Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 03 Яну 2022, 15:00

Don_Diego написа:За много години банда! Всичко най-най, само бензин, течност за чистачки и нови гуми да купуваме за колите и дано годината е много слънчева за да се возим със свалени тавани :smoke:

За много години! Мерси за хубавите пожелания! :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 03 Яну 2022, 17:30

Аз открих сезона :lalala:
Вчера и днес без горнище :mhihi:
Супер много "палци горе" събрах за двата дни, заприказвах се с няколко моториста дето се кефеха на кабриото. А малките деца откачаха покрай колата :twisted:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 05 Яну 2022, 8:43

Аз я изкарах преди няколко дни да поразтъпче гумите. Не знам дали си въобразявам, но след смяната на дисата ми се струва, че върви повече. Възможно е и защото не я бях карал около месец така да ми се струва. Примерно на 5-та, от 80-120 ми се стори страшно бърза. Тя и на 6-та си дърпа яко, със 140 не знаеш катериш ли, спускаш ли, все еднакво върви.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 05 Яну 2022, 9:53

Нормално, все пак не е сложена за украшение тая клапа. И мойта беше доста умряла в ниските обороти, преди да сменя диса-та.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 05 Яну 2022, 11:55

Аз след като я покарах 2 дни, вчера я измих детайлно и отново я прибрах до следващите слънчеви и сухи дни :cry:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 05 Яну 2022, 14:21

Ivo-G написа:Нормално, все пак не е сложена за украшение тая клапа. И мойта беше доста умряла в ниските обороти, преди да сменя диса-та.

Ти с ремонтен кит ли мина или някаква афтърмаркет, какво беше решил, че забравих?

Don_Diego написа:Аз след като я покарах 2 дни, вчера я измих детайлно и отново я прибрах до следващите слънчеви и сухи дни :cry:

Мен ме притеснява, че отдолу не може да се измие хубаво луга ако се налепи.
Последна промяна sub_eleven на 05 Яну 2022, 14:24, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 05 Яну 2022, 14:24

Цяла китайска уж за временно, докато си отремонтирам оригиналната, но познавайки се - подозирам че ще ме домързи и ще си остане да си карам така, докато не се предаде евентуално. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 05 Яну 2022, 15:52

sub_eleven написа:
Don_Diego написа:Аз след като я покарах 2 дни, вчера я измих детайлно и отново я прибрах до следващите слънчеви и сухи дни :cry:

Мен ме притеснява, че отдолу не може да се измие хубаво луга ако се налепи.


Предвидливо ходих до мивката на едни познати, на детелината на Цариградско за летище/Дружба където има подемник. Вдигнаха и я изпръскаха за всеки случай, беше суха на барут :lol:
Аз вкъщи вече като я хванах си бръкнах навсякъде където мога с четките по калници и докъдето стигам отдолу.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 05 Яну 2022, 16:48

Нехаресвайки поредната фуга по купето решавам, че трябва да донаместя единия стоп спрямо задния капак. Махам кори и пластмаси и почвам да махам стопа. И сега.........стопа се държи на три болта и два ябълковидни щифта влизащи в гумени уши. За да се извади стопа се прибутват едни гумени уплътнения влизащи отзад в тенекията на багажника. Изваждам аз стопа и гледам гумените уплътнения от горната страна целите в една гняс. Викам си отде това нещо бре. Почвам да търся. Бях чел , че при първите z4 ако не си почистиш някакъв гумен дренаж отзад на задните калници водата дето се стичала почвала да препълва някъде си и изгаряла мотора на подемника на гюрука. Тук се оказа, че при затворен заден капак вода не влиза, обаче ако си отворите капака за да си вземете багаж или за каквото и да е там и по това време капака ви е мокър капките се стичат точно в един улей на задния калник и отива тази вода някъде зад стоповете. Ще си речете колко вода ще се стече по този начин. Ами не знам обаче май доста се стича. Къде после тази вода отива не знам. Дали има някъде дренаж по дъното на тавата на багажника към калниците :kuku: Стопа не преместих, нямаше как, разбрах го след два часа ровичкане и борба. Домързя ме да махам и другия стоп за да видя дали и там ситуацията е същата. Чакам си поредната тенекия за да подменя старата дето има малко кривина с надеждата, че ще се оправят малко фаровете и фугите около тях и капака ще ми харесат повече.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 05 Яну 2022, 19:50

Ти се видя в чудо с тая кола :cry: . Без да се обиждаш ама се радвам, че ме изпревари с покупката
Аз ще поръчвам скоро единия стоп, че моя е спукан и като мия колата сменям водата на рибките, та ще взема и въпросното уплътнение. С времето се спичало и не уплътнява добре, от което стопа започва да се цапа отвътре.
Лесно ли се свалят корите в багажника и в двете посоки ли се отваря багажника за да се свали стопа?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 06 Яну 2022, 15:02

Ба.........докато ми омръзне да се впечатлявам и да давам пари. Тези неща ги виждам вече след доста време и много гледане. При нормален оглед на кола трудно се виждат тези неща освен ако не си нещо майстор и имаш опитно око за тези неща. Обикновения потребител няма да ги забележи. Аз от край време така ми върви с колите. Тук забележка, там фуга, но поне откъм механика съм изваждал късмет. Ама божа работа. Винаги мерака като е голям така става. Ма не съм най вероятно единичен случай. Колегата Неро мисля му бях чел нещата, като се бях запалил по 335 и гледах там какви пари се пръскат ..........почва с над 5 хилки за отскок. Ми не не се обиждам, то избора си е мой. Тъй като не мисля да я продавам се опитвам да си я направя, като за мен си. Забелязах, че колебанието на оборотите на двигателя сутрин след запалване са пряко свързани с околната температура. Т.е. колкото е по топло толкова е по колеблив двигателя, при по студено време това се забелязва съвсем слабо. Кое му определя колко гориво да смесва и е свързано с температурата ако някой знае? На въпроса ти за корите. Трябва ти инструмент пластмасов за изваждане на клипсове дето се законтрят с щифт такива има много. След това трябва да почнеш да прибираш и после отново да затвориш тавана на колата, но да спреш по средата един вид, защото отзад пластмасата която покрива стопа не може да се извади и после сложи без щангата на тавана да се е вдигнала малко. Имам предвид тази дето стои в багажника към стоповете една кръгла извита ще я видиш. Не е голяма философия. Погледни с един фенер в дъното на багажника под калника т.е. там където би следвало да отиде тази вода дето се стича. При затворен заден капак няма проблеми щото има едни гумени уплътнения дето затварят и херметизират. Ако отваряш и тече по калника и капака е проблем щото тази вода попада по вътрешния улей на калника и отива някъде зад стопа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 06 Яну 2022, 15:24

Еднакво виждане имаме горе-долу за колите и как искаме да изглеждат, та всичко дето си забелязъл ти щях да го видя и аз в даден момент и да ме дразни също както теб :angel:

Мойта редовно я оглеждам от-до, поне фугите са супер, никакви разминавания няма. Бояджията също каза, че е права на струна и се моли никога да не му се наложи да прави по-сериозни щети по нея, че с толкова много линии и извивки щял да си тегли ножа докато я направи идеална :mhihi:
Сега като я взех от фолиото обаче, уж не са пипали нищо по реглажите на бронята, но от едната страна не е както я бях нагласил, та се налага пак да си играя с ония забутани винтчета за да я наглася както я искам и си беше. Направо ми вади очите в момента това нещо :banghead:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 06 Яну 2022, 20:37

Моята е отвсякъде изпъната, за година и няколко месеца откакто я имам, едно нещо не съм намерил, което да не е както трябва, което да е барникано и т.н.
Точно затова я поглезих и с оригинална диса.

Иначе в момента не мога и да я видя, завил съм я с покривало. Преди малко бях покрай нея, но.... :mhihi:

Тази която взех преди месец g500, и тя е в отлично състояние, близки километри, но все пак бмв-то е по-запазено. При възможност обаче карам само нея. Затова и прецених, че бмвто ще се размразява чак юли месец. Дано да е защото я имам от по-скоро и да не съм предал концепцията и марката.... Мисля, че не съм.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 06 Яну 2022, 23:21

И аз бях преди малко в гаража при мойта, минах покрай вратата му и влязох да си я видя :oops: :help:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 07 Яну 2022, 6:57

Don_Diego написа:И аз бях преди малко в гаража при мойта, минах покрай вратата му и влязох да си я видя :oops: :help:

Е, завий я като мен де? Знаеш ли по колко време ще пестиш на ден? Все едно да си деактивираш Фейсбука :)

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook