В СЕБЕ СИ И НЕ СИ ГО ПРАВИЛ, Е ПО ДОБРЕ ДА НЕ ГО ПРАВИШ
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: CD changer (E38)

Мнение от deank » 06 Дек 2009, 9:13

Ами треперят малко, но ще се пробвам... То по-лошо няма как да стане :) След малко слизам с памука и спирта.

***

Не можах да видя къде е лещата... но пък за сметка на това намерих къде е мястото за SIM картата в багажника и я преместих там, да не стои в телефона в купето.

В разни английски форуми пишат, че 'потупват' чейнджъра и понякога тръгвал, но при мен не помогна.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: CD changer (E38)

Мнение от deank » 06 Дек 2009, 16:04

Понеже днес бях "претрупан" от работа :) реших да се пробвам все пак... За 2 минути го извадих от багажника, за още 5 го разглобих, за 2 минутки изчистих механизма (лещата така и не я видях, но пъхнах памуче в отвора от 5мм между движещата се част - в червено - и дъното), закачих го да тествам - и 6-те диска свирят (а някои от тях въобще не тръгват в другата ми кола понеже са супер надрани).

Много съм доволен :)

Изображение

На когото му дава "CD-ERROR" може да се пробва и самичък :)

Деян
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: CD changer (E38) - CD-ERROR - ИЗЧИСТЕН (РАБОТИ)

Мнение от 7BREYTON » 10 Дек 2009, 15:52

Яко. Готино е като стане така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 29.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46Ci

Re: CD changer (E38) - CD-ERROR - ИЗЧИСТЕН (РАБОТИ)

Мнение от toni2222 » 10 Дек 2009, 21:19

Колега при мен също дава CD ERROR на всички дискове,отидох при един маистор на техника той свали чейнджъра разглоби го и каза,че окото се е спекло от времето и е за смяна ,но нямало от къде да се намери.Незнам до колко да му вярвам и мисля да направя същата интервенциика като тебе ,само не разбрах куде трябва да почиста ,може ли малко пояснение.Мерси предварително! :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: CD changer (E38) - CD-ERROR - ИЗЧИСТЕН (РАБОТИ)

Мнение от deank » 10 Дек 2009, 21:30

След като го извадиш от багажника и му махнеш капака (и предния панел) трябва да видиш това, което е на снимката.

Аз го снимах със CD-то, но преди да почнеш да го разглобяваш задължително махни 'пълнителя' с 6те диска (да няма нищо вътре). Това, което съм оградил в червено е електрониката+лещата и ако пробваш с пръст можеш да я местиш леко в двете посоки (или да връткаш черното колелце, което е горе вляво над червения правоъгълник).

Аз взех едно голямо парче памук и го напоих със спирт - пъхнах го под движещия се механизъм (т.е. там където на снимката виждаш самото CD). С отвертката го набутах отдолу, мръднах механизма да мине през памука отдолу и после го извадих... После пак същото нещо (за всеки случай) в обратната посока.

После без да го сглобявам (само кабелчето на панела с EJECT бутона закачих) го закачих към захранването и към аудио-кабела и го пробвах. И внимавай със захранващия кабел, че без да искам почнах да го вкарвам наобратно и изгорих 3A бушона, който е в пластмасовата капачка на "плюса" на самия захранващ кабел.

Деян

п.п. Ако не се оправяш много-много - пиши ЛС и ще се разберем да го донесеш и за 30мин да го отворим и да видим дали ще се оправи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: CD changer (E38) - CD-ERROR - ИЗЧИСТЕН (РАБОТИ)

Мнение от cod-cdbp » 10 Дек 2009, 23:16

то за можене всеки може, само че внимавайте че не всички чейнджъри отвътре са еднакви...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 29.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46Ci

Re: CD changer (E38) - CD-ERROR - ИЗЧИСТЕН (РАБОТИ)

Мнение от toni2222 » 10 Дек 2009, 23:36

Добре колеги благодаря за съветите,утре ще пробвам и ще пиша дали съм успял!! :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Leipzig
Пол: Мъж
Кара: по Аутобан А14 и А9
Мечтае да кара: ALPINA B7 S Turbo Coupé E24

Re: CD changer (E38) - CD-ERROR - ИЗЧИСТЕН (РАБОТИ)

Мнение от Alpina_Johnnie » 10 Дек 2009, 23:53

deank написа:(продавача е пропуснал да ми го спомене :)


:paranoid:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: CD changer (E38) - CD-ERROR - ИЗЧИСТЕН (РАБОТИ)

Мнение от deank » 11 Дек 2009, 0:17

:) Е, аз не питах много-много :) Ти каза че всичко по ел.системите работи!

Важното е, че сега всичко е наред, нали :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 320
Регистриран на: 24.03.2006
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: F01 740d
Мечтае да кара: в насрещтното...

Re: CD changer (E38) - CD-ERROR - ИЗЧИСТЕН (РАБОТИ)

Мнение от Georgiev BMW » 16 Дек 2009, 2:58

И аз така си го оправям моя. На 6 месеца почва да не иска да ги чете и като почистя окото с памуче и спирт става като новичък.Не си правете труда да слагате от тия почистващите дискове дето ги предлагат те НЕ помагат :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Долна баня
Пол: Мъж
Кара: Х5
Мечтае да кара: BMW X6М

Re: CD changer (E38) - CD-ERROR - ИЗЧИСТЕН (РАБОТИ)

Мнение от huligana90 » 20 Юли 2011, 19:59

Момчета до сега това правих но нищо не стана.. свалих изчистих но пак пишеше error дали не ми е заминал changera ?

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook