Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 24 Дек 2021, 14:12

Физиономията ми като изкарам Zката за сефте от повече от месец и сваля тавана

Аз съм навит за среща. Идните дни го дават сухо и слънчево :lalala:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 26 Дек 2021, 20:35

Можем да се разберем нещо примерно за вторник следобед, уж няма да вали.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 26 Дек 2021, 22:34

Стига да не вали, аз съм ЗА :yes:

Място?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 27 Дек 2021, 6:54

Omv на южната дъга от околовръстното, това , което е близо до бул. България? Можем да полафим и да подкараме нанякъде от там?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 27 Дек 2021, 14:26

Рацерското ли? Дето е при KFC и преди Шел и Макдоналдс
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 29 Дек 2021, 7:39

Колеги, срещата не се състоя, дебнем да е напълно сухо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 29 Дек 2021, 16:23

Весели празници. Наложи се да търся още един гараж. Докато търсих намерих един не много голям , но друго няма. Докато мерех гаража с колата пак си одрах бронята :banghead: Пак ще чакам майстора да се приготви за мен. Петно като два лева ама няма как. Колата я гледа вещ специалист по тенекията и откри още дребни забележки дето аз не съм видял. Каза , че са поправими обаче искало доста играчка. Проблема е да намеря някой дето му се играе. Някой да е имал проблеми със стартера и по точно с евентуална смяна на бендикс? След запалване се чува нещо като , като..... не се сещам как да го определя не е точно присвирване, а нещо средно между присвирване и ромолене за кратко. Не го прави всеки път, а по студеното и ако не съм я палил няколко дни. Мислех да не е бендикс в режим когато вече се завърти двигателя и маховика трябва да отцепи стартера чрез бендикса. Чудя се това дали би ми докарало по големи главоболия. Малко оня ден карах из калта то няма как ада се стърпя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 29 Дек 2021, 17:38

Сложи фолио след като боядисаш отново бронята, така при евентуално ново леко нараняване ще смениш само фолиото за 1 ден, вместо да седи сума време при бояджията и после пак да се чудиш напасната ли е добре.
Къде е ожулването? Отдолу или някъде на видимо място?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 30 Дек 2021, 10:43

Остърганато е отстрани на бронята малко под декоративния ръб. Вижда се. С 1мм не съм преценил широчината на гаража от дясно. То парктроника си пищеше ама аз си виках "Ти си пищиш с много аванс може да мине" . Е да ама не баш. Тез па от този Хубауер да гиии............ и тях. Стоп-бъмповете дето бях поръчал щели да дойдат не по рано от 22.02.2022 уж бяха за средата на януари. Уж германци ама и при тях не всичко е како си требе. Ми де да знам за това фолио може да помисля. Е как ада е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 30 Дек 2021, 13:40

Точно за такива дреболии е най-добре с фолио, аз сложих някакво self-heal дето уж ако не е скъсано а само надрано ще се самооправи като го напече слънцето ама знам ли го, не ми се иска да му тествам способтностите :lol:
Възможно е просто да ги няма и там тия бъмпове и да чакат производство. Аз ударих на камък с намирането на всесезонни/гумени стелки - няма никдъе, дори в представителствата не можеш да поръчаш.
Намерих във Facebook някакви figli дето ги правят по шаблон за всякакви коли ама хич не ми допада как изглеждат :dunno:
Изображение
Всякакви цветови комбинации са възможни
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 30 Дек 2021, 21:32

Сега виждам, че сте писали за среща. Нещо разбрахте ли се? И аз съм навит ако съм свободен и е сухо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 30 Дек 2021, 22:17

Нямаше среща, че още беше мокро
Сега гледах прогнозата, до 5ти януари го дават слънчево и сухо - може да измислим нещо :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 31 Дек 2021, 9:39

Аз бях загатвал за това обаче да питам пак. Тези адаптивни фарове регулират ли се? Колегата Неро беше казал за двата бели пластмасови болта на самите фарове. Тях ги намерих , но не съм ги въртял. Не мога да се отърва от усещането, че дългите светлини почти нищо не правят. Т.е. пускам дълги и нищо, светят някъде напред в короните на дърветата, а на шосето почти никаква разлика. Гледам по разните схеми, че има май два регулатора- датчика за наклон мисля. Ако фаровете сами си определят нивото то аз като въртя тези пластмасови винтове ще променя ли нещо? Т.е. фаровете пак ще се настроят сами нивото според данните то датчиците. Не съм ходил в сервиз, все още.Хм....Друг досаден "ефект" е лекото запотяване на фаровете отпред долу като лента с широчина около 3 см с неравномерност разбира се и също така горе между стъклото и декоративната сребриста част на фара вече съвсем към капака на колата. Прави го само когато вали дъжд. Четох една камара неща по темата. Явно от някъде прониква влага. Това е и на двата фара. Като я оставя за една нощ в гаража това нещо изсъхва. Някъде пише че трябва да има нещо като вентилиращи отвори , но не знам къде са. Ще ги търся. Едното стъкло има леко пукване отпред ама е като косъм. Чак вода да прониква през него?????? Мисля да опитам да ги полирам и да им сложа фолио и да видя дали ще се промени ситуацията. Ако ли не, значи водата прониква някъде през други места. Занимавки , занимавки.........и по някой лев. Не си купувайте такава кола от автокъща, па и май каквато и да било кола. Не че аз я купих от автокъща, но предните преди мен май само са карали. Аз до тук оправих една камара козметични дефекти дето бяха скрити и не се набиваха на очи. Грубо към 3 хилки. Изброените сега и в предните ми постове най вероятно ще ми костват още толкова, че и отгоре и пак няма да стане, като излязла от магазина. Но..........кеф цена няма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 31 Дек 2021, 12:09

И при мен сметката за козметичния рефреш с керамика и фолио гони 3к ама...но не съм оправял всичко, предпочетох някои неща да си останат за момента да не хваща уроки, че нещо много взеха да ме коментират комшиите :oops:
При мен не съм забелязал запотяване на фара или поне не чак толкова много както при теб.
Колкото до реглажа на фаровете - ако промениш текущата настройка фаровете ще се стараят да поддържат новата при всяко положение. Датчиците са за да регулират светлинния сноп ако колата е натоварена отзад и предницата се е вирнала, реално нямат друга функция. Аз съм доволен от дългите, също светят високо но всички коли с би-ксенонови светлини са така. Просто ако си карал до сега с двусекционни фарове или такива с халогенни крушки ти трябва време да свикнеш с принципа на работа на ксенона.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 01 Яну 2022, 23:45

За много години банда! Всичко най-най, само бензин, течност за чистачки и нови гуми да купуваме за колите и дано годината е много слънчева за да се возим със свалени тавани :smoke:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook