Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 13 Дек 2021, 10:16

Аааааа.............аз чак толкова няма да я държа да не карам все там по малко като няма лед и сняг ще я поизваждам за по едно кръгче.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 13 Дек 2021, 22:14

Чудя се дали с крика да я вдигна и на 4 трупчета...?

Днес ми дойде disа-та. Тия дни ще я сменя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 14 Дек 2021, 14:37

По темата за продулжителното съхранение: ясно, че ще е перманентно на зарядното за акумулатора, но двигателя хубаво ли е да се припалва от време на време? :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 14 Дек 2021, 19:12

Миналата зима опаковах с покривало за 2-3 месеца, Февруари беше топъл и си се возих, после Март-Април бяха ужасни и чак Май карахме...
Тая година съм в по-топъл град вече, така че не мисля да опаковам изобщо. Само гумите припомпих малко до към 3.5, но ако има сухи/слънчеви дни, планирам да си се возя.

За 6-7 месеца може би бих вдигнал на стойки/трупчета.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 14 Дек 2021, 23:14

Don_Diego написа:По темата за продулжителното съхранение: ясно, че ще е перманентно на зарядното за акумулатора, но двигателя хубаво ли е да се припалва от време на време? :dunno:

Според мен всеки месец палене за по 5-10мин. И примерно и акумулатора при паленето ако усетиш, че е паднал, заряд. То ще е разреден ако си включвал алармата.

Ivo G мерси за мнението, май ще я вдигам на трупчета в крайна сметка. Ще трябва да измеря колко да са дълги. Но не е задължително да е във въздуха изцяло предполагам? Просто да не тежи на гумите? Или пак ще се кривят ако допират?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 15 Дек 2021, 11:14

sub_eleven написа:Но не е задължително да е във въздуха изцяло предполагам? Просто да не тежи на гумите? Или пак ще се кривят ако допират?

Не мисля, че има нещо "задължително". Повечето хора дори не вдигат. Колкото и да вдигнеш, все ще е от полза. В интернет съм виждал под гумите да подлагат разни меки материали от сорта на стиропор, фибран, килимчета за йога и т.н., които се деформират и гумата да може да заеме малко по-естествена форма. Дали има реална полза - не мога да кажа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 15 Дек 2021, 12:19

Хубави са ми гумите, чисто нови отпред. Ще се скапят за 7-8 месеца ако седи така. Ще се погрижа за нея, да не ме е яд.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 16 Дек 2021, 21:46

Тая диса клапа уж на два болта, но ако не демонтираш един въздуховод да си освободиш място, е голяма мъка. Съответно не демонтирах въздуховода и минах през мъката. От три комплекта гедоре едвам успях да намеря нещо достатъчно плитко да махна долния болт. При поставянето обратно го изпуснах в мъката. Добре че успях да го видя на кората и с един телескопични магнитен накрайник си спестих да я махам.

Припалих я, тиха е като сълза. За всеки случай в разкачих да видя дали има разлика в шума.... С нея, без нея, шумът е един, както трябва да бъде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 17 Дек 2021, 15:31

Така и не каза как точно шуми тази "ДИСА", като е повредена. Явно си махал голямата щото малката се маха още по трудно. За нея трябва да се махнат смукателните колектори. Един демонстрира и без тяхното демонтиране обаче беше много човъркане. Чак не ми се вади в това време, че ще я окалям. При нас улици никой не мие и като завали дъжд всичко се превръща в лека кал, която неминуемо вмъкваш с обувките в къщи, а колите за два дена си сменят цвета на нещо с кален оттенък.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 17 Дек 2021, 19:47

bonchef написа:Така и не каза как точно шуми тази "ДИСА", като е повредена.

Трака като дизел. :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 21 Дек 2021, 1:13

Днес се занимавах покрай сериозната приятелка в гаража и забелязах, че имам омасляване покрай масления охладител?
Целият охладител ли се сменя с нов или е някаква гарнитура там? :dunno:
Също забелязах и надолу, омасляване което си го имаше още при покупката, че се е увеличило. Май се води при ваносите и си им е детска болест на n52 - сега ли да го правя или да чакам да текне както си трябва :mhihi:

И на двете места е омасляване, не е теч. Маслото според борд компютъра е на макс
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 21 Дек 2021, 12:12

Това се нарича "стандартен теч". Всички го имат. :mhihi:

Гарнитурата се сменя, направи си го, защото като не се кара редовно се разтича още повече и после почва една смрад на масло през вентилацията. Не е много пари, ама си има разглобяване.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 21 Дек 2021, 12:29

Този V8 дето го взех имаше една единствена забележка - омасляване между двигател и трансмисия. Това си е детска болест на m113 и съм решил докато не усили(да видя капки по земята) или не се наложи нещо да ремонтирам там така или иначе, така да го оставя. То и капки да има като се замисля, едни 100гр на година ако е, знам ли, заслужава ли си разправията и парите + като свалят кутията да направят някоя поразия...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 21 Дек 2021, 12:54

Ivo-G написа:Гарнитурата се сменя.


Да, сутринта го коментирахме с моя майстор и каза същото - всичкинбюв страдат от това. Вече ги поръчахме всички гарнитури покрай този охладител и масления филтър. Четох, че бая се цапа докато се сменя, та ще използвам като източим маслото при смяната да разглобим и да сменим всичко там.
Обмислям и антифриза да сменя тогава, макар моя да изглежда наред и според книжката да е сменян преди година :dunno:

Напролет мисюя да сменя маслото на кутията и да я флашна :mrgreen:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 24 Дек 2021, 8:10

Все се е коментирало и никога не се е случило... Между Коледа и Нова година, в някой от топлите дни се канех да развъртя зетчо да се разтъпче(докато е още изрядна по документи), но защо пък и да не направим една среща? От 10 години все се предлага и така и не се е състояла? Някой навит? За София става въпрос? Няма да има и трафик?!

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook