BMW E31 840CI - Мнения

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от vvaskoo » 29 Май 2011, 21:01

Колеги , няма да влизам в много детайли но онзи ден спечелих една 840ка в иБей за долу горе без пари . Другата събота я вземам та интересно ми е какво мислите за 8ците ? Малко на сляпо я взех и като цяло чувам доста негативни мнения специално за 840 , бавни били ,тежки били не завивала и тн .Подръжката ми е ясно че няма да е от евтините (сравнено с Е46) И послено интересно ми е частите на 8цата съвместими ли са с тия на другите бмв-та ?
Изображение

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от uricatoli » 29 Май 2011, 23:33

Самолет.. друго не знам.. кажи цената :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от vicho » 29 Май 2011, 23:46

uricatoli написа:Самолет.. друго не знам.. кажи цената :mhihi:


самолет ... не!

красота ... 100%!

малко от любимите ми клипове с 8-ци, в случай, че автора не ги е гледал :driving:

http://www.youtube.com/watch?v=E7SxKt_01RI - 300 км/ч

http://www.youtube.com/watch?v=YeuYkqDZ0pY - топ спийд

http://www.youtube.com/watch?v=ZRu1xD4hjJw - 250 - 0 :shock: :mhihi: :kuku: :bowdown:

http://www.youtube.com/watch?v=Wo2qOBodqDQ&NR=1 - лаунч :shock: :driving:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от steeN » 30 Май 2011, 5:14

не е по-бавна от 330 със сигурност :lol:
ако си вързан в ръцете, според мен ще ти излезе доста скъпа,
щото само като те видят в сервиза и ще ти удвояват цените за всичко :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от павката » 30 Май 2011, 8:23

зависи състоянието на закупеният автомобил
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от vvaskoo » 30 Май 2011, 9:49

steeN написа:не е по-бавна от 330 със сигурност :lol:
ако си вързан в ръцете, според мен ще ти излезе доста скъпа,
щото само като те видят в сервиза и ще ти удвояват цените за всичко :)


Тва дали е по бърза е малко под въпрос , 282 коня ,автоматик ,2 тона - 231 коня ръчка , 1500кг....

По сервизи 1 път ми се е налагало да ходя и то беше да заварят задния мост на 328цата , всичко друго сам или в на един приятел гаража . Така че цените за труда не ме бъркат особено , лошото е че частите не са никак евтини сравнени с тези на Е46
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от zazomazo » 30 Май 2011, 10:06

колега, това е кола за ценители и определено не е евридейка :winky:
несериозно е да сравняваш цените на частите с тези на е46....
като излезеш да шофираш колко 8-ци виждаш и колко е46-ци на пътя?
като имаш мерак да шофираш расов автомобил се примиряваш с цената на поддръжката му...ако не те кефи-->скачаш на масов модел с базов двигател :winky:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от SPEED_GABROVO » 30 Май 2011, 10:15

Много красиво автомобилче е 8 серия,честито да ти е,да пуснеш малко снимки.Мисля ,че е съвместимо само по-двигател с E32.
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от vlad0 » 30 Май 2011, 11:58

zazomazo написа:колега, това е кола за ценители и определено не е евридейка :winky:
несериозно е да сравняваш цените на частите с тези на е46....


айде пак почнахте с глупостите за ценители ... :mhihi: Несериозно било?!@?№! Нали трябва да има коректив, когато искаш да разбереш за нещо ...

Честито колега за колата и си я карай с удоволствие. Сигурен съм,че ще те грабне ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от Peter Angelov » 30 Май 2011, 13:18

Колега мнение и съвети за този автомобил трудно ще ти даде някой в този форум, хората които притежават подобни автомобили се броят на пръстите. Да не говорим че повечето пък от тези коли го карат на умирачка в България ако ме разбираш правилно. Така че преди да беше играл първо да беше почетел, проверил цени и т.н. Кефи се ще се справиш важно е какво желание и мерак имаш към тази кола, ако ли не пускаш на части и ще намериш клиенти за нея, разбирасе има значение състояние и т.н.

Успех

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от Kroki » 30 Май 2011, 13:20

Що бе, в Плевен тамън има 2. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от Peter Angelov » 30 Май 2011, 13:27

Kroki написа:Що бе, в Плевен тамън има 2. :mhihi:


Еи:D Колко да има 10 бр. - 15 бр. в цяла България. От тея коли колко са хората в този форум, от тях колко са тези които са правили същественни неща по тези коли. Аз лично не познавам такива, да са правели да имат богат опит с ремонти, впечатления и т.н. познавам няколко човека с Е31 и всичките го карат на до като върви с две думи таратайки или ако се счупи айде на моргата или в гаража за незнайно колко време. Или търсим по една година нещо втора ръка :mhihi: щото видиш ли скъпо било и ли пък ха 90% от частите са само оригинал :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от pampo » 30 Май 2011, 13:30

Peter Angelov написа:Колега мнение и съвети за този автомобил трудно ще ти даде някой в този форум, хората които притежават подобни автомобили се броят на пръстите. Да не говорим че повечето пък от тези коли го карат на умирачка в България ако ме разбираш правилно. Така че преди да беше играл първо да беше почетел, проверил цени и т.н. Кефи се ще се справиш важно е какво желание и мерак имаш към тази кола, ако ли не пускаш на части и ще намериш клиенти за нея, разбирасе има значение състояние и т.н.

Успех

Да де, ма той колегата 1во е играл в И бей и 2ро живее в Лондон като гледам. Така че едва ли го вълнува кой как кара Е31-ците в България...
Иначе тва е най-маниашкото БМВ за мен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от Peter Angelov » 30 Май 2011, 13:38

pampo написа:
Peter Angelov написа:Колега мнение и съвети за този автомобил трудно ще ти даде някой в този форум, хората които притежават подобни автомобили се броят на пръстите. Да не говорим че повечето пък от тези коли го карат на умирачка в България ако ме разбираш правилно. Така че преди да беше играл първо да беше почетел, проверил цени и т.н. Кефи се ще се справиш важно е какво желание и мерак имаш към тази кола, ако ли не пускаш на части и ще намериш клиенти за нея, разбирасе има значение състояние и т.н.

Успех

Да де, ма той колегата 1во е играл в И бей и 2ро живее в Лондон като гледам. Така че едва ли го вълнува кой как кара Е31-ците в България...
Иначе тва е най-маниашкото БМВ за мен.


То хубаво че е играл и живее в Лондон, като не го вълнува защо е пуснал темата :D Най лесно ще получи отговор на въпросите си в чужди форуми. Ако е до цени влиза в някоя програма на BMW вади си номерата и си прави справки :D
Водна помпа - 500-550 лв.
Термостат - 150-200 лв.
Ремъци, масла, ролки и т.н. трябва са най малкия проблем. Задно окачване всичко оригинал - 3000-3500 лв., генерация - 3000 лв. и т.н.

P.S. Ако те интерисува нещо пиши на лична колега :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от zazomazo » 30 Май 2011, 13:42

vlad0 написа:
zazomazo написа:колега, това е кола за ценители и определено не е евридейка :winky:
несериозно е да сравняваш цените на частите с тези на е46....


айде пак почнахте с глупостите за ценители ... :mhihi: Несериозно било?!@?№! ....


глупости ли???
това, че от 8 серия са произведени 30621 броя за 10 години
от е46 са произведени 561 249 само за 2002
и това не я прави кола за ценители???


разбира се, че е несериозно да сравняваш цените за части на масов сериен автомобил с тези на спортист от сравнително лимитирана серия :wave:
Последна промяна zazomazo на 30 Май 2011, 14:17, променена общо 1 път
Изображение

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook