Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 18 Фев 2022, 16:41

Don_Diego написа:И стек-а не е най-бързото зарядно на света, но има индикация кога има достатъчно ток в батерията за да запали.
Последния път като закачах, колата не беше карана от предния ден когато навъртях 60-70км и му отне 9-10 часа да включи последната програма където поддържа 100% за определен период.

Истината е, че доста небрежно съм се държал досега с акумулаторите ми, но смятам това да се промени. Масово като се замисля съм ги карал разредени. Реално за по 1-2 часа на седмица ако караш, а някоя седмица и пропуснеш, със сигурност ще е вечно разреден.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 19 Фев 2022, 17:44

Aз на Мерцедеса го карах с разреден акумулатор дето се караше всеки ден какво остава за уикенд автомобил. Това със сигурност се отразява на живота на батериите, но и с това пак изкарват по няколко години, което е ок според мен...

Много ме е яд, че късно кацнах днес в София, със сигурност щях да се възползвам от хубавото време
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 19 Фев 2022, 18:50

Аз днес си активирах V8-ка, ГО + преглед и си боботих още от сутринта на хубавото време.
Замъкнах в провинцията и двете зарядни и разцъквам тука на разни други коли, цял ден не могат да се заредят, еби му майката. Боша ще остава за баща ми, хареса го много.

Другата седмица пак ще закачам на зетката, че не можах да дочакам да видя надписа full.

Жалко, че не си успял днес да покараш, беше супер. Но малко остана до хубавото време, а както сте и с твърди тавани, дреме ви пролетта за пороите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 19 Фев 2022, 19:14

Аз вече планувам трип извън страната през пролетта, който мисля да е почти изцяло със свален таван :twisted:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 22 Фев 2022, 15:54

sub_eleven написа:... а както сте и с твърди тавани, дреме ви пролетта за пороите.

Какво те бърка мекият таван, било то в порой, сняг или каквото и да е?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 22 Фев 2022, 20:19

nero_ написа:
sub_eleven написа:... а както сте и с твърди тавани, дреме ви пролетта за пороите.

Какво те бърка мекият таван, било то в порой, сняг или каквото и да е?

Пазя си колата, не искам да го амортизирам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 23 Фев 2022, 10:28

Аз ще си мълча значи, че мойта избягвам да я изкарвам в лошо време, а е дори с твърд таван :oops: :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 23 Фев 2022, 10:38

То и аз моята я пазя, но защото не ми се мие и гумите не са ми подходящи за различно от сухо врее. Тавана е направен да стои години на пек, дъжд и сняг. В предвид че май всички ги държим в гараж, от това че ще го навали 10 пъти нищо няма да му стане. Единствено слънце и изпражнения/смоли повече вредят на мекият таван. При дъжд и сняг не смятам, че има разлика, дали е мек или твърд.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 23 Фев 2022, 23:26

nero_ написа: Тавана е направен да стои години на пек, дъжд и сняг.

Имам наблюдение от една е46 кабрио в квартала заебана. Цяла зима снегове отгоре и не протече нищо. Отгоре като е сухо котки лежат. Абе як полеви тест.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 24 Фев 2022, 10:43

И въпреки това някак си не искаш да подлагаш точно твоя таван на подобни неща :ok:

Доколкото съм чел из Интернет за твърдия таван не се изисква никаква допълнителна грижа за механизма за отваряне/затваряне, нямало нужда се смазват пантите и движещите елементи - така ли е в действителност? :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 25 Фев 2022, 20:20

Аз като се интересувах от е93 кабрио, бях чел, че се смазва.

На моята смазвах всичките "стави" по механизма профилактично.

Между другото, дори да не ми протече покрива от дъжд и т.н., достатъчно е да избелее от слънцето, за да не искам да я погледна повече тази кола.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 28 Фев 2022, 14:26

За смазване на движещите се части и аз бях питал по рано но никой не каза. В нета гледах един как омаза всички шарнири на покрива с една гняс, като грес ама на мен хич не ми хареса как стана щото те тези неща влизат в багажника и ако го омажеш цигански според мен хич не е ОК. Даже се замислях леко да пръсна течна грес по движещите се съединения, но за сега се въздържам щото ако леко капне в багажника ще го омаже. Бях ви обърнал внимание на водата дето се стича от капака на багажника в улеите на задните калници когато вдигате капака. При пуснат капак там вода няма да проникне щото има уплътнения. Не знам къде отива тази вода , има ли дренажен отвор в дъното на калниците или в тавата на багажника :confused: Ако някой знае нещо може да сподели.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 03 Мар 2022, 19:32

Аз в няколко технически журнала за Е89 съм гледал - никъде не се споменава смазване на тия механизми :dunno:
Моите обаче са мазани някога с нещо като графитна грес и за момента не мисля да пипам.
Колкото до отводняването - четох, че е измислено доста глупаво и е възможно да има проблеми. Водата се стичала някъде покрай стоповете и отивала към дренажен канал.

Днес вадих мойта - голям кеф да я подкарам след повече от месец почивка. Бях на Cars&Coffee сбирка в Overdrive и я закачихме на диното там, най-добрия рън извади 202кс на колелата и 280нм въртящ момент. :bchug:
За возене е идеална
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 04 Мар 2022, 10:17

Аха много полезно. За това отводняване и аз го писах преди това щото го проверих "ръчно". Точно покрай стоповете минава и прави яка мизерия на уплътненията им за крушките. Само не можах да разбера после къде отива тази вода щото вече става дълбоко и тясно да си пъхаш ръката и има ли възможност този дренажен отвор да се инспектира за да не се запуши щото тогава всичката тази вода ще се задържа в долната част на задните калници.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 04 Мар 2022, 10:30

Ето къде четох, че няма нужда от смазване. Има обаче други неща, които искат внимание от време на време :bchug:

https://z4-forum.com/forum/viewtopic.php?t=130932

Скоро ще ходя да сменям масла и филтри и като я вдигнат ще огледам за дренажен отвор отзад, ще пиша и снимам ако намеря :bchug:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook